Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 5:37 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Ant Lie 16, 2013 10:40 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
Sveiki gerbiamieji,

teturiu kolektyvinį sodą, ir būčiau labai patenkinta, tačiau iškilo problema. Reikia laikytis sodų bendrijos taisyklių, kurios priimtos balsavimu ir ten numatyta, kad sklypas turi būti "prižiūrimas", turi būti šienaujama, kovojama su piktžolėm ir t.t.

Gal kam teko susidurti, kai prieš tai atsilaikyti? Kai aiškinu, kad toks daiktas kaip piktžolė neegziztuoja, ar egzistuoja tik monokultūroj, man pasukioja pirštą ties smilkiniu. Savaitgaliais visis sklypai ūžia nuo žoliapjovių. O pas mane viskas žydi, putoja virsta iš koto, aš einu ne nusiskint kažko, o gal dar ko nors atrasti. Ten kasmet atsiranda naujienų ir man tai džiugu, aš tam ir įsigijau sodą o ne nuskustą pakaušį. Pas mane gyvena rupūžė, driežai, ežys ir aš negaliu atimti jiems namų. Atsirado keli urvai, dar nežinau tiksliai kieno, bet gyveno kažkas per žiemą. Visą tą gyvastį noriu apsaugoti. Bet ką man dabar daryt, kai mane grasina bausti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą :

107 straipsnis. Žemės savininkų arba kitų žemės naudotojų nesiėmimas kovos su
piktžolėmis, augalų kenkėjais ir ligomis priemonių
Žemės savininkų arba kitų žemės naudotojų nesiėmimas kovos su piktžolėmis, augalų kenkėjais ir ligomis priemonių –
užtraukia įspėjimą arba baudą nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų.
Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, –
užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Gelbėkit, padėkit, patarkit, užtarkit


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Lie 16, 2013 11:29 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Siūlyčiau pasiskambinti, geriausia nueiti į savivaldybę. Ten Jus galės pakonsultuoti - aš taip padariau. Geriausia prašyti raštiško pagrindimo, kodėl taip ir ne kitaip.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Lie 16, 2013 11:33 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Nu tai užtariam, piktžolės iš tiesų nėra blogis ir jūsų požiūris yra geras. Tačiau, deja, dauguma sodų bendrijos narių mano kitaip ir turite derintis prie jų. Arba kraustykitės iš ten į užmiestį kur galėsit sau ramiai piktžoles auginti, arba apsodinkite visą sklypą medžiais ir krūmais. Bus šabakštynas. Dar geresnė situacija nei nepjauta žolė ir dar daugiau gyvybės, tačiau medžiai ir krūmai piktžolėmis nelaikomi, todėl jūsų nubausti negalės.

Arba tiesiog išsiaiškinkite kiek kartų gali jus bausti. Jei gali nubausti tik vieną kartą trijų šimtų litų bauda ir daugiau nebaus, tai susimoki ir ramiai sėdi. Bet jei reikia mokėt kasdien po 300, tada nekas... Teks kraustytis...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Lie 16, 2013 11:43 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Jei ten planuojate gyventi, tai įsigykite kokį naminį gyvūnėlį pagal savo žemės plotą(sakytumėte nuganymui auginu žoles), tvora irgi padėtų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 1:22 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Vas 18, 2013 12:51 pm
Pranešimai: 74
Kaip patikrinama ar laikomasi šių taisyklių? Galvočiau, kad kažkas turi paskųst?

Manau, viena iš išeičių yra kiek įmanoma labiau apsitvert, kad kaimynai negalėtų matyti kaip Jūs pas save tvarkotės. Nematys niekas kokio aukščio pas jus žolės ir neužkliūsit. Soduose tikriausiai neina per visų iš eilės sklypus ir netikrina kaip jie tvarkosi su piktžolėmis?

Dar jei kaimynams būtų suprantama, kad jūsų piktžolės jiems netrukdo, jie palaikytų tokį jūsų požiūrį, tai irgi būtų apsauga nuo skundimo. :) Bet čia jau toks labai idealistinis variantas. :) Reikia labai gerų santykių su kaimynais. Bet jei sklypas ne kraštinis, bet kas kitas vaikšto pro šalį, vis tiek neveiktų... Tai manau, paprasčiausias variantas yra nepermatoma estetiška tvora. Arba daryti kompromisus, piktžoles palikti tik kai kur, kur negali užkliūti budri prašalaičio akis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 8:24 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Šešiuose aruose nelabai prifantazuosi kaip užauginti nepermatomą tvorą. Pačiam paskui neliks kur piktžoles auginti. Dirbtinė nepermatoma tvora tai pagelbėtų. Juk negalės nei policininkas be savininko leidimo įeiti. Bet tokia tvora kainuos daugiau nei bauda. Ir gal net daugiau nei hektaras žemės kur nors viešuoju transportu pasiekiamoje ramioje vietoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 11:21 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Mano nuomone, dėl šventos ramybės verta investuoti į tvorą ar kitą būdą - ramybės niekas neįkainos. Šiandien jau gavome įspėjimą dėl sklypo nepriežiūros pagal 107 straipsnį. Iki liepos 25 d. reikia nusišienauti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 1:33 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
ačiū visiems, tikrai nesitikėjau tokio aktyvumo!

gera būtų kraustytis toliau ir pan. bet tai ilgas sprendimas, (ir kaip mesti darbą ir iš ko gyventi? Vaikai išsiskirstė, mokosi kas kur, kuriasi savo gyvenimus, kol kas be šeimų ir netupia ant žemės. Likau viena ir kolektyvinis sodas šalia miesto - atgaiva).

Ieškau skubios išeities šiandien dienai, nes subankrotins jei ims kabintis. Tvora tikrai kainuotų daugiau, nei sklypas ir dar šiuo metu tai ne išeitis, nes sklypų ribos nėra užžymėtos iki šiol. Nes niekaip bendri keliai neatmatuojami sodų bendrijoje, nors bendrijai- > 20 metų. Tas vienos kelias iš vienos pusės iš dviejų pusių kaimynai, o iš kitos valstybinės žemės juosta 1m pločio kuria eina lauko vandentiekis iš bokšto. Parėdymas iš žemėtvarkos yra, nežinau kokiu lygmeniu, kad jis negali likti valstybinis tarp privačių įspraustas, kad turi būti primatuotas prie sklypo, bet tada pagal dokumenuose 6 a plotą kitoj vietoj sklypas turės atsitraukti. Vnž., tai pusmetriu ne ten padėsi tvorą ir viską reiks griaut?
Jau geriau būtų gyvatvorė, bet jei kaimynas spokso per langą ir jam atvažiavus "pailsėt" negražus vaizdas - "į ką čia panašu", tai jokia tvora nepadės. Sakau: "o jei atsistotume prie savo ribų ir žiūrėtume kiekvienas į savo pusę, va, aš taip darau, nes man irgi gaila žiūrėt į TAVO sklypą", - tai ne.

Jei rimtai, tai reikia rasti, kuo daugiau būtų priešnuodžių ATPK 107 straipsniui. Gal kam pavyko rasti kokį vieną, iškart užmušantį?
Įdomus buvo gerb. Laimio pasiūlymas berods Vingai kažkurije susijusioje temoje-"pakišk jam įstatymus". Baisiai įdomu, kuriuos turėta omeny?
Vingai, dėl pasiūlymo kreiptis į savivaldybę- iš savivaldybės ir gavau perspėjimą- nusišienauti, antraip taikys minėtąjį mano pirmajame laiške ADTP 107 straipsnį. Juk Jūs raginimą tą padaryti iki liepos 25 irgi gavote iš savivaldybės, ar ne? matyt, irgi kažkam užkliuvo.Taip pat įdomu iš kur paimtas tas 1 m nušienauti nuo sklypo ribos? Pasakyta yra apie medžių ir krūmų atstumus nuo ribos( 3m did. medžiams, ir 0,5 krūmams, bet ne žolei).
Gabrielei- taip, bet idealistinio varianto paprastai realybėje nebūna :(. Kad neužkliūtų akis 6 aruose irgio sunkoka, nepermatomas tvoras ir jų aukštį riboja kitas įstatymas.

Žodžiu, reikia rasti, kuo daugiau priešnuodžių ATPK 107 straipsniui. Gal kam pavyko rasti kokį vieną, iškart užmušantį? Tai praverstų ne tik man, o ir kitiems ateityje. (ir nebegaišinti daugiau savivaldybių, kaimynų ir savo laiko niekams )

Labai laukčiau kitų pasisakymų, džiaugiuosi atradusi jus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 2:02 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Dėl vieno metro šienavimo nuo kaimyno ribos, tai skambučio metu pasakyta iš savivaldybės. Nors ir padariau pagal tas rekomendacijas, vistiek atsiuntė įspėjimą. Pati ieškau tokio įstatymo, kuris paneigtų 107 straipsnį, bet kolkas neradau, o jei randu, tai jie žemesnio lygment nei LRT įstatymai. Parašiau į Lietuvos žmogaus teisių asociaciją, nes iš kitur supratimo nesulaukiu. Trumpai išdėsčiau situaciją ir pasakiau, kad pagal šį straipsnį negaliu užsiimti gamtine žemdirbyste, nes tai prieštarauja pagrindiniam GŽ moto. Pklausiau, ką jie siūlytų, parašiau, kad ne mano vienos tokia situacija. Realiai šis įstatymas varžo žmogaus laisvę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 4:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Įdomus buvo gerb. Laimio pasiūlymas berods Vingai kažkurije susijusioje temoje-"pakišk jam įstatymus". Baisiai įdomu, kuriuos turėta omeny?


Vinga rašė, kad rado įstatymus, kurių savivaldybė nesilaiko, tai būtent tuos įstatymus ir siūliau jiems pakišti.

Vinga rašė:
Radau keletą įstatymų, kurių savivaldybė nesilaiko ir permeta ant žmonių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 10:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 30, 2013 3:38 pm
Pranešimai: 73
107 straipsnis sako, kad baus žemės savininkus už nesiėmimą kovai su augalų kenkėjais. Tai, kas auga iš žemės yra augalai (tame tarpe ir ,,piktžolės"). Tai kas gi yra tikrieji augalų kenkėjai - ogi žoliapjovės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 11:40 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Radau tokius įstatymus, kuriuos pažeidė seniūnija, bet kolkas neskubu pyktis, kol nepašalinti pylimai aplink prūdą, kurie ir užkliuvo dėl žolės, kurią reikia nušienauti. Čia aktualu mano sitacijai.


LT kelių įstatymas

11 straipsnis. Kelio juosta

1. Valstybinės reikšmės kelių juostos minimalus plotis pagal kelio kategorijas yra:

1) automagistralių ir I kategorijos kelių – 39 metrai;

2) II kategorijos kelių – 28 metrai;

3) III kategorijos kelių – 22 metrai;

4) IV kategorijos kelių – 19 metrų;

5) V kategorijos kelių – 18 metrų.

2. Vietinės reikšmės kelių juostos minimalus plotis yra:

1) I kategorijos kelių – 15 metrų;

2) II kategorijos kelių – 12 metrų;

3) III kategorijos kelių – 10 metrų.

3. Jeigu nutiestas ar tiesiamas kelias kai kuriuose ruožuose (iškasose, pylimuose) netelpa nustatyto pločio juostoje, tai šios juostos ribos nustatomos ne arčiau kaip po metrą nuo pylimo pado, iškasos ar kelio griovių išorinių kraštų.



12 straipsnis. Kelio apsaugos zona

1. Siekiant sudaryti saugias eismo sąlygas, nuo kelio briaunų į abi puses nustatoma kelio apsaugos zona. Jos plotis pagal kelio reikšmę yra:

1) magistralinių kelių – po 70 metrų;

2) krašto kelių – po 50 metrų;

3) rajoninių kelių – po 20 metrų;

4) vietinės reikšmės kelių – po 10 metrų.

2. Kelio apsaugos zonas miestuose, kaimo gyvenamosiose vietovėse įstatymų nustatyta tvarka gali tikslinti Teritorijų planavimo įstatyme numatyti planavimo organizatoriai, turintys teisę tvirtinti teritorijų planavimo dokumentus (bendruosius, detaliuosius, specialiuosius planus).

Kelių apsaugos zoną tenka prižiūrėti žmogui, kuriam ribojasi sklypas su ta zona. Mano situacija tokia, kad keliai yra vietinės reikšmės keliai 10, 12 metrų iš kurių asfaltas ~ 4-5 m, o visa kita žalioji zona, kurios seniūnija (savivaldybė) neprižiūri, o patys reikalauja prižiūrėti namų valdos sklypą. Man tai atrodo net labai nesąžininga.

Iš "Dėl kelių priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo"

12. Kelius prižiūrintys juridiniai ir (ar) fiziniai asmenys privalo:

12.1. taisyti (remontuoti) ir tvarkyti žemės sankasą, važiuojamąją kelio dalį, kelkraščius, skiriamąją kelio juostą, kelio griovius, sankryžas, autobusų sustojimo aikšteles, poilsio aikšteles, pėsčiųjų ir dviračių takus, kelio statinius, technines eismo reguliavimo priemones, kelio oro sąlygų stebėjimo ir transporto eismo apskaitos, apšvietimo ir kitus kelio įrenginius su šių objektų užimama žeme, kad šie objektai atitiktų jiems keliamus reikalavimus ir atliktų savo funkcijas;

12.2. prižiūrėti, kad kelias, jo statiniai (iš jų ir techninės eismo reguliavimo priemonės) būtų techniškai tvarkingi, estetiški, atitiktų Lietuvos standartus ir normas;

12.3. kirsti, genėti (prižiūrėti) kelio juostoje augančius medžius ir kitus želdinius, pašalinti medžius, keliančius pavojų saugiam eismui. Neleisti, kad kelio juostoje ir kelio apsaugos zonoje būtų sodinami, augtų želdiniai, keliantys grėsmę saugiam eismui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1303, 2008-12-03, Žin., 2008, Nr. 142-5651 (2008-12-11)



13. Valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius (gatves) prižiūrintys juridiniai ir (ar) fiziniai asmenys privalo:

13.1. organizuoti kelių priežiūrą žiemos metu, valyti sniegą nuo kelių;

13.2. naudoti slidumą mažinančias priemones kelių apledėjimo, tepalų išpylimo ir kitais važiuojamosios dalies užteršimo bei slidumo didėjimo atvejais;

13.3. organizuoti kelių ir jų statinių apsaugą polaidžio metu;

13.4. nustatyti keliuose avaringas vietas, analizuoti dėl kelių būklės įvykusių eismo įvykių priežastis, planuoti ir įgyvendinti eismo įvykių riziką mažinančias priemones;

13.5. atlikti kelių ir jų statinių apžiūras, tikrinti konstrukcijų būklę, prireikus atlikti specialias apžiūras;

13.6. iš eismo dalyvių ar kitų asmenų gavę informaciją apie kelyje esančią kliūtį, kuri trukdo eismui ir kelia pavojų, neatidėliojant organizuoti darbus, kad kliūtis būtų pašalinta, o jeigu to neįmanoma padaryti, užtikrinti, kad pavojingose vietose būtų įrengtos atitinkamos techninės eismo reguliavimo priemonės, kol ši kliūtis bus pašalinta.

Punkto pakeitimai:

Nr. 284, 2007-03-14, Žin., 2007, Nr. 37-1357 (2007-03-31)

Nr. 1303, 2008-12-03, Žin., 2008, Nr. 142-5651 (2008-12-11)(papildyta 13.6. punktu)

Trumpai tariant kelio savininkas prižiūri patį kelią, t.y. ne tik asfaltuotą dalį.
Gerbiamos nukentėjusios Rasos basos situacija dar prastesnė. Mano kaimynams nė motai, kas pas mane auga, svarbu jie patys to nedaro. Nepasitenkinimą reiškia tik ne kaimynai, o įspėjimą parašė pagal komisijos, kuri važinėjo, atsiliepimus. Savo sklypą tversimės tvora, kad niekam akis nebadytų ir akių neskaudėtų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 17, 2013 11:44 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
LRT konstitucija

IV SKIRSNIS
TAUTOS ŪKIS IR DARBAS

46 straipsnis
Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva.
Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą.
Valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei.
Įstatymas draudžia monopolizuoti gamybą ir rinką, saugo sąžiningos konkurencijos laisvę.
Valstybė gina vartotojo interesus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 19, 2013 9:20 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
Vinga, jūs fantastiška!
ir dėl paaiškinimo apie įstatymus, kurių nesilaiko savivaldybės ir ypač dėl laiško Vartotojų teisėms ir konstitucijos citatos.
Jei ne paslaptis, kada pasiuntėte? Ar negalėtumėt parašyti šiame forume, kai gausite atsakymą ? Gal man staigiai irgi klreiptis? Tegul mato, kad ne vieno žmogaus čia problema, gal ir dar kas prisijungs. Tame laiške Konstituciją irgi citavote?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 19, 2013 9:41 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
Vyturiui - dėkui, jūs turbūt matamatikas. Labai gražiai formuluojate :).
Taigi kilo mintis, o kas išvis vadinama piktžole, gal kas kada radote, ar kuriame nors įstatyme (ne taisyklėse sodo) tai apibrėžta išvis?
Tarkime, jei piktžolė - tai pašalinis augalas įsimaišęs į monokultūrą, tai kai aš neturiu monokultūros, tai "nėra" ir piktžolių. Bet kaip paaiškinti kaimynams, kurie augina monokultūrą, kad ir tą - iš pokelių mišinuką, kurį nukerpa kas savaitę iki 5 cm?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 19, 2013 9:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
dar Vyturiui: nes taip nukirpus (nušienavus) jau ir iš oligokultūros pasidaro mono- nes nelabai eis atskirti kas ten buvo.
Matyt, teks atsakyti, kad šienauti man nereikia, nes neauginu tuomkart šieną ėdančiųjų. Oi bus man.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 19, 2013 11:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Ačiū už palaikymą, rasabasa. Parašiau liepos 17 d. dienos metu. Atsakymo dar negavau. Aš nesiunčiau labai rimto laiško, necitavau. Aiškinau trumpai, nedėsčiau visos situacijos, nes esu pastebėjus, kad dauguma ting skaityti ilgas mintis. Gerą mintį davėte, kad reiktų rimčiau veikti. Aš įsivaizduoju taip: jei būtų siūlymas keisti 107 straipsnį, tai atitinkamai GŽ turėtų būtų įteisinta, aprašyta. Tai taptų formalu, nes taip išeitų komisijos, kurios tikrina žmogaus gyvenvietę dėl nepriežiūros, turėtų matyti dokmentą įrodantį, kad tu užsiimi GŽ ar kita veikla, kuri leistų auginti "piktžolyną". Taip pat įvesti šienavimo ribas nuo sklypo ribų, jei ribojasi su keliu, kaimynais, nes jei bus neatsižvelgta, tai bus pažeistos kitų žmonių teisės. Ir sunku įsivaizduoti, kad ES pritartų tokiai politikai matant, kad visas žemės ūkis paremtas žemės ardymu. Ieškojau, ką ES remtų panašaus į GŽ - nlb radau.
Tokiems pokyčiams reikia ruoštis ilgai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lie 22, 2013 7:08 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 16, 2013 10:22 pm
Pranešimai: 6
Na, tegu ir neremia ta ES GŽ. Tegu tik nekliudo :).
Ir nemanau, kad norint pakeisti ATPK, reikia, kad ES pritartų. Nors žinoma, įdomu, kas pas juos vyksta ir kaip sekasi. Tiek ten, tiek pas mus tokių iniciatyvų ne per daugiausia, galbūt - proporcingai sveikų žmonių skaičiui:). O tokių - oi nedaug.

Tiek kaitalioja tuos įstatymus pas mus, kad nieko tokio, jei ir ATPK 107str. pakeistų. Rašote: "jei būtų siūlymas", o kas gi siūlys, jei ne patys suinteresuotieji. Formuluokim, tarkimės ir siūlykim. Apsiginti teisme nuo ATPK 107str. galima, tikiuosi, bet pakeitus straipsnį, iki teismų nereikėtų prieiti. Visiems lengviau.

O pats terminas GŽ, ko gero, nėra tiksliai apibrėžtas ir reglamentuotas, bet čia jau ilgesnis darbas ir atskiras būtų įstatymas.Tam gal ir neatėjo laikas dar.
:)Jei ES nieko ta tema neturi, tai gal būtume vienąkart pirmieji, nes vis velkamės uodegoj daugybėj sričių - gėda ir žiūrėt, kai visi jau atsisako ko nors, Lietuvoj išduodama kaip už naujovę ( paimkim, kad ir profilinį mokymą mokyklose ir pan.)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 26, 2013 2:59 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
rasabasa rašė:
Na, tegu ir neremia ta ES GŽ. Tegu tik nekliudo :).
Ir nemanau, kad norint pakeisti ATPK, reikia, kad ES pritartų. Nors žinoma, įdomu, kas pas juos vyksta ir kaip sekasi. Tiek ten, tiek pas mus tokių iniciatyvų ne per daugiausia, galbūt - proporcingai sveikų žmonių skaičiui:). O tokių - oi nedaug.

Tiek kaitalioja tuos įstatymus pas mus, kad nieko tokio, jei ir ATPK 107str. pakeistų. Rašote: "jei būtų siūlymas", o kas gi siūlys, jei ne patys suinteresuotieji. Formuluokim, tarkimės ir siūlykim. Apsiginti teisme nuo ATPK 107str. galima, tikiuosi, bet pakeitus straipsnį, iki teismų nereikėtų prieiti. Visiems lengviau.

O pats terminas GŽ, ko gero, nėra tiksliai apibrėžtas ir reglamentuotas, bet čia jau ilgesnis darbas ir atskiras būtų įstatymas.Tam gal ir neatėjo laikas dar.
:)Jei ES nieko ta tema neturi, tai gal būtume vienąkart pirmieji, nes vis velkamės uodegoj daugybėj sričių - gėda ir žiūrėt, kai visi jau atsisako ko nors, Lietuvoj išduodama kaip už naujovę ( paimkim, kad ir profilinį mokymą mokyklose ir pan.)


Pritariu Jusų mintims. Gal kas šiame forume būtų teisininkas? Pasikonsultuotume ką nuo ko geriau pradėti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Vas 02, 2023 6:10 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Lap 25, 2017 2:56 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Vilnius
Vinga rašė:

Pritariu Jusų mintims. Gal kas šiame forume būtų teisininkas? Pasikonsultuotume ką nuo ko geriau pradėti. https://biurobaldai.lt/stalai-spintos/reguliuojamo-aukscio-stalai/rolergo600-reguliuojamo-aukscio-stalas/


Sveiki,

o kaip vertinate praėjusią vasarą Vilniuje taikytą šienavimo politiką? Labai daug miestiečių pasipiktinę, bet man atrodo, kad čia iš gryno nežinojimo tas yra.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007