Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Parduodamos vynuogės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=41&t=263
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Spa 14, 2013 7:33 pm ]
Pranešimo tema:  Parduodamos vynuogės

Labai daug rūšių parduoda vienas iš vynuogių auginimo specialistų. Permetu čia Remigijaus laišką:

Labas rytas, kolegos!
Pirmiausia atsiprašau, jeigu kam nors tai neįdomu, nors prieš rašydamas stengiausi nuspėti, kuriems adresatams tai galėtų būti aktualu.
Taigi, prieš trejetą metų sutikau įdomų pagyvenusį žmogų, kurio vardas Aloyzas. Jis sėdėjo tarp Operos ir baleto teatro ir Žemės ūkio ministerijos esančioje prekyvietėje su savo išaugintais vynuogių sodinukais, o šalia kiekvieno sodinuko buvo padėta kekė vynuogių. Aš su juo pasikalbėjau, susipažinau ir sužinojau, kad jis buvęs fizikos dėstytojas, anksčiau savo laisvalaikį, o dabar beveik visą laiką skiriantis šiems nuostabiems augalams. Aloyzas papasakojo, kad netoli Vilniaus augina virš 100 vynuogių rūšių - saldžių ir rūgščių, besėklių ir su sėklomis, ir t.t. Apie vynuoges jis galėjo pasakoti valandomis, turėjo savo paruoštų rekomendacijų apie jų sodinimą, priežiūrą ir t.t. Kai įsigijome žemės, nusipirkome iš jo ir pasisodinome pirmuosius 20 sodinukų - prieš tai jis atvažiavo su manimi į sklypą, paaiškino, kurioje vietoje ir kaip reikia juos sodinti.
Prieš savaitę aš jį susitikau ir jis man pasakė, kad šiuo metu turi daug ir labai gerų, tvirtų sodinukų. Be to, dabar Aloyzas galės pavaišinti tomis uogomis, kurios ant jų pradės sirpti po kelerių metų.
Vienu žodžiu, labai rekomenduoju tą žmogų tiems, kurie turi žemės ar netgi kelių arų sodo sklypelį ir nori jame mėgautis savo užaugintomis vynuogėmis. Manau, kad tai vienas iš kompetentingiausių vynuogininkų Lietuvoje. Aloyzą rasite paskambinę telefonu Vilniuje (8 5) 2767252 (turi ir mobilų, bet šiuo metu sugedęs). Dažniausiai jis būna Kalvarijų turguje, kur turi mažytį kioskelį prie įėjimo į turgų šalia Audinių parduotuvės Herkaus Manto g-vėje. Kartais iš savo kioskelio persikelia prie šalia esančių kiaušiniais ir vištiena prekiaujančių kioskų.

Autorius:  laimis as [ Ket Gru 12, 2013 3:51 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Parduodamos vynuogės

apie vynuoges:
ypatingai gera lietuviska A. Gailiuno veisle: "Juodupe" . Nereikia pridenginet ziemai, tiesiog palieku kaip kad vasara- tiesiog ant ''spalieru''.
Sakyciau - pati atspariausia salciams. Uogos tamsios.Skonis- puikus.
Dar viena to paties selekcininko vynuoge 'Liepsna' - laaabai jau grazi uogu spalva- atitinka pavadinima :).

Autorius:  Eimute [ Ket Gru 12, 2013 3:55 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Parduodamos vynuogės

Nors dar apie vynuoges nieko neišmanau, bet vis vilioja pradėti...

Autorius:  SauliusJ. [ Ket Gru 12, 2013 4:29 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Parduodamos vynuogės

Liepsną auginu- visiškai nieko gero. Tik saldi, nei skonio, nei kvapo.

Autorius:  povils [ Ket Gru 12, 2013 5:42 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Parduodamos vynuogės

Pavasarį pasodinau kaip tik Juodupę, Liepsną ir Sėlę. Lauksim derliaus. Jau gal penkiolika metų dera vasarinė Naugardo jubiliejinė ir rudeninė Dvietės zila. Abi šalčiui atsparios, nei karto nedengiau ir neglaudžiau prie žemės. Na čia Panevėžyje.

Autorius:  Eimute [ Ket Gru 12, 2013 8:47 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Parduodamos vynuogės

O man saldumas patinka

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/