Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 4:40 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 6:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Nežinau, kiek šiame forume žmonių nuolat gyvenančių kaime, bet aš viena iš tokių ir kadangi širdyje vis tiek neramu, tai noriu su Jumis ta tema padiskutuoti, Tikiuosi vietoje ir laiku.
Iš miesto išsikėlėme/pabėgome prieš 3 metus ir tikėjomės pagaliau gyventi ramiai, na kad aplink ramybė būtų ir širdyje, bet kažkoks visgi egzistencinis nerimas kamuoja ir vis galvoju iš kur jis. Ko daugiau norėti: aplink laukai, erdvė, šalia šeima, daržai. Norisi kurti ir yra galimybė kurti, gal ne taip greitai kaip norisi, bet viskas juda į priekį. O kažko vis tiek traukia į miestą. Nors nepasakyčiau, kad ten nuvažiavus itin smagu: triukšmas, smarvė, skubėjimas, pikti veidai.
Galvoju, ar čia kažkoks pereinamas etapas, nes pati esu užaugus mieste ant asfalto ir tiesiog reikia laiko...atsijungti, ar čia kiti dalykai, na pvz. kaime vieniša, nes mažai aplink žmonių bendravimui, nekalbant apie bendraamžius, bendraminčius, tai ir trauki vis į miestą pabendrauti. O ten kiti tempai, kitos temos. Ir vėl nepasitenkinimas.
Tokie mano jausmai ir mintys. Gal kas panašių ar visai kitokių turit. Pasidalinkite.

p.s. buvau vienoje paskaitėlėje, tai lektorius kalbėjo apie miesto sukūrimą kaip pabėgimą nuo gamtos ir įvardino tai, kaip vieną iš didžiausių žmonijos pasiekimų. Iš konteksto išimta, tai gal sunku suvokti, bet aš neturėjau galimybės daugiau apie tai padiskutuot, bet ateityje gal. O gal čia, su jumis, šiame forume.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 7:21 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 5:26 pm
Pranešimai: 200
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.
Aš pats dar gyvenu mieste. Bet dažnai važiuoju į kaimą ir pastebiu, kad ilgiau pabuvus, ypač vienam, vis pradedi dairytis į keliuką ar kas neatvažiuoja :) Tai manau, kad gal traukia ne pats miestas, o bendravimas su žmonėmis.

Daniel Quinn savo knygoje "B istorija" rašo, kad miestai pradėjo kurtis nes įsivyravo tradicinė žemdirbystė, monokultūra. O miestuose prasidėjo ir visokios bėdos, nusikaltimai, atsirado vargšai ir ponuliai ir t.t.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 7:32 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Ne, Gintare, čia ne pereinamasis etapas, tas pojūtis vis gilės.
Priežastis tame, kad žmogaus gyvenimas susideda iš malonumų ir nemalonumų (na, mes juos taip skirstom). Bendravimas su maloniais žmonėmis- tai vienas iš gyvenimo malonumų. Bet tik vienas. Tai, kas gyvenime mums malonu (veiksmai, situacijos ir pan.)- yra prigimties "kalba", kuri sako, kad darome teisingai, sau palankiai. Jeigu nemalonu- reiškia, darome neteisingai, sau nepalankiai. Ir štai pagal šituos dalykus "vidinis balsas", t.y. prigimtis mums signalizuoja pasitenkinimu arba nepasitenkinimu. Ir tai nepriklauso nuo to, kur gyveni- mieste ar kaime. Daržas, laukai- tik aplinka, kuri pojūčius įtakoja ribotą laiką.
Jeigu žmogus, išėjęs iš miesto į kaimą, kaime turi mažiau malonumų, nei turėjo mieste- jį trauks miestas, jeigu turi daugiau- jį trauks kaimas ir į miestą grįžt nenorės.
O tų malonumų yra labai nedaug. Bet jie skirtingi vyrams ir moterims.
Pradžioj tiesiog paanalizuok save: ką mieste turėjai tokio, ko neturi kaime ir pradės kai kas aiškėt.
Neseniai buvom vienam kaime, kur žmonės gražiai gyvena (irgi naujakuriai), rodos nieko jiems netrūksta, bet kalbant jaučiasi tas pats nepasitenkinimas, apie kurį rašai, nors žodžiais bando pasakyt, kad jie laimingi. Ir mano draugas važiuojant namo sako: mieste jie gyveno, o čia atėjo mirt. Ir jis buvo teisus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 7:46 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Kad būtų lengviau analizuot- šiek tiek padėsiu. Įsivaizduok, kad tau nereikia rūpintis pragyvenimu, pajamomis, maistu- esi didelė ponia. Ką veiktumei, kuo užsiimtumei? Surask bent keturis- penkis sau svarbiausius užsiėmimus. Tada paanalizuok, kiek jų turi dabar. Nes tai, ką darytumei, jeigu nebūtų jokio "reikia" ar "taip išėjo", ir yra tavo tikrieji, prigimtiniai poreikiai. Ir joks sąmonės prievartavimas jų nepanaikins, o jų nerealizavimas didins nepasitenkinimą. O tas ne į sveikatą...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 8:22 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Galvoju, ar čia kažkoks pereinamas etapas, nes pati esu užaugus mieste ant asfalto ir tiesiog reikia laiko...atsijungti


Mano perėjimas į "kaimą" truko apie septynerius metus. Aš irgi asfalto vaikas, net kaimo neturėjęs, visą gyvenimą pragyvenęs Kaune ir niekaip negalėdavau nusėdėti gamtoje. Vis prisigalvodavau darbų, įrankių pirkimo ar dar ko nors, kad tik nulėkt į miestą. Bet su laiku ta trauka išnyko ir dabar visai nebereikia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 8:34 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Čia viskas yra labai paprasta,žmogus yra socialinė butybė kaip kad žiurkės ,vilkai babuinai,ir tt ir jam reikia bendravimo su kokiais 50 asmenų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 8:41 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Ir ne bet kokių asmenų, ir ne bet kokio bendravimo. Kitaip- badas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 9:24 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Esu kaimo vaikas. Į miestą tekdavo tik svarbiais reikalais važiuoti. Užaugus miestas traukė laisvės nuo tėvų ieškot,todėl studijas pasirinkau kuo toliau nuo namų,rodos sau tinkamas. Man miestas atrodo,kaip neišnaudotų galimybių įgyvendinimo erdvė. Praktiškai pabandžiau išpildyti visas savo svajones atradau naujų, kai kurios pasiteisino,kitos ne. Kiek galėjau išnaudojau visus gyvenimo šansus. Dabar sugrįžau į kaimą, ne viena :), aplinkui bendraminčių GŽ tema nėra-tas sunkiausia. Į miestą yra trauka susitikti su draugais,bet tikrai nedažnai. Beto miestai traukia ir renginiais.
Mano nuomonė sutampa su kitų. Gal Jūs turite neišpildytų svajonių? Aš turiu, kolkas vieną. Bet kolkas man tai nėra prioritetas. Pilna darbų. Deja iš mano mažos patirties žmogus,kaip laisva asmenybė negali tobulėti vienoje srityje,reikia daugiau ir,kad tai ne varžytų, o teiktų džiaugsmą,savo ruoštu -laisvę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 9:30 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
zoot rašė:
Čia viskas yra labai paprasta,žmogus yra socialinė butybė kaip kad žiurkės ,vilkai babuinai,ir tt ir jam reikia bendravimo su kokiais 50 asmenų.

Ar ne per daug 50 ;)? Aš išprotėčiau su tiek daug :D! Man užtenka 1,2 pastovaus, 3-5 rečiau, >5 labai retai. Ir šie skaičiukai priklauso nuo giminystės ryšių,bendrų interesų, neišvengiamo bendravimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 9:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Teorijų prigalvot galima daug, žmonių irgi yra gyvenančių visaip. Bet jeigu kalbėt apie gyvenimo kokybę (o ne maždaug: "nu ką padarysi, toks gyvenimas, visi taip gyvena" ir pan.), tai čia yra dėsningumai, bendri visiems.
O dar pagalvot reikia ir apie vaikus. Augdami darnioje šeimoje kaime, bet nepatenkindami socialinių poreikių, suaugę jie bėgs iš ten kuo toliau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Tre Rgs 25, 2013 10:19 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Sauliau, patariat pagalvot, ko neturiu kaime, ka turejau mieste. Manau, kad tai aktyvesnis bendravimas. Gyvenimas toliau nuo miesto, tokia galimybe atima. Kitas dalykas, juk is miesto irgi begome, nes nebuvo ten gerai. Ten irgi kazko truko. Ramybes, erdves, darzu:)
O kad neigyvendintu svajoniu turiu, tai tikrai ir manau turesiu visa gyvenima, juk jeigu jau viskas pasiekta, tai del ko gyventi. TIk kodel kaimas turetu riboti mane svajoniu pildyme. Nebent reikia buti mieste, bet neturiu, man rodos, tokios, kuri priestarautu gyvenimui kaime, reikes permastyt...:)
Galvoju, gal reikala is esmes pakeicia gyvenimas bendruomeneje, ekobendruomeneje. Tai va mastau, ar tikrai. Bet bijau, kad teks ta per savo patirti atrasti.

Laimi, o kaip tas atsipratinimas nuo miesto vyko? vis maziau reikejo miesto ir maziau? dabar jau visai nebuna poreikio ten nuvykti? idomu, kodel.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 7:39 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, vis mažiau ir mažiau reikėjo. Dabar gal pora metų nebesinori į miestą nuvykti. Nors nuvykti tenka su reikalais, darbais ar renginiais, gimtadiniais, bet retai ir be traukos. Būna, kad mėnesį išsėdim kaime ir jokios traukos į miestą. O anksčiau po kokios savaitės ir traukdavo. Aš tai galvoju psichologinis įprotis buvo.

Man labai patiko asfaltas tiesiogine ta žodžio prasme. :) Ir dabar patinka. Nuvažiuoju kada į miestą, einu vakare sutemus ir toks sauso oro kvapas, kurį sukuria būtent asfaltas. Labai mėgstu sausą aplinką. Kaime vakarėjant iš karto drėgmė iš žolės išlenda, o aš sausamėgis. Kaime palijus iš karto šlapia, ryte rasos, kartais iki pietų, vakare irgi rasos, rūkai, žodžiu, drėgmės pilna, o mieste bet kokiu oru su šlepetėm gali eiti. Iki stotelės, autobuse kaip namie ir vėl iki pastato. Visur sausa! Visur gali atsisėsti. O kaime išeini ir šlapia. Tai ką? Stovėt visą dieną? Tik išėjus batai sušlampa ir nepakeliami per žoles pasidaro, apsivelia visokiom sėklytėm, kelnės irgi aplimpa. Tai labai džiaugdavausi kai pasiekdavau asfaltą. Tada lietiesi prie drėgmės tik batų apačia ir nors su kostiumu vaikščiok nesusitepsi. Va ta "švara" man labai patiko. Ir dėl sauso oro dar uodų nėra. Žodžiu, toks jaukus komfortiškas gyvenimas buvo prie kurio buvau pripratęs. Ir po truputį atpratau ir pripratau prie kitokio varianto. Tai čia vienas dalykas. Buvo ir kitų.

Pavyzdžiui, aktyvus bendravimas. Aš labai aktyvus, renginių daug organizuodavau, susitikdavau su daug žmonių. Taip buvau įpratęs. Ir kai persikrausčiau, tai vis knietėjo ką nors nuveikti. Įprotis. Bet paskui vis susimąstydavau: "nu ką jau čia tokio nuveiksi?" Ir tas įprotis vis gęso geso ir nebeatsiranda.

Aišku pasikeitė ir prioritetai. Bet prie naujų prioritetų reikėjo priprasti. Nes senieji vis dar pasiglemždavo.

Bendravimo tai per akis. Nesutinku su tuo, kad reikia 50 žmonių pašonėje ir vaikui būtinai į darželį socializuotis. Bendravimas vyksta ir tarp dviejų žmonių, ištisą dieną ir to pakanka. Ir tas bendravimas kokybiškesnis ir patenkini savo bendravimo poreikį. Paanalizavus mieste savo dieną ir kaime matosi ryški persvara - kaime bendrauji gal pusę dienos, nes pusę dienos kokiais darbeliais užsiimi darže ar miške. O mieste tik retkarčiais pabendrauji, vis tvarkai kokius reikalus, važiuoji, o jei ir susitinki su kuo, tai bendravimas paviršutiniškas, labai greitai telefonas pas kažką suskamba ir baigiasi bendravimas. Vaikui irgi nereikia grupės vaikų. Čia mitas. Bendravimo jis gali gauti iš močiutės, iš kito vyresnio ar jaunesnio vaiko. Ir gaus kokybiškesnio bendravimo nei darželyje.

Kai po truputį kraustėmės į ekogyvenvietę, tai visiems kildavo mintis, kad mes gyvensime atsiskyrę. Na, ir patiems tokia mintis buvo. Yra toks stereotipas sukurtas, kad išeini iš miesto, tai reiškia nebebus bendravimo, gyvensi kaip atsiskyrėlis. Bet čia dar vienas mitas. Ne tik mes vieni pastebėjom. Kiti iš ekogyvenviečių sako tą patį. Išsikrausčius iš miesto bendravimo padaugėjo. Paradoksaliai skamba, bet praktika tą rodo. Lietuvoje plačiai išvystytas kelių ir infrastruktūros tinklas. Nėra tokios vietos kur šuns balsas nesigridėtų ar automobiliai iš toli toli. Žmonės yra visur ir jie visur eina, važiuoja. Net ir norėdamas neatsiskirsi. Neįmanoma Lietuvoje. Kur nors Rusijoje, Argentinos pietuose gali prasėdėti metus vienas ir tavęs niekas neras, bet čia, Lietuvoje to neįmanoma. Ir indėnai ramiai negali pasėdėt vasarą, nes juos suranda ir išprašo iš miško, ir ekogyventojai negali ramiai pabūt, nes pilna uogautojų, grybautojų, medžiotojų, dviratininkų, poilsiautojų, žvejotojų, besibastančių kaimiečių ir miestiečių... Žodžiu realybėje žmonių knibžda. Ir kiekvienas dar nori bendrauti. Ateina ir šnekėk su jais.

Nors mes bendravimo turime pakankamai. Turim ir kaimynus, ir gretimam kaime, gretimam mieste draugų, ir atvažiuoja labai daug žmonių, ir pas mus, ir pas kaimynus. Ir jų žmonės pas mus ateina. Bet ką noriu pasakyt, kad nė tiek nebūtina. Mitai čia, ideologijos, įpročiai... Didžiausias argumentas yra: "o tai kaip vaikas bendraus mieste, socializuosis, jei visą vaikystę praleido su bobute kaime?" O vat ims ir socializuosis. Atvirkščiai galima paklausti: "mes daugelis užaugę darželiuose ir labai socializuoti, tai kaip mes pritapsime kaime, kur nebus su kuo socializuotis?" O vat čia ir išlenda ta trauka į miestą. Neva tai mums būtina. Nes mus taip mokė. Įprotis. Ypač "labiau išsivysčiusių" šalių gyventojai nesupranta kaip galima gyvent ne bandoje žmonių.

Žmogus yra įvairialypė būtybė. Jis gali gyventi ir sociume, ir už jo ribų. Ir ten, ir ten jis gali jaustis laisvas ir laimingas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 8:55 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Apie vaikų darželius lyg nieko nerašiau, bet tik tarp senių užaugę, savos chebros neturėję vaikai bėgs į ten, kur turės su kuo bendraut. Ši "problema" laukia visų kaimiečių, kurie gyvena pakankamai atskirai.
Neseniai darėm apklausą apie žmonių pagrindinius poreikius, tai jie buvo labai paprasti ir vienodi, ir visuose atsakymuose pirmose vietose stovėjo bendravimas. Kartoju: ne bet koks ir ne su bet kuo. "Tradicinė" šeima čia ne prie ko, ji nepatenkina socialinių poreikių. Ir ne prie ko čia miestas ar kaimas- tiek mieste, tiek kaime gali būt reikalingų žmonių ratas.
Gintare, vis dėlto analizuot pradėk nuo to, ką darytumei, jeigu būtumei ponia ir nereikėtų niekuo rūpintis ir dėl nieko sukt galvos. Ir pagal tai formuok savo gyvenimą. Niekada neapsiriksi.
Štai pvz. man vienas didžiausių malonumų- žuvaut. Atitinkamai renkuosi gyvenamą vietą, kur geros žuvys plaukioja prie pat namų. Suprantama, kad mieste tas neįgyvendinama, o kaime- lengvai. Bendravimo poreikis taip pat kaime lengviau realizuojamas, jeigu viską projektuoji ta linkme. Galvojant apie vaikus- vėl organizuoji, kad šalia jų būtų įvairaus amžiaus ir jie galėtų užsiimt mėgstama veikla. Beje, dar neteko matyt naujakurių kaimiečių vaiko, kurio netrauktų į miestą- ir tas dėsninga. Kaime galima sudaryt vaikams geresnes sąlygas, nei mieste, bet tėvų ribotas mąstymas ir, tiesiai pasakius, durnumas to neleidžia.
Viskas čia juk paprasta, kam galvot atvirkščiai "praeis miesto potraukis ar nepraeis, atprasi ar neatprasi", jeigu galima išanalizuot ko konkrečiai reikia (taip pat žiūrint į priekį) ir tiesiogiai daryt tą, ką reikia, o ne gyvent viltimi, kad "kažkada viskas susitvarkys". Viltis- durnių motina ;).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 12:44 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Bediskutuodami nepamirškite, kad bendravimas yra įtakojamas ir telefono skambučių/sms/interneto/emailų/forumų/FB ir pan. įmanomų faktiškai bet kurioje Lietuvos vietoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 3:33 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Kaip matau visi skirtingi ,visi skirtingai reaguoja į žmogus socialinė butybė sąvoką ir tai natūralu,ruskis Triochlebovas tai pavadino labai paprastai tai priklauso nuo žmogaus idv savybių eiliniam žmogui reikia erdvės apie 0,5 km ,ypatingai apdovanotiems reikia 2,5 km asmeninės erdvės,na o apie miesto vergų būtį net nėra ką kalbėti.Suprask evoliucija nespėja pagal globalizaciją.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 4:27 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Skirtumai irgi turi tendencijas ;)

Aš manau, kad reikia stengtis atpažinti savyje esamos kultūros, miesto gyvenimo atspaudus ir su jais skaitytis. T.y. "negydyti" savęs kaimu priverstinai.
Galimai kažkoks miesto poreikis yra tiesiog transformuotas kaimo poreikis, bet net jeigu taip nėra, tai kas gi draudžia - op į mašiniuką ir jau mieste gali turėti viską, ko tik širdis pageidauja :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 5:07 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Tai kad nėra tokio "miesto" ar "kaimo" poreikio, tai labai abstrakčios sąvokos, o poreikiai būna konkretūs, pvz. fizinis saugumas, maistas, dauginimasis, nauji įspūdžiai pan. Dabar tam tikra prasme madingas "kaimo poreikis" būna sąlygojamas geresnio maisto poreikio, laisvės- savarankiškumo (nepriklausomybės pvz. nuo darbdavio) poreikio, neretai tiesiog nusigyvenimo ir nepragyvenimo mieste ir neretai tiesiog mados.
O tarp kaimiečių toks pat gajus "miesto poreikis"- tai daugiau galimybių būt pastebėtam, daugiau jaunimui aktualaus bendravimo ir t.t.
Dabar pas mus yra miestai su visais savo privalumais (galima kabutėse, galima be, kaip kam patogiau), bet jau nėra kaimų su savo privalumais (čia jau be kabučių). Dėl to miestas traukia ir pritraukia ilgam, o kaimas traukia (nu natūralu, kad žmogus nori gyvent laisviau, žinot ką valgo ir pan.), bet pritraukia tik vienetus, nes be laisvės ir maisto poreikio yra ir daugiau, kurių šiandieninis kaimas negali patenkint.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 6:36 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Na, socializacija yra labai gilus mitas ir labai sunku jį paneigti. Milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena civilizuotą socializuotą gyvenimą. Kur tik pažiūrėsi visur yra socializacija. Ir kai prašo įrodymo, tai sunku jį atkasti, nes beveik visi kur tik pažvelgsi gyvena socialiai ir mažai yra vietų pasaulyje kur gali pabandyti kitokį gyvenimo būdą. Ir gali atrasti milijardus konkrečių pavyzdžių kurie rodo, jog žmogus gyvena kaip socialinė būtybė. Bet tai, kad DABAR taip yra kone visame pasaulyje, tai dar nereiškia, kad žmogus toks yra iš prigimties. Dabar pusė pasaulio nebesugeba gyventi be kompiuterių, telefonų ar kitų civilizacijos daiktų, bet tai nereiškia, kad žmogus toks yra iš esmės. Tiesiog gyvename tokioje kultūroje ir kitoks gyvenimas mums atrodo labai miglotas ir nesuprantamas. Ir net jei atsiranda naujakurių ar kitokių žmonių, kurie sako: "o man taip gyventi gera", tai Sauliui labai lengva juos sudirbti sakiniu: "jis eina ten numirti".

Jei taip pagalvoti atsisėdus, tai akivaizdu, kad Saulius nieko neišmano apie tą žmogelį, jo gyvenimą, norus ir troškimus, matė jį sykį ar keletą. O tas žmogelis gerai išmano savo gyvenimą ir jei jis sako, kad jam patinka taip gyventi, tai Saulius nelabai turi teisės sakyti priešingai.

Cituoti:
Beje, dar neteko matyt naujakurių kaimiečių vaiko, kurio netrauktų į miestą- ir tas dėsninga.


Na, kiek gi naujukurių matė Saulius su vaikais, kurių vaikai nori pabėgt į miestą? Viso naujakurių apie kelis šimtus. Su vaikais tarkim šimtas. Iš jų Saulius matė dešimt. Iš jų žiemojančių šeimų gal tik penkios. Vaikus atsivežė prieš metus ar du iš miesto ir dar nepabaigė statybų. Ir iš to padaryti dėsnį, kad visų naujakurių vaikai bėga atgal į miestą, tai... nerimta.

Sauliau, tavo teorijos kartais labai įdomios ir originalios, bet kažkaip per neapykantą naujakuriams, ekogyvenvietėms, vegetarams ar šiaip netaip kaip tu mąstantiems, tavo argumentai pasidaro tokie labiau per emocijas kertantys, nei faktinį pagrindą turintys. Labai panašu darosi į homosanitus stilių: "aš viską žinau, o visi kiti durni". Ir tas dar būtų visai neblogai, savo nuomonę turėt nėra blogai, bet tavo kalboje dar priedo atsiranda ir žeminančių ar niekinančių, ar kaip čia pavadint, kitus frazių. Ir tas jau nėra gerai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 7:41 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Labai idomi diskusija. Smagu, nes norejosi su protingais zmonemis sia tema padiskutuoti. Ir ne tik protingais, bet turinciais panasia patirti. As pastebejau, kad ne as viena isgyvenu panasu "nerima", gyvendama kaime, todel norejau giliau pasiaiskint, kame reikalas, ar tai tik mano asmenybes reikalai ar daugiau kam bednri isgyvenimai. Ir kuo cia detas, ar detas kaimas. Socializuotis galima ir kaime, bet nedidelis pasirinkimas su kuo, o visgi svarbu su kuo. Galima vaziuot i miesta, bet ne visada turi tokia galimybe. Vyras dirba (nesvarbu, kad namuose, bet netrukdysi jo savo socializacijos poreikiais:)), tai lieki viena su vaiku. Vaikui (2m.) matau smagu nuvaziuoti i miesta, pas senelius, siaip pabuti tarp zmoniu ir pan. Ir kartais kai vaikas nenori isvaziuoti is miesto, grizti namo, nejucia pradedu galvot, kad jam blogai kaime, bet kai griztam ir bunam, tai jam visai nieko:)) bet jis visada dziaugiasi atvykeliais. Maciau dar vienos seimos vaikuti ekogyvenvieteje, tai pasirode istroskes bendravimo. Vaiku darzeliuose vaikai tos socializacijos persisotina ir ji priverstine. Man nepatinka darzeliai, bet tada vaiko poreikiu tenkinimas labiau uzgula teveliu pecius. Kas manau teisinga, bet nevisada lengva.
Dar galvoju, kad ne tik kokybiskos socializacijos poreikis cia yra (jeigu apskritai toks yra), bet man asmeniskai ir intelektualiniu issukiu. Kas is kitos puses keista, nes juk ir kaime gali ir reikia sukti galva ir jame kaip tik turetu mintys nusviesesi, nes maziau trukdziu, maziau kas ismusa is veziu, bet gal neprate mes. Cia kaip mazas iprates uzmigti veikiant TV, ji isjungus negali uzmigti. Nezinau...
Del to galvojimo, ka noreciau veikti, jeigu buciau didele ponia, manau geras pasiulymas, tik man nera lengvas. Sunku atsiriboti nuo ivairiu faktoriu ir situaciju. Nezinau, kaip cia sumedituot visa tai:) Bandysiu. Tik galvoju dar, kad poreikiai ir norai ilgainiui keiciasi. Bent jau man taip. Nelengva, oj nelengva...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KAIMAS versus MIESTAS
StandartinėParašytas: Ket Rgs 26, 2013 7:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Na, aš kalbu faktais, ką mačiau, tą sakau. Naujakurių iš tikrųjų mačiau nedaug, keletą iš mano matytų tu pažįsti. Pas kiekvieną vaiką paklausus (tėvams negirdint) "ar norėtumei gyvent mieste" jis atsako maždaug taip: "norėčiau, kai užaugsiu- išvažiuosiu" arba "norėčiau, bet tėvai neleidžia". Kai paklausi dėl ko, atsako maždaug taip: ten yra draugų, ten yra ką veikt... Tiesiog tokie faktai, iš kurių galima nedaryt jokių išvadų, nes iš tikrųjų mačiau ne visus naujakurius. Bet čia galiu lažintis, kad didžioji dalis vaikų užaugę lėks į miestą ir pats suku galvą kaip padaryt, kad nelėktų. Juk jeigu mes pradėsim kitokį gyvenimą, bet jis neturės tęstinumo- mūsų darbas bergždžias.
Beje, kas tau sakė, kad naujakurių yra apie kelis šimtus? Tu ką, vedi sąrašus? Juk kalbu apie naujakurius, išėjusius iš miesto į kaimą gyvent, ne apie anastasiečius ar kitus "-iečius".
Iš esmės žmogus yra labai socialus, čia ne mitas, o dėsnis.
Taip, nemažai yra suaugusių žmonių, ypač jau pagyvenusių, kurie sako, kad jiems patinka vienatvė, patinka vienkiemyje, patinka ramybė ir pan., ir aš jais tikiu. Tik vėlgi- toks gyvenimas neturi tęstinumo. Jie neužaugins (nes net neaugina) kitos kartos, kuri tęs jų gyvenimo būdą.
Cituoti:
bet kažkaip per neapykantą naujakuriams, ekogyvenvietėms, vegetarams ar šiaip netaip kaip tu mąstantiems, tavo argumentai pasidaro tokie labiau per emocijas kertantys

Čia jau pradedi kaip Tadas... Aš pats be penkių minučių naujakurys, tai negi turėčiau jaust neapykantą sau? "Ekogyvenvietė"- man nesuprantamas ir nieko nereiškiantis terminas, tai irgi negaliu nei kęst, nei nekęst. Vegetarizmą ir ypač veganizmą irgi gerbiu dėl jo ekologinės paskirties. Dar neseniai nesupratau jo esmės, o dabar galvoju kitaip ir visaip palaikau nevalgančius mėsos ir kitų gyvulinių produktų. O jeigu mano kalba kerta per emocijas- pats turėtumei suprast, ką tai reiškia ;).
Cituoti:
tavo kalboje dar priedo atsiranda ir žeminančių ar niekinančių, ar kaip čia pavadint, kitus frazių

Prašom pacituot, laukiu ;).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 86 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007