Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 3:57 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Tre Lie 31, 2013 7:52 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Forume ir už forumo ribų gamtinės žemdirbystės teritorijoje vis iškyla teisinių klausimų. Mūsų dar per mažai, kad padarytume kokią nors stiprią įtaką, tačiau jei kylą klausimai, tai reiškia laikas juos ir panagrinėti.

Pirmas apie apleistas žemes. Valstybė liepia nusišienauti arba grasina baudomis. Tie, kurie miestų ir miestelių teritorijoje gyvena yra verčiami nusišienauti pakeles ir sklypus, kad piktžolių neužnešti kaimynams, o gyvenantieji kaimo teritorijose irgi apmokęstinami didesniais mokesčiais, jei sklypas "netvarkomas". O gamtinei žemdirbystei kaip tik priešingai - reikia apželti ir apsamanoti. Tie įstatymai mums netinka, reikia rasti spragą arba įgyti specialų statusą, kad tie įstatymai mums negaliotų. Apie žolės šienavimą dvi temos:
viewtopic.php?f=10&t=161
viewtopic.php?f=10&t=178

Kitas klausimas apie sėklas. Dabar valstybė stengiasi viską sertifikuoti ir neleidžia net mainytis sėklomis. Mūsų gi sėklos visos nesertifikuotos, nes mes patys jas auginamės. Arba reikia jas sertifikuotis (tam esam per maži, kiekvieno augintojo trijų žirnelių neprisertifikuosi) arba vėlgi nustatyti ribas, kad galėtumėme legaliai keistis sėklomis ir sodinukais.

Žinoma, visas mūsų bėdas išspręstų išskirtinio statuso gavimas. Būna toks dalykas, teko girdėti. Bet mes per maži, kad tokį statusą gauti. Kitas kraštutinumas - nekreipti į įstatymus dėmesio ir daryti savo tvarką. Trečias, viduriuko kelias, bandyti šnekėtis su politikais, tegu supranta mus ir patobulina įstatymus, kad jie tokių mažiukų kaip mes neliestų. Pavyzdžiui, visi turi mokėti, bet jei metinės pajamos neviršyja 15000, tai mokėti nereikia. Arba jei sklypo plotas mažesnis nei dešimt arų, tada apleistos žemės mokestis nededamas. Tai ir su sėklomis galėtų būti nustatyta riba, kad tokiems mažiukams kaip mes keistis sėklomis galima, o ūkininkams, kurie savo produkciją parduoda, štai jiems reikia sertifikuotos sėklos ir mainai draudžiami.

Vinga, keletą raštų surašė dėl žolės šienavimo. Gal reikėtų dar surašyti ir dėl sėklų. Jei raštų būtų daugiau, tai gal ką ir išloštumėm. Gal kas žinot nuo ko pradėt, kur kreiptis, koks teisininkas gal pažįstamas pakonsultuotų kur kreiptis ir kokius veiksmus daryti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Ant Rgs 10, 2013 8:48 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Rgs 09, 2013 12:06 pm
Pranešimai: 3
manding yra du būdai spręsti šią problemą.
steigti kokią visuomeninę organizaciją ar panašiai, kuri apjungtų kuo daugiau narių ir užsiimti lobizmu

antra asmeninės iniciatyvos.
dėl apleistų žemių reiktų užversti raštais atitinkamas institucijas protingai argumentuojant kodėl tavo nešienautų ir kitaip nedrąskytų plotų nereiktų priskirti apleistoms žemėms. Manau jei sklype vykdoma ūkinė veikla, jis negalėtų būti priskirtas apleistai žemei, jei jis tvarkomas tokiu būdu kokiu yra tvarkomas. bet čia vėlgi reiktų išsamiau pasistudijuoti ir sukergti padorų dokumentą kad biurokratams beliktų tik žagtelt ir sutikti su viskuo :-)
Aš ir pats tuo suinteresuotas, nes šią vasarą įsigijau apleistą zemes gabals, tik pas mane viskas dar tik planavimo-fantazavimo stadijoje, tai neskubu ten visko tvarkyt ir pjaut lauk visų krūmokšnių kol aiškiai nežinau kas kur turėtų būti, bo paskum pasirodys kad man būtent toje vietoje to krūmo reikia kur išpjautas :-) tai nelabai turėjau per visus kitus rūpesčius kada knaisiotis po tas teisines džiungles.
Ar gal jau kas nors ką nors tuo klausimu kokią sąmokslo teoriją surezgė?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Ant Rgs 10, 2013 10:13 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Nesurezgėm, vis laukiam kol kasnors atsiras ir kažką padarys.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Tre Rgs 11, 2013 12:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Rgs 09, 2013 12:06 pm
Pranešimai: 3
na, pas mane situacija tokia.
Laukiu lapkričio 1 d., kol atsiųs žemės mokesčio deklaraciją užpildytą su padidintu tarifu kaip apleistos žemės savininkas. jei mokesčio suma išgąsdins, tada kurpiu suktą laišką savivaldybės tarybai, kad ji dėl tokių tai ir tokių tai priežasčių savo biudžeto sąskaita sumažintų man pritaikytą žemės mokesčio tarifą. Vilniaus rajone jis šiems ir kitiems metams nustatytas apleistoms žemėms 2 procentai, neapleistoms 0,6 procento. (pasiskaičiuoti preliminariai galima http://www.vmi.lt/cms/zemes-mokescio-skaiciuokle
Pas mane situacija tokia, kad žemę įsigijau tik šiai metais, tai neva dar nespėju šiais metais susitvarkyti, be to iki mano sklypo oficialiai nėra įteisintas joks privažiavimas tai kaip ir negaliu į savo sklypą patekt kad jį tvarkyti. Priežastys manau pakankamai svarios. o iki kitų metų ir kitus niuansus išsiiaiškinsiu.
Bet kuriuo atveju siūlau visiems po mokesčio deklaracijos gavimo jei gausis didelės sumos mokesčio tiesiog rašyti savivaldybei su prašymu mažinti mokestį. tokia galimybė ir įstyme ir visokiose instrukcijose įteisinta, kad savivaldybė pati gali mažinti mokesčio dydį savo biudžeto sąskaita.
mano sklypas Vilniaus rajone, ten jokių specialių išlygų nėra numatyta dėl žemės mokesčio mokėjimo. Kitose savivaldybėse kiek akį užmečiau visos labai įvairiai rašo, nustato įvairius tarifus, prirašo visokių išlygų kas gali nemokėti ir panašiai, todėl kiekvienu konkrečiu atveju reikia žiūrėti į atskiros savivaldybės patvarkymą. mokesčiui už 2013 metus šiuos dokumentus galima rasti čiahttp://www.vmi.lt/cms/documents/10162/12259/Savivaldybi%C5%B3%20taryb%C5%B3%20nustatyti+%C5%BEem%C4%97s+mokes%C4%8Dio+tarifai+2013+m./3565632e-e88f-45ea-8287-afc261ffc74f
jei kils kokių klausimų klauskit, galiu pasidomauti kas susiję su teisine-praktine puse, tuo labiau kad ir man pačiam tai aktualu


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 8:03 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Jei galite,tai prašau paklauskite ar yra galimybė nusišienauti namų valdos sklypą tik dalinai. Mano nuomone,pažeidžiamos žmogaus teisės užssiimti GŽ.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 9:04 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Sveiki. Sėklų mainų klausymu esu gavęs išsamų atsakymą iš šios tarnybos http://www.vatzum.lt/lt/ atsakingo asmens.
Ten labai aiškiai išdėstė kad bet koks dalinimas pardavimas nesertifikotos veislinės medžiagos sodinukų,sėklų yra neteisėtas ir užtraukia atsakomybę ,jei domina turiu konkr ats sename forume esu įdėjęs,.
Dėl žemės ūkio žemės mane labai domina mokestis ,gal yra susidūrusių su Molėtų raj sav. ?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 10:48 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Vas 21, 2013 4:12 pm
Pranešimai: 70
Miestas: Molėtų r. Ridvoniškiai
mes molėtų r. gyvenam - toj skaičiuoklėj kur aukščiau paminėta teisingai skaičiuoja, tiek ir mokam - pagal paskaičiavimus rodo, kad šiais metais ir toliau konkrečiai man mokestis turėtų sumažėti dvigubai. žiūrėsim kaip bus :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 10:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Tai čia nuo žemės vertės skaičiuojama? Kyla klausymas kur gauti verę nuo kurios skaičiuojama.? Ar laukti kol atsiūs?
:D :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 10:59 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Vas 21, 2013 4:12 pm
Pranešimai: 70
Miestas: Molėtų r. Ridvoniškiai
nuosekliai peržiūrėk informaciją nuorodoje į skaičiuoklę ir viską susirasi. aš prieš kelias valandas pasiskaičiavau (reikėjo žinoti tik unikalų sklypo numerį).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 13, 2013 11:21 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
zoot rašė:
Tai čia nuo žemės vertės skaičiuojama? Kyla klausymas kur gauti verę nuo kurios skaičiuojama.? Ar laukti kol atsiūs?
:D :D

www.registrucentras.lt. Šioje svetainėje,pagal vietovę,nusistatysite sklypo unikalų nr. ir pamatysite,kiek įvertintas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Šeš Rgs 14, 2013 7:41 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Dėkingas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pir Rgs 16, 2013 9:37 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Rgs 09, 2013 12:06 pm
Pranešimai: 3
Vinga rašė:
Jei galite,tai prašau paklauskite ar yra galimybė nusišienauti namų valdos sklypą tik dalinai. Mano nuomone,pažeidžiamos žmogaus teisės užssiimti GŽ.

kaip suprantu pas tave visai kita istorija su sklypu, kadangi valstybiniai biurokratai šniukštinėja apleistus žemės ūkio paskirties sklypus, o ne manų valdų, o ir vadovaujasi jie žemės ūkio ministro įsakymu "Dėl Apleistų žemės ūkio naudmenų plotų nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo ", taip kad į namų valdas manau nosies neturėtų kišti.
Be to savivaldybių sprendimuose dėl mokesčių tarifų aiškiai išskiriamos apmokestinamos kategorijos: 1. žemės ūkio paskirties žemė, 2. apleistos žemės ūkio paskirties žemė ir 3. visa kita žemė (į kurią patenka ir namų valda).
taip kad, manau, jei žemės sklypas namų valda, atsipūsk ir nešienauk - didesnio mokesčio tarifo vis vien nesulauksi :-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Teisiniai klausimai
StandartinėParašytas: Pir Rgs 16, 2013 10:40 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
DezertyrAss rašė:
Vinga rašė:
Jei galite,tai prašau paklauskite ar yra galimybė nusišienauti namų valdos sklypą tik dalinai. Mano nuomone,pažeidžiamos žmogaus teisės užssiimti GŽ.

kaip suprantu pas tave visai kita istorija su sklypu, kadangi valstybiniai biurokratai šniukštinėja apleistus žemės ūkio paskirties sklypus, o ne manų valdų, o ir vadovaujasi jie žemės ūkio ministro įsakymu "Dėl Apleistų žemės ūkio naudmenų plotų nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo ", taip kad į namų valdas manau nosies neturėtų kišti.
Be to savivaldybių sprendimuose dėl mokesčių tarifų aiškiai išskiriamos apmokestinamos kategorijos: 1. žemės ūkio paskirties žemė, 2. apleistos žemės ūkio paskirties žemė ir 3. visa kita žemė (į kurią patenka ir namų valda).
taip kad, manau, jei žemės sklypas namų valda, atsipūsk ir nešienauk - didesnio mokesčio tarifo vis vien nesulauksi :-)

Ne mokesčiai man svarbūs. O ką Jūs parašėte ir pati labai sėkmingai susiradau :). Mano kaimo bendruomenė ypatingai aktyvi, šienavimo atžvilgiu, ir kišasi kaip tik gali ir niekam neįdomu,kodėl neskubi šienauti. Mane domina,kokie teisiniai spredimai neriboti žmogaus teisių, veikti ką nori savo namų valdoje. Šis klausimas aktualus,mano nuomone,daug kam. Tikiuosi supratote,ką noriu pasakyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007