Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Dirvos įdirbimas topinambais
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=12&t=529
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Geg 27, 2014 10:11 am ]
Pranešimo tema:  Dirvos įdirbimas topinambais

Kadangi topinambai yra tokia kultūra, kurią būtina iškasti iš žemės nuimant derlių, tai šią jų savybę galima panaudoti dirvai įdirbti. Pasodini juos, paskui nusiimi derlių ir jau turi sukastą vietą į kurią gali sėti ir sodinti kitais metais.

Aš topinambus sodinu trimis eilėmis maždaug 60-70 ant 25-30 centimetrų atstumais vienas nuo kito. Sodinu tiesiai į velėną. Pirmais metais galima ir tankiau sodinti. Būtina pasižymėti lysvę. Kai žolė paauga maždaug iki kelių ir pradeda dygti topinambai, tai reikia apšienauti aplinkui tokią lysvę žolę. Tai daroma tik vieną kartą, kad topinambai įsitvirtintų. Tam reikalingas žymėjimas, kad matyti kur apšienauti. Tiesiog įsmeigi pagaliukus ar tuos pačius topinambų stiebus. Ir štai augdami topinambai dar prastumdo kitus augalus, būna lengviau kasti nei kasti paprastą velėną be topinambų. Be to, kasimą motyvuoja derliaus gavimas. Jei pirmais metais nepavyko, tai sodinam dar kartą į tą pačią vietą topinambus, tik šį kartą jau normaliais atstumais 30 ant 70 (kad užaugtų dideli gumbai) ir auginam dar vienus metus. Tada jau tikrai puikiai įdirbta žemė bus ir tiks kitoms kultūroms.

Sodinimas vyksta labai paprastai. Vienas eina su kastuvu ir praskelia žemę, o kitas į plyšį įmeta topinambą. Paskui užspaudžia koja, kad užsidarytų plyšys.

Autorius:  Fleitutė [ Ant Geg 27, 2014 10:44 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

Tinka ir varputinė velėna? Ar geriau salierinė - garšvinė? Be to, tie topinambai niekad visi nenusikasa, atrodo, šiemet taip gerai pavasarį visus išrankiojom, o toj vietoj ir aplink dabar - miškas topinambų. Tai smulkūs turbūt užaugs.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Geg 28, 2014 6:30 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

Taip, jei miškas, tai smulkūs užaugs. Tinka jie ir varpinei pievai įdirbinėti, bet derlius čia bus mažesnis, stiebai mažesni. Varpinėje gal vertėtų tankiau susodinti, labiau ne derliui, o įdirbimui. Topinambai mėgsta drėgmę ir trąšią žemę. Ten bujoja. O varpinė žolė auga ant skurdesnės, sausesnės žemės, todėl topinambai ten prasčiau jaučiasi.

Su topinambais šitaip galima ne tik daržams vietą paruošti, bet ir medžių juostai ar krūmų juostai. Ir žemė įsidirba ir dar inertiško mulčio užauga. Stiebus galima panaudoti darže žirniams paremti arba kaip ilgalaikį mulčią medeliams, krūmams.

Autorius:  nawjia [ Tre Geg 28, 2014 7:46 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

O aš vos neverkiau :(

Mano pusė topinambų vis gi nuskendo ir nebesudygo. Kiti gražiai sudygo. Džiaugiausi lygiai 10 minučių - tokie vaikinukai pjovė žolę visur (nu reikalavimai tokie, nepasiginčysi). Ir nupjovė visus sudygusius topinambus :((((((((((((((((((((((((((((((

Buvo jau maždaug sprindžio dydžio. Kažin ar dar kartą sudygs ar viskas žuvę jau?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Geg 29, 2014 6:40 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

Atauga jie. :)

Autorius:  nawjia [ Pen Geg 30, 2014 12:29 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

Labai tikiuosi :?

Autorius:  Fleitutė [ Ant Bir 03, 2014 2:48 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

O kada tiems topinambams reikia stiebus nupjauti? Ir ar iš viso reikia? Ir norint panaudoti žirniams kitais metais - ar jie nepasidaro per trapūs, kai išdžiūsta?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bir 03, 2014 6:19 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dirvos įdirbimas topinambais

Stiebus galima nupjauti kai jie sudžiūna. Galima ir nenupjauti, bet jie trukdys augti naujiems ūgliams. Be to, iškasinėjant gumbus jie automatiškai nusiskina, nes per stiebus neiškasi. Rudenį kasant galima pasisandėliuoti kur nors topinambus, o pavasarį kasant galima beveik iš karto smaigstyti žirniams. Jei geros sąlygos buvo auginimui, tai stiebai tvirti ir stiprūs, tada tikrai atlaiko žirnius, jei nuskurę, tai tikrai neatlaiko. :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/