Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 8:09 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Rgs 29, 2013 9:51 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Ten pries tai daug medienos gulejo ant zemes, tai liko tokia durpe su puvanciais medienos nedideliais gabaliukais.


Galbūt dėl medienos ten trūko drėgmės ir todėl sėklos sunkiai dygo.

Cituoti:
Siemet supratau, kad pomidoru lauke gali normaliai uzaugti.


Taip, bet šiemet vasara ne eilinė buvo. Kitomis vasaromis būdavo žymiai prasčiau. Ypač užpraeitą. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Rgs 29, 2013 10:07 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Man irgi su saulėgrąžom dėl puvimo buvo panašiai. Namuose pradėjo pūti,o lauke sukabintos ne.Tik tiek,kad paukšteliai lesa. Puvimą pastebėjau ir iškart pradėjau lukštenti ir ant antklodės šilčiausiam kambary. Dar mano antrosios pusės močiutė kiekvieną galvą atskirai sukabino šiltnamyje. Kokiais atstumais maaždaug susodinot saulėgrąžas? Pas mane jos buvo susodintos panašiai kad 40-50 cm, vyravo dudelės, vidutinės galvos. Kitur sodinau ne aš,tai sodino gana arti ir molyje su šiek tiek smėlio,tai išėjo tankus miškas jų vyravo vidutinės,mažos. Pastebėjau,kad jei jas stelbia, tai užauga mažytės,neformuoja galvų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Rgs 29, 2013 1:46 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Dar ką pastebėjau, tai kad neteisingai vartojam pastarnokus. Mes juos visus paliekam visus pavasariui, nes jie puikiai laikosi dirvoje. Tačiau gi nebūtina visų palikti pavasariui, galima valgyt ir rudenį. Tai kitais metais sėsiu tris kart daugiau ir sandėliuosiu kaip įprasta bulves, morkas ir burokėlius.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Rgs 29, 2013 2:54 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Dar galvoju gerai yra auginti kaliaropes. Derlingos, trumpos vegetacijos, skanios ir žalios, ir keptos, mažai prižiūrėt. Tik, kad tuo metu kai reikia daigus sodinti neturiu dar atsilaisvinusios vietos. Kaip jūs sodinat kaliaropes, po ko?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Rgs 29, 2013 11:06 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Kadangi mūsų sklypo nemaža dalis yra grynas smėlis, man tenko mokytis ir klysti teisingai pasirinkti kultūras augančias smėlyje. Tai štai, būtent tam geriau tinka porai, o ne svogūnai. Svogūnams nepatinka gausus apmulčiavimas, porams būtina. Porų daigelius užsiauginu podeliuose. Išsodinu. Kol mažyčiai, jei sausra, tenka palaistyti. Vėliau vis storai apkrauname mulčiumi, kad formuotusi storas baltas stolonas. Man valgiams porai skanesni už svogūnus.
Smėliams tinka pomidorai, bulvės, agurkai. Pastarosius tenka palaistyti per sausras ir geriau sodinti darant kupstus, o aplink gerai apkraunat mulčiumi. Taip neatšaldome šaknų, ko tikrai agurkai nemėgsta, bet mulčius drėgmę laiko šonuose ir agurkų paviršinės šaknys ją pasiima. Dar agurkams labai gerai padaryti tvoreles ir per jas permest virgščias, kad jos nebūtų ant drėgno mulčiaus. Bus skonis agurkų geresnis, ilgai derės, nepadaris bėdos miltligė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 12:26 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Kov 28, 2013 2:37 pm
Pranešimai: 48
Laimis Žmuida rašė:
Jau praeitais metais atradau "aukštus daržus", t.y. sodinti augalus darže, kurie užauga metro, dviejų metrų aukščio. Tokie augalai reikalauja papildomų atramų, papildomo darbo atnešant tas atramas, bet kartu išvengi dar daugiau ravėjimo darbo, nes aukšti augalai labai gerai įveikia piktžoles... Kitais metais ketinu dar paaukštinti daržą, nes matau, kad apsimoka.


Šiemet pirmą kartą pabandžiau sodinti vijoklines pupeles. Turėjau nedaug sėklos, todėl su atramomis klausimą dar pavyko išspręsti, bet kitais metais norėčiau jų sodinti žymiai daugiau, tad ir galvoju iš ko padaryti atramas ir kokio aukščio (pupelės išaugo iki 2 m.). Gal gali pasidalinti patirtimi?
Aš irgi noriu pasidalinti šių metų bandymu, kuris tikrai pasiteisino. Jį sugalvojau ne pati, bet mačiau YouTube. Rinkau popierines tūteles nuo sunaudoto tualetinio popieriaus, jas sustačiau į vonelę, pripyliau žemių ir ten sodinau po vijoklinę pupelę (kadangi jos nelabai mėgsta persodinimo). Taip išlošiau laiko. Į dirvą sodinau jau su pora tikrų lapelių, o kitas (pabandymui) tą pačią dieną tiesiai į dirvą. Rezultatas akivaizdus pirmųjų naudai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 1:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Aš nueinu į artimiausią mišką ir jame prisirenku nudžiūvusių lazdynų. Žalių nė nereikia pjauti. Ir nereikia didesnių nei du metrai dėti, net jei pupelė nori. Kai kurios augtų keletą metrų, jų tokia prigimtis, bet Lietuvoje jos nespėtų subrandinti sėklų. Tai geriau statai mažą pagalį, ji pamato, kad nėra jau kur augti ir tada brandina ankštis. Kartais žmonės net pakerpa viršūnes, kad nustotų augti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 3:00 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Kov 28, 2013 2:37 pm
Pranešimai: 48
Tai kiekvienai pupelei reikia po lazdyno stiebą, ar jie kaip nors sujungiami?
Juk jeigu norėsi pasisodinti 50 pupelių, tai jau su mašina reiktų į mišką važiuoti:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 3:17 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Aš taip ir darau - parsinešu 50 pagaliukų. Galima bandyt kalti kuolus ir virvutes nutampyti. Tada mažiau kuolų reikės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 3:42 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Saulegrazas tikrai sodinau labai nedideliais atstumais, kokia 30cm manau, tai tas galejo buti nedideliu galvu priezastimi. O ir tos supuvo. Liudna.
O porais as siemet itin dziaugiausi. Kaip ir pernai. Siemet ypatingau daug uzsiauginau. Man jie skanus i troskinius ar sriubas dedu. Jie toki "buljono" skoni duoda, man rodos. Ir i salotas ir visaip:)) man kazkaip be poro butu sunku. O as kadangi nesistengiu uzauginti itin dideles baltos dalies, valgau ir zalia, lapu nekarpau (driekiasi jie pas mane per kelias lysves:)), tai didelio vargo man su jais nera. O ir ilgai lauke gali but. Super.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 10:05 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Prikabintas failas:
pupeles.JPG
pupeles.JPG [ 103.27 KiB | Peržiūrėta 7760 kartus(ų) ]
Pupelėms galima padaryti tokius statinius


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 11:14 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Rgp 26, 2013 8:02 pm
Pranešimai: 4
Miestas: Karalgiris, Kauno raj.
Kartu su aukštom šparaginėm pupelėm sėjau kukurūzus. 70cm lysvėje skersai 3 pupelės-30cm tarpas - 2 kukurūzai - ir taip toliau. Įbedžiau dar ir po kuolą vietomis, pradžioj kukurūzai atsiliko kiek, bet greit pasivijo. Kitąmet kukurūzus kokia savaite anksčiau sėsiu.

Pirmakart pasisėjau ropių, suvešėjo puikiai, persodinau retai (30x30cm), gausiai užmulčiavau, bet kol jaunos (liepos pradžioj) karčios buvo, manau dėl sausros, o vėliau (rugpjūtį) išpuvo visos iš vidurio, nors nebuvo šlapia iki pat rugsėjo vidurio... o tikėjausi tai viena paprasčiau užauginamu daržovių.. gal jos mulčo nemėgsta?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Rgs 30, 2013 11:39 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Gintare,

gal aš netiksliai parašiau. Porus karpau tik kol jie ant palangės bet ne lysvėje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Ant Spa 01, 2013 8:34 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Povils, aha, supratau, bet zinau, kad zmones karpo jau lysveje augancius, didelius. Mano mama vis atvaziavus ir paziurejus i mano porus, patarineja taip ir daryt. Turbut i stori labiau tada auga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Ant Spa 01, 2013 12:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Nežinojau. Ar nebandėt eksperimentuoti: vienus kirpti, kitų ne?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Ant Spa 01, 2013 3:16 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
ne, nebandziau. Siemet visu nekirpau ir man jie pakankamai masyvus uzaugo ir taip. Galima bus kitamet pabandyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Sek Sau 12, 2014 9:55 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 2:46 pm
Pranešimai: 26
Mano praktiko skurdoka 2013.
Pavasarį žolę iš žoliapjovės storai pyliau, kartu formuodamas su tikslu nupudyti veleną.
Gan vėlai įkyšau kelias bulves į ruvėsį/puvėsį. Uždėjau šiaudų ir pamiršau.
Nustebau, pamatęs, kad jos išdyko. Korado nebuvo (gal kad vėlokai jau buvo), maras nepuolė (nor ir bulves, lauke augančius pomidorus ir topinambus gerai pakanino)
Rudenį rezultatai:
http://www.youtube.com/watch?v=Z0EMzfeQwTQ
http://www.youtube.com/watch?v=d11_Gnn6g4U
http://www.youtube.com/watch?v=P2ONN0Vz0zM
http://www.youtube.com/watch?v=6bjm7RqAS0A


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Sau 13, 2014 10:57 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Nejaugi jūsų topinambus puolė maras? Topinambai netgi negiminingi pomidorams ar bulvėms.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Sau 13, 2014 11:06 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Vas 20, 2013 10:30 am
Pranešimai: 12
Kaip nebūtų keista, kažkoks grybas topinambus puola. Labai nustebau šiemet tai aptikusi. Kelis metus auginu topinambus ir niekad nebuvo jokių ligų požymių. Maniau, kad topinambai tai niekam nerūpi. Rūpi, pasirodo. Pakenkti stiebai anksčiau nudžiūna, ant stiebo apatinės dalies matosi sporų lopinėliai, o iškasus gumbus jie būna lyg į žele pavirtę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 2013 metų praktika
StandartinėParašytas: Pir Sau 13, 2014 1:55 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 2:46 pm
Pranešimai: 26
Eimute rašė:
Nejaugi jūsų topinambus puolė maras? Topinambai netgi negiminingi pomidorams ar bulvėms.


Manau taip. Kaip prasidėjo veiksmas nuo bulvių... toliau pomidorai ir tada topinambai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007