Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kaupai (daržovių laikymas duobėse)
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=24&t=335
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Sau 31, 2014 1:30 pm ]
Pranešimo tema:  Kaupai (daržovių laikymas duobėse)

Paskutinį kaupą išsikasėm prieš šalčius. Dabar buvo didžiuliai šalčiai, apie minus dvidešimt laipsnių ir tingėjosi kasti per tokį orą. Bet štai šiandien atšilo ir jau kasu.

Kadangi buvo labai šalčiai dideli ir besniečiai, tai žemė įšalus labai giliai. Kaip tik pasitaikė kaupas su mažai šiaudų, tai teko daug kapoti kirviu. Pernai tai visus kaupus lengvai įveikiau, nes nukapoti reikėdavo tik penkių dešimties cm žemės dangtį, po kuriuo būdavo šiaudai ir daugiau neįšalę. Šitas šiandieninis kaupas prastai pridengtas šiaudais, tai teko kirstis pradžiai gal dešimt centimetrų, o paskui užpyliau puskibirį karšto vandens. Ir atitirpdė dar dešimt centimetrų. Na ir paskui jau lengvai įėjau. Kitais metais žinosiu, kad reikia ant viršaus daugiau šiaudų uždėti. Nors čia tik tiems porai kaupų, kuriuos reikia kasti po didelių besniegių šalčių, o kitus tris va kasėm, tai buvo viskas tvarkoje. Be sunkumų. Dabar irgi jau pradės šilti, tai kitus iškasim lengviau, manau.

Išsilaikė viskas puikiai. Morkos, burokėliai, roputės, daikonai, bulvės, ridikai. Kaip visada kokie šeši šakniavaisiai supuvę iš trijų kibirų.

Kaupais labai patenkintas esu ir nežinau ar statysiu rūsį. Labai gerai laikosi daržovės. Nereikia saugoti nei nuo vagių, nei nuo šalčio, nei nuo pelių, nieko. Blogai tik tas, kad reikia užkasti ir atkasti. Kol kas atrodo tai yra lengviau nei pastatyti rūsį. Gal per penkiasdešimt metų to darbo ir susidarytų tiek, kiek rūsiui pastatyti reikia, tai vat ir galvoju ar apsimoka statyt rūsį.

Tėvai verčia statyt, sako, kad senatvėj reikės, bet tai gal palaukt senatvės? Pastatyt po dešimties, dvidešimties metų? Dabar porą metų jau darom kaupus ir aš labai jais patenkintas. :)

Daugiau apie kaupus čia:
viewtopic.php?f=22&t=13

Autorius:  nawjia [ Ant Vas 11, 2014 3:00 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kaupai (daržovių laikymas duobėse)

O tai kaip/kodėl pelės neatranda viso to gėrio?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Vas 11, 2014 11:44 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kaupai (daržovių laikymas duobėse)

Tai, kad po žeme užkasta. Tai iš kur joms žinoti? Eina va pelė per sklypą ir ką - visur kasinėti? Nekasinės gi visur. O pelės visaėdės, tai joms ir taip maisto visur pilna, tai kam kasti, jei ir taip visur guli maisto. Va, jei padėsi į plyšį, rūsį, kur joms patogu slėptis, tada jos ims. Nes ten patogiausia, saugiausia. O po žeme kažkaip neranda. Žinoma, tikimybė yra. Vis tiek jos urvelius kasasi ir gali netyčia rasti. Bet kad masiškai surastų ir darytų žalą, tai nepastebėjau. Galbūt reikia ant kaupo uždėti šiaudų ar dar ko nors, kad joms patogu būtų slėptis, tada gal jos pradės knistis toje vietoje. O jei ten paprasta žemė, tai ko joms knistis?

Autorius:  nawjia [ Ant Vas 11, 2014 3:18 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kaupai (daržovių laikymas duobėse)

hmm, nu labai gudru :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/