Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Apie šį skyrių
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=10&t=21
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Vas 16, 2013 6:04 pm ]
Pranešimo tema:  Apie šį skyrių

Gyvenimo būdas yra viena iš trijų svarbiausių gamtinės žemdirbystės skilčių į kurią reikia atsižvelgti kuriant tai, ką permakultūristai vadina dizainu.

Permakultūros atstovai kopijuoja nuo gamtos kokį nors dėsnį, principą, modelį, tarpusavio sąryšių grandinę ar kitą elementą ir pritaiko jį savo ūkyje. Tačiau neužtenka vien nukopijuoti elementą, reikia jį teisingai įkurdinti į naują erdvę. Ką reiškia "teisingai"? Reiškia atsižvelgiant į dirvodaros, ekosistemos ir gyvenimo būdo skilčių reikalavimus.

Galima labai gerai išmanyti dirvodarą, augalų mitybą, ekosistemas, sukurti pagal šiuos dėsnius puikiai funkcionuojantį ir derantį daržą-sodą, tačiau, jeigu neatsižvelgiama į atitinkamo gyvenimo būdo reikalavimus, tai tokio dalyko gamtine žemdirbyste taip pat nereikėtų vadinti.

Pavyzdys. Įsigijot sklypą tarp miškų, natūraliose ekosistemose, dirbate įprastą gerai apmokamą darbą mieste, užgautus pinigus nusiperkat ir atsivažat mulčio. Numulčiuojate visą sklypą kur reikia. Žinoma, tokiu atveju augalai gerai augs, taip pat bus gera vaisių kokybė, nes išmanomi dirvodaros ir ekosistemų dėsniai, tačiau gyvenimo būdas tokiu atveju nėra tinkamas.

Gamtinės žemdirbystės gyvenimo būdas yra kelias į išsilaisvinimą, nepriklausomybę. Jei tik mulčiuojate iš kitur paimdami mulčią, jei užauginate tobulos kokybės produktus, tačiau ir toliau dirbate įprastą darbą, kuris kaip ir daugelis paprastų darbų kenkia planetai, tai jūs į nepriklausomybę nejudate.

Šioje forumo skiltyje aptarsime darnaus gyvenimo principus, kurie būdingi gamtinei žemdirbystei.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/