Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Abrikosų ir kiti sodinukai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=41&t=657
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Spa 30, 2014 8:02 am ]
Pranešimo tema:  Abrikosų ir kiti sodinukai

Pas Nataliją užaugo daugiau kaip 600 nuostabių jos sodelyje Kaune augančio abrikoso sodinukų. Jie vienmečiai, o ūgio virš kelių. Kai kurie net iki klubų. Motininis medis auga Kauno Žaliakalnyje. Pernai jis derėjo nuo liepos 22 d. visą mėnesį. Patinka smėlinga žemė. Dešimt sodinukų – penki litai, jei imamas tik vienas, tada dešimt-dvylika litų, o galima ir be pinigų, svarbu, kad abrikosai augtų ir derėtų. :) Derėti abrikosai pradeda kai kurie nuo trijų metų. Kreiptis į Nataliją 8 655 38032. Taip pat iš Natalijos galima gauti ir kitokių sodinukų: kedrų, šilkmedžių... Dar yra žmogaus ūgio raudonųjų ąžuolų ir klevų, kuriuos reikės išsikasti patiems. Daugiau informacijos: http://www.sveikogyvenimoidejos.lt

Autorius:  Eimute [ Ket Spa 30, 2014 9:47 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Manau, kad dabar jau per vėlu sodinti. Reikėtų tai atidėti pavasariui

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Spa 30, 2014 11:27 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Kaulavaisius išvis sako, kad geriau pavasarį sodinti. Bet mes tai sodinam ir rudenį ir nemačiau, kad neprigytų. Šiuo metu irgi sodinam. Pernai sodinome iki Kalėdų. Šiaip galima sodinti visada kai tik gali įkasti žemę. Net žiemą galima sodinti, jei žemė neįšąlus. Žinoma, didžiausias prigyjimo laipsnis bus sodinant rudenį ar pavasarį, ir ypač tiem lepiesiems. Bet kokius miško medžius, tai galima visada sodinti. Na, vasarą tik negerai. Bet būna sodina ir vasarą. Spygliuočiams kaip tik geriau vasarą būt persodintiems, rugpjūčio gale.

Autorius:  Eimute [ Ket Spa 30, 2014 10:39 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Taip, spygliuočius ir mane kažkada mokė, kad sodinti reikia rugpjūtį.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Spa 31, 2014 3:25 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Spygliuočiai labai sunkiai prigyja. Jų augimas baigiasi anksti, apie rugpjūčio mėnesį nauji ūgliai jau nebeauga, energijos jau nebereikia daug, garinimas nevyksta stipriai ir jau galima persodinti. Gaunasi ilgiausias laikotarpis šaknims išsivystyti iki žiemos ir kito pavasario.

O lapuočiai rugpjūtį dar auga ir dar turi lapus, garina vandenį. Beje, mūsų persodinami sodinukai šiemet šiuo metu vis dar turi lapus. Kai lapai pageltonuoja, paruduoja, tada jie jau nebevykdo fotosintezės ir negarina tiek daug vandens, tada galima pradėt persodinti medžius. Nors geriausia, kai jie be lapų. O dabar dar jie su lapais. Dar net anksti sodinti šiuo požiūriu.

Jei imamos pušys iš smėlio, tai prigyja persodintos gal kokia penkiasdešimt procentų. Jeigu sodinukai iš molio imami, tai prigyja apie devyniasdešimt procentų.

Autorius:  Eimute [ Pen Spa 31, 2014 10:17 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Ir norint persodinti pušis, reikia sodinti ko mažesnes. Jos leidžia gilią kamieninę šaknį. Jos nutraukimas duoda menka pušų prigijimą. 2-3 metų pušelės prigyja geriau, savo patirtimi sakau.

Autorius:  Fleitutė [ Pir Lap 10, 2014 1:54 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

O jeigu pasodini medelį ir tą pačią naktį pašąla, ir po to dar kelias naktis šąla - jis gali prigyti? Ar reikia laistyti taip sodinant, per šalnas?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Lap 10, 2014 3:37 am ]
Pranešimo tema:  Re: Abrikosų ir kiti sodinukai

Taip, gali prigyti. Medelių gi šaknys žiemą visos viršutinės užšąla į ledo gabalą ir nieko neatsitinka. O tokios pirmos šalnos juk nė nepasiekia šaknų. Per šitas dideles šalnas juk tik penki centimetrai įšalo žemė ir tik ten kur nemulčiuota. Kitur mažiau. Priedo pas mus šalčiau, kitur įšalo mažiau. O šaknys medelio kur? Kai sodinot, tai matėt, kad giliau nei penki centimetrai. Taigi jos saugios. Ypač jeigu mulčio uždėjot.

Laistyti medelius reikia, bet tik vieną kartą - sodinant. Pilama į duobę, kad vanduo būtų giliai ir medelis gilyn šaknis augintų. Taip pat pilama ir į pasodintą vietą, kad naujos žemės apglustų šaknis. Žiūrint kokia žemė, bet kai pili vandenį, tai dažnai tenka pamatyt, kad po užpylimo lieka ertmės žemėje. Tai štai tos ertmės ir išnyksta užpylus vandenį, žemė susiguli ir oro tarpų ant šaknų nelieka.

Galima ir nelaistyti visiškai. Medeliai ištvermingi, į šlapią skudurą suvynioti rūsyje išgyvena. Bet, kad būtų daugiau tikimybės, tai aš sodinant laistau.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/