Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:28 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Rudens darbai
StandartinėParašytas: Ant Spa 20, 2015 2:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Kaip pagrinde pasiruošti žemę pavasariui - pas mane kur augo pomidorai tai visiškas žolynas ataugo - net beveik nesimato kur lysvė buvo. Tai paravėt ir užmulčiuot ar tiesiog mulčiuot ant viršaus?
Dar kilo klausimas kasant bulves - pas mane daug varpučio, dilgėlių šaknų - kasdama bulves lyg ir galiu išrinkti, bet aš kažkaip visiškai nelinkusi iš darž nieko nešt, tai viską taip ir palikau - kai kur tiesiog ant paviršiau sukroviau. turbūt reikėjo juos bent į tarpulysvį sumest.... :)
dar dėl sukirmijimo - pas mane juodieji ridikai žiauriai sukirmijo - ar gali būti, kad dėl to, jog ten pernai buvo su žemėm sumaišyta daug virtuvės atliekų?
Kad ridikėliai užaugtų reikia juos laistyti? - nes pas mane rudenį jie neužaugo - vis dar be šakniavaisių. Sėjau liepą.
Sudygusių medelių iš daržo dar neišodinau - ar dar sodinti, ar geriau pavasario palaukt?
Mažos, trumpos morkos - girdėjau, kad gali būti dėl mulčiavimo?
Ar visgi reikia kažkaip pašlapinti užmulčiavus? - nes per storą mulčią lietus neprasiskverbia - pats mulčias šlapias, apačia taip pat, bet pakasus atrodo visai sausa žemė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: rudens darbai
StandartinėParašytas: Sek Spa 25, 2015 11:10 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Daržovės - lepus augalai ir dažniausiai ne mūsų regiono augalai. Turim pasiekti, kad mūsų dirva būtų puri, kad joje ir jos viršuje vyktų skaidymosi procesas. Jei leisime varpučiui ar dilgėlėms sudaryti velėną - daržovių neturėsime. Taigi išrinkti jų šaknis verta. Tarplysvį išdžiovinti ir vėl jas užmest ant mulčiaus viršaus.

Buvusias lysves rudenį geriau gausiai pamulčiot. Pavasarį prieš ką nors sėjant ar sodinant., reikia su šakėmis sukilnot dirvą, išrinkt agresyvias šaknis.

Ridikus nuo kirmijimo apsaugo sėja nuo liepos vidurio, laistymas (jei ilgai nelyja) ir barstymas pelenais.

Morkos neauga nesupurentoje dirvoje. Morkos nemėgsta sunkios dirvos, priemolio. Priemolį maišant su lapais, pasmulkintais šiaudais, kita organika per keletą metų galima paversti puikiu juodžemiu.

Šiemet, kai nelijo savaitėmis, sausa buvo visur: ir po mulčiu, ir be mulčio. Bet ten kur buvo storiau mulčio, drėgmės susidaro iš ore kondensuojamų garų. Kai stoja sausros, daugelį daržovių, nors ir mulčiuotų, reikia laistyti. Ypač smėlingoje dirvoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: rudens darbai
StandartinėParašytas: Ket Lap 26, 2015 9:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Uzmulciavau visa dirva, bet varpucio saknu neisrinkau.... o ten varputis siemet it pasiutes augo. Tai suprantu, isrinkti saknis pavasari butu puiku, taip?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: rudens darbai
StandartinėParašytas: Pen Lap 27, 2015 9:51 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Varputis, bent man, turbūt vienintelė įkyri žolė, kuri ko daugiau mulčiuoji, to geriau bujoja. Gerai tai, kad smėlingame mano darže, kur daug varpučio, jis neauga gyliai. Velėną, vos sujudinus šakėmis, gana lengva nurinkti ir sukrauti į kruvas išdžiuvimui. Kai išdžiūs, galima sukraut ant mulčiaus. Kai varpūtį nurenkam, turim mažiau darže darbo. Arba geriau užauga derlius. Turint nedideli daržą, galima kas savaitę jį aptraukiot arba vis ant viršaus kuo nors užmulčiuot. Žiūrint ką auginant. Tuomet irgi varputis nepridaro žalos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007