Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ant Rgs 17, 2024 8:10 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Ant Bal 28, 2015 8:51 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Kaip prisiruošti ateinančiam pavasariui savo šieno? Ar pavasarinis mulčiavimas pradedamas tada, kai jau užtenka šviežios žolės? Ar naudojate tą nuo rudens sudžiuvusį šieną, kurį susigrėboti labai sunku? O ypač jei šieno reikia daug, kuomet norima pačioje pradžioje nusipūdyti velėną.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Bal 29, 2015 8:37 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Pirmas šienavimas gali įvykti tada kai žolė bent iki kelių, t.y. apie gegužės mėnesį. Iki tol žolė trumpa ir reikėtų didelius plotus iššienauti norint gauti pakankamą kiekį mulčio. Be to, nebūtų kaip jo surinkti tokio smulkaus. O sėjame jau balandį. Taigi pradžiai reikia seno mulčio.

Seno mulčio būna likusio ant lysvių nuo praeito sezono. Plius dar galima prisigrėboti šieno pavasarį, kovo-balandžio mėnesiais kol dar žolė neprasikalė. Grėboti labai lengva, tik reikia lengvą tvirtą grėblį turėti (ne metalinį) ir grėboti ten kur buvo palikta praeitą sezoną aukšta žolė.

Šieno pavasarį prigrėboti reikia iš maždaug keturis kartus tokio ploto kiek yra lysvių. Tarkim pas mus šeimai užsiauginant visą maistą reikia apie keturių arų ploto lysvių, tai mulčio reikia prigrėboti iš keturis kart tiek, t.y. šešiolikos arų. Arą aš paskaičiavau, kad sugrėboju per valandą maždaug, tai šešiolikos valandų vieno žmogaus lengvo darbo ir turi uždengęs visus didelius daržus. Tuos šešiolika valandų išmėtai po visą mėnesį ir gaunasi valanda per dieną ar dar mažiau. Kuo anksčiau sugrėboji ir uždedi ant lysvių, tai tuo mažiau pavasarinių piktžolių išlįs uždengtoje vietoje.

Galima ir iš rudens šieno prisišienauti. Bet tada reikės jį šienauti dalgiu, tada džioivnti, vartyti, tada surinkti, susandėliuoti, o pavasarį vėl pernešti į daržą. Matot, pavasarinis šieno grėbojimas daug lengvesnis procesas, nereikia nei šienauti dalgiu, nei džiovinti, nei sandėliuoti, nei tįsti į sandėliavimo vietą. Be to, pavasarinis grėbojimas yra gamtiškesnis, nes aukštoje paliktoje žolėje žiemoja daug rūšių gyvybės, taip pat žolė užkloja žemę ir padeda peržiemoti žemėje žiemojantiems organizmams. Šieną paimam tik tada kai jau visi peržiemojo ir nepadarom gyvybei žalos.

Jei norima uždengti didesniu sluoksniu, t.y. naujos velėnos nupūdymui, tai reikės daugiau mulčio. Šešiolikos arų neužteks. Tokiu atveju yra išeičių. Vienais metais pūdyti tik dvi lysves, kitais - dar dvi, kitais dar dvi, t.y. daržą įdirbti ne per vienerius metus, o kasmet plečiant. Kitas dalykas, galima įdirbti velėną kitais būdais. Pavyzdžiui, sodinant topinambus. Topinambus vis tiek reikės rudenį nukasti, taigi gausime sukastą žemę be jokio nupūdymo. Taip pat galima pomidorus sodinti tiesiai į velėną ir užmulčiuoti juos vėliau prišienauta žole. Kopūstų daigus sodinti į kastuvo pločio iškastą velėnos gabalėlį, o likusią lysvės dalį užmulčiuojant irgi vėlesniu mulčiu.

Apie dirvos įdirbimą yra atskiras skyrius forume:
viewforum.php?f=12

Galima nupūdyti velėną ir be mulčio. Yra parašyta kaip. Taip pat yra pateiktos strategijos kaip įdirbti daržą nuo nulio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2015 8:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Ačiū už išsamų atsakymą. Taip, gal ir lengviau tuomet iš pavasario grėbti, bet kaip man sunku tai pasirodė :( pirmi metai, tai naudojamės technikos pagalba gautu šienu, bet ateity teks galvot kaip gamtiškiau tai padaryt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2015 8:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Vas 28, 2015 1:05 pm
Pranešimai: 14
errnute, aš šiais metais taip pat pirmą kartą "mulčiavau" (analogija grybavimui) grėbliu :) Mano pastebėjimai: sunkumas priklauso nuo grėblio - kaip Laimis minėjo, geriau plastikinis, irrrr nuo to, kokią žolę grėbiat. Vienoj sklypo daly buvę tikrai aukštos ir stambios sugulusios žolės (gal kada ir vardu mokėsiu įvardyt), ją grėbti buvo labai lengva ir greita. Krūvos augo akyse. Gaila, kad plotelis gana nedidelis.. Didžiuma pievos buvo padengta daug kuklesne, smulkesne žole ir sunkumas čia rados iš lėčiau surenkamo kiekio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 05, 2023 3:08 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Lap 25, 2017 2:56 pm
Pranešimai: 71
Miestas: Vilnius
Gyvybė rašė:
errnute, aš šiais metais taip pat pirmą kartą "mulčiavau" (analogija grybavimui) grėbliu :) Mano pastebėjimai: sunkumas priklauso nuo grėblio - kaip Laimis minėjo, geriau plastikinis, irrrr nuo to, kokią žolę grėbiat. Vienoj sklypo daly buvę tikrai aukštos ir stambios sugulusios žolės (gal kada ir vardu mokėsiu įvardyt), ją grėbti buvo labai lengva ir greita. Krūvos augo akyse. Gaila, kad plotelis gana nedidelis.. Didžiuma pievos buvo padengta daug kuklesne, smulkesne žole ir sunkumas čia rados iš lėčiau surenkamo kiekio. sodyboskaime.lt


O tas plotelis viena žolės rūšimi dominuojančia ir užžėlęs? Nes retai taip būna su laukinėm pievom.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007