Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 9:29 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Vištos
StandartinėParašytas: Pen Lap 22, 2013 4:02 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Vistiek nesuprantu ką tu sakai. Gaidys kaip gaidys. Ir kaip tu jį atrinksi? O ką su kitais darysi? Užmuši?

Aš tai įsivaizduoju taip. Nusiperki dešimt vištų ir dešimt gaidžių. Ir paleidi pas save. Ir jie jau tada nusprendžia kokį būrį formuoti, kas šefas ir kiek turi būti gaidžių populiacijoje. Gaidžiai ir nuspręs. O jei sprendžia žmogus, tai čia jau nelabai gamtiška.

Cituoti:
Matai, džiunglėse kita situacija, ten gaidžių teritorijų niekas neriboja, o ūkyje riboja namai. Neis vištos toli nuo namų. O jeigu eis- bus laukinės. O jeigu bus laukinės- tai kam tos vištos? Bet kokiu atveju vienam kieme- tik viena teritorija.


Va čia ir prasideda. Ūkis. Vienam tai - viena teritorija, kitam jau nebe ūkis, jei višta nededa trijų šimtų kiaušinių per metus, trečiam - gi čia ūkis, o ne gamta, tai galima šerti grūdais, kontroliuoti būrį, uždaryti vištas į kilnojamą gardą kaip permakultūristai daro... Juk tai ūkis. Kam tos vištos, jos turi būti ūkiškos, t.y. dėti kiaušinius. Ir kuo daugiau, nes kitaip neūkiška. Ir koks gi žmogus šiame atvejyje? Žmogus tampa ūkininku, t.y. nutolusiu nuo gamtos ir nė kiek neketinančiu eiti gamtos link. Jis valdo gamtą, o ne gyvena joje.

O gamtinėje žemdirbystėje ūkinį požiūrį turėtume keisti į gamtinį. Štai pas mane gyvena bebras. Kaip ūkininkas aš jį turėčiau nudėti ir suėsti, nes tai yra ūkiška. Gauni maisto ir apsaugai savo ūkį - medelius, prūdą ir t.t. Bet aš stengiuosi elgtis gamtiškai - pažinti bebrą, gyventi kartu su juo vienoje teritorijoje, sugyventi, t.y. gyventi su gamta. Ir mediena ar kas ten gausis iš to bebro jau gaunasi ne kaip naudos siekimas, bet kaip pašalinis rezultatas. Bebras laikomas ne dėl naudos, o jis pats gyvena ir sugyvena su žmogumi.

Taip ir su vištom. Labai gerai būtų, kad jų pulkelis čia lakstytų. Laisvos. Randi kiaušinių - tavo. Nerandi, tai ir nepergyveni. Ūkininkas stengsis vištas išnaudoti, priversti, kad jos dėtų kiaušinius ten kur reikia ir po tiek kiek reikia. O gamtinis žmogus jau turėtų tiesiog pasitenkinti, kad vištos gyvena ekosistemoje. Ir jei tą sunku padaryti Lietuvoje, tada galima bandyti tenkintis didžiąja antimi, kurapkomis ar jarubėmis. Tik tokiu atveju mes einame gamtos link. O jei pasiliekam ūkininkais, tai čia tas pats kas paukštynai pagal ES reikalavimus padidino narvų dydį. Na, padidino, vištoms biškį geriau, bet žmogaus gyvenimas tai iš esmės ir nepasikeitė. Link gamtos ir nepajudėjo.

Gamtinėje žemdirbystėje tolimas tikslas yra rankiojimas. Ne ūkininkavimas, o rankiojimas. Tai va, vištos ganosi ar antis peri paupiuose ir žmogus rankioja. Link to turėtume, mano manymu, orientuotis. O ūkininkavimas ir lieka tik ūkininkavimu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Vištos
StandartinėParašytas: Pen Lap 22, 2013 9:24 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Suprantu ir pritariu. Tokiu atveju vištos iš viso ne prie ko. Žmogaus (ne ūkininko) užduotis tokiu atveju- kad būtų kuo daugiau laukinių paukščių. Visų kiaušiniai valgomi, vištos čia visai nereikalingos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Vištos
StandartinėParašytas: Ant Lap 26, 2013 6:24 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Naujausi tyrimai iš tiesų liudija, kad vištos, gyvenančios pagerintuose narvuose, yra laimingesnės nei besidžiaugiančios laisve. Narvuose joms gyventi patogiau, jos jaučiasi saugesnės, labiau rūpinamasi jų gerove. Tai atskleidė Jungtinėje Kralystėje, Bristolio universitete, atliktas tyrimas.

http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/laisvo ... z2libVkcDJ


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Vištos
StandartinėParašytas: Ket Lap 28, 2013 11:50 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 5:26 pm
Pranešimai: 200
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.
Manau nelabai tikslus toks tyrimas. Nes paimti keli kriterijai ir pagal juos nustatė višta laimingesnė ar ne. O kažin ar buvo tarp kriterijų vištos nuotykiai? :D Ką ji kiekvieną diena patiria laisvai lauke su kompanija kitų vištų ir gaidžiu ir kokius naujus neįtikėtinus įspūdžius išgyvena šauniajame narve :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Vištos
StandartinėParašytas: Ant Sau 24, 2023 3:26 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Lap 25, 2017 2:56 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Vilnius
Ar įmanoma kažkaip maksimaliai apsaugoti vištas nuo plėšrūnų? Ar padeda pamato įbetonavimas, vieliniai tankūs tinklai garduose? Ar vis tiek ras būdų įlysti kiaunė ar lapė? dezodorantai


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007