Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Pen Kov 29, 2024 1:05 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Sideratai
StandartinėParašytas: Ket Kov 05, 2015 6:46 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Norejau paklausti apie sideratus. Ar naudojate? Kokius? Kada? Kaip nuimate?

Bandžiau keletą metų naudoti sideratus. Ir pavasarį, ir rudenį. Deja, niekaip neišeina mums jų auginti. Pavasarį žemė šalta ir sideratai prastai auga, o rudenį visos lysvės užimtos ir nėra kur jų sėti. Sėti galima būtų vėliau, kai atsilaisvina lysvės, bet tada sideratai nespėja užaugti. Užauga penkių centimetrų dydžio, dešimties. Tai – per mažas kiekis, kad būtų nauda.

Galbūt juos galima būtų auginti mažame sklype ir mažame darže. Bet irgi abejoju, nes mažame darže dar labiau norisi išnaudoti visas tuščias vietas valgomomis kultūromis ir nelieka vietos sideratams. Mažame sklype tada lengviau iš kitur gauti mulčio, nei stengtis užsiauginti pačiam.

Sideratų minusas, kad reikia pirkti ar augintis jų sėklas. Taip pat minusas, kad kai kurie iš jų vėlgi sudaro velėną, kurią reikės įdirbti. Taip pat minusas, kad sėjami jie dažniausiai į atvirą dirvą, o atviros dirvos ilgai laikyti saulėje negerai, nes miršta mikroorganizmai ir garuoja drėgmė, kuri reikalinga gyvybei.

Galbūt būtų galima sideratus auginti mažame darže pavasarį iki kai kurių vėlyvų kultūrų – pupelių, pomidorų. Dideliame sklype, tai tiesiog daug sėjimo ir nėra laiko sideratams sėti. Galbūt mažame sklype pavyktų tą padaryti. Bet ir pavasarį galima sėti ką nors greitai užaugančio valgomo vietoje sideratų.

Laukinės daugiametės žolės savo augimu vis tiek pralenkia bet kokius sideratus, net ir garstyčias, kurios išdygsta per tris dienas. Dideliuose sklypuose galime imti mulčią tiesiog iš daugiamečių žolių, kurie sideratus pralenkia. Taip pat nestipriai mulčiuotose lysvėse pavasarį ir rudenį auga tos pačios daugiametės žolės arba vienmetės piktžolės. Auga taip pat kaip sideratai, tačiau jų nereikia sėti, tik pjauti.

Vieninteliai sideratai, kurie pralenktų daugiametes žoles ir piktžoles būtų žiemkenčiai. Jie sėjasi rugsėjį ir auga iki žiemos. O pavasarį jau savo ūgiu būna pralenkę laukines žoles. Tačiau žiemkenčiai suformuoja velėną ir paskui arba sodini „stambias“ kultūras po jų – pomidorus, kopūstus arba turėsi nugremžti visas sideratų šaknis, kad galėtum ką kita pasėti. Taip pat reikės pirkti žiemkenčių sėklą, nes pačiam augintis neapsimoka.

Tad siūlyčiau bandyti nebent žiemkenčius (rugius, kvietrugius, žieminius kviečius, žieminį rapsą) ir sėti iš rudens. Tada gal galima gauti efektą. O plačiau domėtis siūlyčiau ką galima užauginti vietoje sideratų. Yra šiek tiek kultūrų užaugančių per mėnesį, du, tris ir galima jas auginti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007