Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 4:26 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Tre Spa 29, 2014 6:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Praėjo pirmoji šalčio banga ir labai sumažino valgomų žolių. Puikiai šaltį atlaikė kiaulpienės, garšvos.
Kokias randate jūs ir naudojate kaip žaliąsias salotas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Spa 31, 2014 11:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Pas mane ropės dar darže ir lapai valgomi.
:D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 1:13 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Valgau ir aš, tik nedaug jų pasilikau


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 2:35 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Iš kultūrinių dar gelteklės pas mus yra, ropės, petražolės, buroklapiai, salierų lapai. Pas povils dar turėtų būti porų. Mačiau po mulčiu jau pradeda lįsti naujos dilgėlės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 7:43 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Jau kai baigsis natūralios žolės dėl šalčių, tai pereisim ant kito režimo. Tada vietoje žolių kaip priedą prie kepto ir virto maisto naudosime gyvus šakniavaisius: kaliaropes, juodus ridikus, roputes, salierus, topinambus, burokėlius, pastarnokus, geltekles... Tiesiog nusiskuti ir valgai. Kas nesusivalgo taip paprastai, tai pasipjaustai, jei ir papjaustyti nusibosta, tada pasitarkuoji. Ir gaunasi salotos. Be šakniavaisių dar bus dumplainiai, cukinijos ir moliūgai, česnako gabaliukai, kopūstai žali ir rauginti. Tai toks gyvas maistas šalia virto žiemą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 8:04 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 5:26 pm
Pranešimai: 200
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.
O, kaip tas augalas kale? Ar kas bandėte? Rašo irgi ilgai nenušąla. Pats neesu bandęs.

Dar skaičiau apie tokias Austrian winter peas. Rašo, kad naudoja ūglius salotoms ir labai skanu. Atseit atlaiko ir -12 šaltį.
Čia apie jas : http://www.motherearthnews.com/organic- ... cleContent


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 12:36 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Cituoti:
Pas povils dar turėtų būti porų.


Taip, porų palikau nemažai, nes daug auginau. Palikau visus mažuosius. Šakniavaisių prisiauginau ir aš, bet kol yra nors kokių valgomų žolių, valgau jas, nes mano įsitikinimu jų nauda organizmui žymiai didesnė. Be to jos man skanesnės. Vienu nevalgom, pridedam agurkų, pomidorų, kartais paprikų. Kai baigiasi - dedam šaldytų. Kai baigiasi lauke žolės - valgom šaldytas mišraines ir dar pagerinam paaugusiais saulėgrąžų daigais.

Ką tik žiūrėjau neblogą rusišką filmuką apie žolių naudą
https://www.youtube.com/watch?v=8ErShInwYvc


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 01, 2014 8:28 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, kale geras, nenušąla, dabar labai madingas. Šiemet auginam, bet nelabai žinau kaip jį valgyt. Aš valgau tik nuskintus, o toks jis nelabai skanus. Reikia kažką su juo daryt, o daryt iš principo nenoriu. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lap 02, 2014 12:23 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
O man kale labai patiko. Tik siemet neauginau, pernai daug turejau. Iki rimtu salnu valgyt galima. As tai daugiausiai i zalius kokteilius dedavau arba i sriuba, arba i salotas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lap 02, 2014 7:37 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tai vat būtent taip ir sakau - apdoroti reikia - į žalius kokteilius, sriubas, troškinius, kepinius, į salotas... O jei taip vienus paimti ir valgyti, tai nelabai skanūs. :/


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lap 03, 2014 1:14 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Dauguma žolių vienos nėra labai skanios, bet beveik visada iš jų galima pasidaryti skanų valgį žaliam pavidale. Man kramtant garšvas per stiprus būna jų kvapas, tuo tarpu jas supjausčius ir sumaišius su kitomis žolėmis ir daržoviniais vaisiais, to kvapo nebesijaučia. Panašiai su pienių kartumu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lap 10, 2014 1:47 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Stebiuosi porų atsparumu - per šalnas viskas nušalo, o porai žaliuoja kaip žaliavę, baiminausi, kad per daug palikau, o dabar gailiuosi, kad tiek daug nuroviau ir apdžiūvo jie, galėjo dar pastovėti lauke... Kada juos reik nuraut žiemai?
O žolių niekaip nepriprantu valgyti, pabandžiau pavasarį, bet kai valgyt visiems darau, bijau, kad nevalgys su žolėm... Džiaugiuos, kad vaikai bent kultūrinius žalumynus pradeda valgyti, dabar einamiausi - ridikai su porais :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lap 10, 2014 3:26 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Kai kurios porų veislės peržiemoja, ypač pridengtos. Bet tas peržiemoja, tai būna, kad apšąla, supūna ir gegužę iš naujo gražiai atželia. Todėl siūlyčiau nusikasti prieš didesnius šalčius. O jauni, nesubrendę porai, piršto storio, kaip ir daugelis daržovių, žiemoja geriau už subrendusias.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Lap 11, 2014 1:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Fleitute, bandyk sau pasidaryti žaliąjį kokteilį. Pasirenki gerą saują įvairių žolių, stambiai supjaustai,dar pridedi obuolio ar banano (su obuoliu man skaniau) ir blenderiu susmulkini. Tik reikia įpilti truputį vandens, kad viską keltų iki smulkintuvo peiliukų. Išbandyk,o paskui gal ir šeimynai patiks. Man toks energetinis užtaisas jau kuris laikas atstoja pietus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Lap 11, 2014 1:59 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Aš visavalgė, bet tokie žalieji kokteiliai man irgi labai patinka


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lap 13, 2014 2:12 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Va va, tuos žaliuosius kokteilius seniai žadu išbandyti, bet neprisiruošiu ir nesiryžtu. O kokios žolės iš dabar esančių tiktų? Garšvos ir pienės? Ir obuolio turbūt daugiau reiktų nei žolių? Porai, jaučiu, nelabai čia :) Aš didžiausius porus prieš pirmąsias šalnas nusiroviau, liko mažesni, bet jie dabar taip gražiai žaliuoja, kad tie nurautieji toliau po truputį džiūsta, o valgom iš lauko. Mažiukus ir taip žadėjau palikti, tai jei pridengus jie peržiemotų ir pavasarį atželtų - labai smagu būtų :) Ir iš tų peržiemojusių gal ir sėklų būtų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lap 13, 2014 8:29 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Mažiukai peržiemos, bet daugiau ir neaugs, teks valgyti tokius. Žiedą iškels, bet mažiuką su nedaug sėklyčių, o ir genetika tada bus ne kokia. Reikia sėkloms juk atsirinkti pačius gražiausius, skaniausius, didžiausius augalus, o jei atrinkinėsi mažiukus, tai sėkla tokia linkme ir nusivystys. Kas kad rankoje turi poro sėklą, svarbu kokia joje genetika toje sėklelėje ir koks daigas ten užprogramuotas - didelis ar mažas, atsparus šalčiui ar ne, skanus ar neskanus ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lap 13, 2014 11:11 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Spa 25, 2013 9:23 am
Pranešimai: 48
Miestas: Kaunas
Žliūgės dar žalios, žvaginės, garžgarstės. Iš sėjamų-špinatinės ir paprastos rūgštynės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lap 13, 2014 12:17 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
O jei dar porų ir petražolių turit, tai turėtų gautis skanus kokteilis ar su kefyru, ar jei turite pieno grybo raugo. Galima truputį pasisudyti. Panašiai taip ir gaminamas padažiukas ar užpilas ant salotų, ar ant mėsos patiekalų (jei žinoma ją valgote). Į tokį padažiuką galima maišyti įvairių žalių ir džiovintų valgomų žolių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lap 13, 2014 8:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Cituoti:
Va va, tuos žaliuosius kokteilius seniai žadu išbandyti

Aš dabar dedu visko po truputį. Prie garšvų ir pienių dar pridedu po kelis lapus dilgėlių (tik pas mane nenušalusių tenka gerai paieškoti, o gražiai žaliuojančių baltažiedžių neimu, nes rašo nuodingos), našlaičių, raktažolių, nakvišų, žieminių svogūnų ar porų, žemuogių ar braškių,aviečių lapų, pakarpau glažučių ar žliūgių, kartais kraujalakių, varpio...

Cituoti:
Ir obuolio turbūt daugiau reiktų nei žolių?

Obuolys čia daugiau skoniui pagerinti ir tikrai labai pagerina. Nemėgstu ir neauginu rūgščių obuolių, tai nežinau kaip su jais būtų. Tiesa, obuolius, kaip ir visus vaisius ar uogas rekomenduoja valgyti tuščiu skrandžiu, nes patekę į pilną skrandį sukelia rūgimą ir pilvo putimą. Todėl mano pusryčiai yra obuoliai. Na o pietums, kai skrandis vėl tuščias, valgau žaliąjį kokteilį. Žolės derinasi prie visko ir jei į kokteilį dėta ne tiek daug obuolių, gal jį galima ir kitaip valgyti. Kiek žmonių tiek skonių ir tiek skrandžių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007