Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 12:23 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Tre Geg 06, 2015 7:50 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Supratau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 07, 2015 11:17 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Sau 12, 2015 11:50 am
Pranešimai: 22
ar jau galima sodinti bulves? jei si savaitgali nespeciau, gal dar kita galima?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 07, 2015 3:48 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Galima.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Geg 08, 2015 10:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Neturėjau laiko rašyt. Papildysiu. Bulvių daigai bijo šalnų. Galima sodinti bulves labai anksti ir planuoti taip, kad daigai iš po mulčio išlįstų tik po šalnos. Jei išlįs anksčiau - apšals. Taigi galima sodinti ir balandį ar net kovą, tik reikia galvot kada išlįs daigai.

Kitas dalykas - skubama tik su ankstyvomis bulvėmis, kurių reikia dešimt-dvidešimt krūmų. O visas kitas kaip tik norima kuo vėliau pasodinti. Nes juk jei užaugs ant liepos, tai paskui blogai laikysis per žiemą. Reikia sodinti kuo vėliau, kad užaugtų ant rugsėjo ir gerai sandėliuotųsi.

O kada konkrečiai reikia sodinti, tai čia reikia konkrečioje situacijoje galvoti. Jei bulvės ankstyvos, tai vienaip, jei vėlyvos, tai kitaip. Jei storai mulčiuojama, tai vienaip, jei plonai, tai kitaip, jei dirvožemis šiltesnis, tai vienaip, jei drėgna, tai kitaip, žiūrint kurioje Lietuvos dalyje esate ir kada pas jus šalnos...

O jeigu taip paprastai, be ankstyvų-vėlyvų, tai "Lengvose dirvose bulvės sodi­namos, pražydus baltažiedei plukei, sunkesnė­se dirvose — pražydus ievai. Tuo laiku dirva 10 cm gylyje būna įšilusi iki 6—8° C."

O kitus augalus kada sodinti, žiūrėkite fenologiniuose kalendoriuose:
viewtopic.php?f=43&t=81


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 11, 2015 10:56 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Gru 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 22
Darbu tiek, kad parasyt neatrandu laiko :) . Pas mane situacija tokia. Turiu du darzus, vienas priesmelis salia namu, o kitas priemolis, molis toleliau. Tai stengiuosi seti, sodinti tas pacias kulturas, tuo pat metu ir ten ir ten. Pastebesiu praktiskai kurioj vietoj kaip vystosi darzoves. Tikiuosi spesiu ir panasias salygas suteikti, cia apie zoliu ravejima, karpyma kalbu. Ai nemazas skirtumas tarp priesmelio ir priemolio darzu yra tas, kad priesmely lysves suformuotos pernai ir tarplysves zole apauge, o priemolyne tik viena ilga lysve nuo pernai likus, o dvi siemet suformuotos ir dar tarplysviai pliki. Ankstyvas bulves pasisodinus, o velyvas ateinanti savaitgali planuoju, si nespejau :) . Kitos darzoves (pastarnokai, geltekles, ankst.kopustai, zirniai , ankst.morkos,burokai,griezciai, ridikai ir kt.)jau pasetos ir kitos sudyge :D .


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 11, 2015 11:01 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Gru 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 22
Ai dar mano pastebejimas. Man asmeniskai lengviau, kada is rudens po derliaus nuemimo papildomai uzdedu mulcio, nes is pavasario yra paprasciau nuimti mulcia apkarpyt zoles, pasildyt zeme ir set. O kur nebuvo uzdeta, labai greit likes mulcias suyra ir zoles daug priauga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 11, 2015 6:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, uždėjus nors šiek tiek mulčio iš rudens jis iki žiemos dar panaikina šiek tiek piktžolių. Pavasarį taip pat iki sėjimo dar pastabdo piktžolių augimą ir kai jau reikia sėti, tai žymiai lengviau nei į iš rudens neuždengtą lysvę.

Labai malonu, kad užsiimat tokiais eksperimentais kaip sodinti į priesmėlį ir priemolį. Labai daug išmoksit taip lygindama.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 11, 2015 10:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Pas mane yra išlindę pora ankstyvų bulvių daigų (pakrašty blogai buvo užmulčiuota), užmečiau daugiau šiaudų, kad nenušaltų...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Geg 12, 2015 7:53 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, uždėtas mulčias apsaugo nuo silpnų šalnų. Taip pat piktžolės apsaugo nuo šalnų. Pas mus gegužę pupelės būdavo išlindę ir ten kur piktžolės nepašalintos, ten neapšaldavo, o kur nupjauta žolė prie pupelių, ten apšaldavo.

Bulvėms, tai kartais sako, kad net geriau, jei viršūnėlės pašąla. Tada didesnis derlius gaunasi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 14, 2015 2:18 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Mano darže vištos ir vėjas išsijuosią daro tvarką. Viskas suversta. Vaikščiojau šiandien po sodybą besinervuodama ir kuomet pučia vakarų vėjas, tai mano darže jis didžiausias. Laukiu sudygstančių topinambų, bent kiek užstos. Bet čia dirbsim daaaaug metų, kol susitvarkysim apsaugą nuo vėjų. O štai nuo vištų reikia skubintis apsitvert, nieko nebus. Didelę žalą jos daro.
O aš taip pat turiu priesmėlį (dabar sodinu priemoly) ten tyku, vėjo nėra, planavau darytis ten daržą kitiems metams. Bet rankos neprieina... tokia stipri varpinė velėna, kaip man jos nesinori. O dar turiu salierinės pievos, su ja lengviau, bet čia irgi vėjai. Esu suglumusi, pasimetusi ir tikriausiai nevargsiu su pudymu. Gal rudenį bus lengviau spręsti kur pudyti.
O šiandien mulčių dėjau ir turėjau vos padėjus lieti. Juokiausi, kad gž nelaistoma, o aš atsilaisčiau tiek, kiek per visą gyvenimą neteko vandens nešioti :) ir taip gailėjaus, kad ne visur dariau kauburiukus, nes ten, kur kauburiukai mažiausiai viskas suversta ir lengviau pavyko atrasti kur kas sėta po vištų suvertimo. Mažiau gamtiška kauburiukai, bet kol nėra kitokių atitvarų nuo vėjo, labai geras sprendimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 14, 2015 10:24 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Gru 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 22
Norėčiau šiemet grikių pasisėti šiek tiek, tik nežinau kada reikia. Ar dar nepervėlu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 14, 2015 4:34 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Grikiai sėjami gegužės antroje pusėje ir iki birželio vidurio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 14, 2015 4:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
ir taip gailėjaus, kad ne visur dariau kauburiukus, nes ten, kur kauburiukai mažiausiai viskas suversta.


Tai ir darykit visur kauburiukus. O kitais metais turėsit šlapio mulčio ir jo vėjas nenešioja. Tik vištos. :)

Greičiausia tvora išeitų ko gero iš karklų. O paskui karklai malkoms gali išeiti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Geg 16, 2015 8:59 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Aš turiu jau šiokius tokius rezultatus, o kartu ir klausimą apie ridikėlius: kovo 12 apsisėjau į vazonėlį keleta rūšių, 03.23 juos išpikiavau inspekte (buvo uždaromas nakčiai tik pačioj pradžioj). Tai jau pora savaičių valgom ridikėlius - babtų žara ir liliai ir dar mano pačios sėklų. Į inspektą kovo 18 taip pat pasėjau ridikėlių tiesiai - be pikiavimo, jie išdygo greit, bet šaknelių dar nėra, ir šiaip bujoja lapai į aukštį. Mano mama sako, kad pikiavimas paankstina derlių - ar čia iš tiesų?
Kažkokios juodos musės (panašios į dideles muses, bet ne musės) tuntais zuja virš mano lysvių ir ant medžių....


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Geg 16, 2015 2:45 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tos juodos musės yra storakojai uodai:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Storakojai_uodai

Dėl pikiavimo ir derliaus paankstinimo, tai nežinau. Nesusidūriau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Geg 16, 2015 5:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Ridikelius galima pikuoti? As per tankiai susejau ir pas mane jie turi tik didelius lapus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 18, 2015 10:02 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Na, senais laikais mano mama augindavo ridikėlius pardavimui (siltnamyje), tai mes visada pikiuodavom


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 18, 2015 1:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Aciu. Ispikiavau. Lavai greitai nuleipo jie, bet turetu atsigauti, taip?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Geg 20, 2015 7:07 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
:) Nezinau - gal jau per dideli buvo - mes darydavom tik su labai ankstyvai pasėtais ir kokių 3cm dydžio. Viską darydavom šiltnamy - lauke gal kitaip. Aš pati pikiavau kovo mėn. gal jau vėlu?
Man kaimynas sako, kad visai neverta terliotis, bet man patinka turėti anksčiau - ridikėlius ir į salotas ir keptus valgom.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Geg 21, 2015 12:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Ridikeliai ir pas mus siltnamy. Vis dar neatsigauna :( laukiam.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007