Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ant Kov 19, 2024 7:36 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Pen Vas 14, 2014 1:51 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Vas 14, 2014 12:29 pm
Pranešimai: 11
Miestas: Klaipėda
Aremita, jūsų dilema man puikiai žinoma. Prieš porą metų nuspredžiau spjauti į savo "ramaus" miestietiško gyvenimo vandenis ir ieškoti natūralesnio gyvenimo būdo gamtos prieglobstyje. Savo apsisprendimo čia po kol kas nekomentuosiu - reiktų daug laiko sudėlioti visa mintis ir argumentus. Esmė yra tame, kad nusprendžiau tėvų dovanotuose 2 ha ilgainiui kurti sodybą/ūkį, kuriame ne tik galėčiau mėgautis gamtos prieglobsčiu, bet galbūt gauti ir kažkokias papildomas pajamas. Negana to, p. Kurdiumovo dėka esu griežtai nusiteikęs prieš bet kokią chemijos pramonę - tokios produkcijos pilna visur, o juk norisi sveiko, natūralaus, išskirtinio produkto. Taigi pradėjau domėtis gamtine/ natūrine/ nestandartine žemdirbyste, juolab kad dėl 2 hektarų žemės technikos net ir neapsimokėtų pirkti.
Gaila neturiu išsaugojęs pačių pirmųjų sklypo foto. Tačiau pabandykit įsivaizduoti tokį vaizdą: nedidelis keliukas, ribojantis sklypą apaugęs karklais. Žemė ne tik kad nedirbta, bet turbūt daugiau nei kelis dešimtmečius nemačiusi jokios žmogaus veiklos. sulaukėjusi pieva, maždaug iki bambos; neišpasakytai žaliuojantys garšvų ir sulaukėjusių gervuogių plotai... na turbūt eilinis blaiviai mąstantis žmogelis pamatęs tokį vaizdą arba pasisamdytų sunkiąją artileriją arba apskritai atsisakytų tokios idėjos. Tačiau mano užsidegimas buvo stipresnis, ir su artimiausių žmonių pagalbą pavyko padaryti proveržį, nors teko girdėti nemažai kandžių replikų, neva kam aš viską darau, kaip koks laukinis priežmogis. Mano atsakymas buvo paprastas - "manęs nebedomina jūsų šiuolaikinis gyvenimo būdas. Man reikia gamtos, gryno oro. Norisi matyti savo darbo rezultatus, o ne kasdien dusti nuobodžiame kontoriniame darbe".

Taip prasidėjo mano dabartinio ūkio istorija. Visą įdirbį padarėme vos kelių žmonių rankomis. Pripažįstu, žiūrint iš dabartinės pozicijos, ne viskas padaryta teisingai, tuomet trūko žinių, patarimų, trūko laiko ir pan. Beje, turėkit omeny, kad mano tikslas yra ne vien sukurti natūralų ūkį, bet taip pat pagal galimybes ateityje įsikurti sodybą. Rimtu ūkininku dar vadintis negaliu - įdirbamas vos 30 arų plotas, daugiausia vietos užima remontantinės avietės, šiek tiek vaistažolių, kitų uogynų, na ir suprantama daržas savam natūralių daržovių poreikiui patenkinti. Tačiau jeigu situacija bus palanki, stengiuos palaipsniui plėstis ir įdirbti vią plotą. Dar daugiau nei 1 ha yra visiškai nepaliestas ir net nenušienautas...

Išsamiau visko aprašyti dabar negaliu - paprasčiausiai nepakaktų laiko. Tiesa, jeigu kam būtų įdomu, pasistengčiau sukelti foto ir mini istoriją čia ar į savo neseniai atidarytą svetainę http://www.zalumosspektras.lt , dedikuotą natūralesnės gyvensenos skatinimui bei populiarinimui. Tiesa, dėl laiko stokos informacijos turinio nėra daug, tačiau entuziazmas vis dar nėra išblėsęs, viliuosi, kad dar pavyks įgyvendinti savo idėjas...

Pagal galimybes pasistengsiu pasidalinti savo patyrimais ir išgyvenimais ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Vas 14, 2014 2:51 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Tiesa, jeigu kam būtų įdomu, pasistengčiau sukelti foto ir mini istoriją čia ar į savo neseniai atidarytą svetainę


Taip, labai įdomu. Nuotraukų labai trūksta gamtinės žemdirbystės judėjime ir jos labai įdomios.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Vas 14, 2014 3:36 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Skaičiau, Žalumos spektro, pasidalinimą ir jaučiau kaip viskas kvepia laisve, grynumu. O jūsų žemės ploto aprašymas, leidžia manyti, kad jūsų žemelė - derlinga, turi savyje puikų potencialą gėrybėms. Nuotraukos - labai įdomu.
Žmonių poreikiai skirtingi, tai ir susikalbėti ne su visais išeina. Kai kas yra laimingas, nes ramiai eina laikas, nes gražiausi garsai - tai tylaus kaimo garsai, nes skanūs savo rankų darbo vaisiai, o poreikiai mažai priklauso nuo savų litų statistikos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Vas 15, 2014 2:59 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Vas 14, 2014 12:29 pm
Pranešimai: 11
Miestas: Klaipėda
Vakar bandžiau suregzti straipsnį kaip komentarą skilčiai apie arimą, t.y. kad žemės arti ar kasti apskritai nerekomenduojama. Tačiau dingo interneto ryšys ir visas mano komentaras dingo :? Pasistengsiu tai trumpai prijungti prie šitos temos, jei neprieštarausite... dažnai būna kad kalbėdamas apie viena, pradedu plėstis ir kalbėti apie kitas panašias temas, tad prašau nepykti, jeigu vienu metu rašau apie kelias skirtingas kategorijas, minėdamas tam tikras augalų kultūras, ar skirtingus veiksmus.

Dabar jau suprantu, kodėl nerekomenduojama arti ar kasti žemę, tiksliau, kokį poveikį tai daro dirvožemio struktūrai. Prisipažinsiu, prieš keletą metų, kai ėmiausi savo žemdirbystės idėjos, neturėjau pakankamai informacijos apie tai, tiesą sakant ko gero ir dabar ne viską žinau, kadangi, mokymosi procesas trunka visą gyvenimą ir niekada nesibaigia. Tačiau, kaip minėjau anksčiau, mano tikslas nebuvo ir nėra vien tik daržovių savo asmeniniams poreikiams auginimas. Mano pagrindinė idėja buvo ir yra įkurti rentabilų ūkį gamtinės/natūrinės/ekologinės žemdirbystės pagrindais ir jei įmanoma, visa tai tiesiogiai sutapatinti su savo suformuota filosofija ir idealais, t.y. kad tai būtų ir gyvenimo būdas, ir pajamų šaltinis, ir laisvalaikio praleidimo būdas, ir hobis - žodžiu visa, ką galima įstatyti į žmogaus poreikių, pasitenkinimo bei saviraiškos rėmus - visa tai perkelti į gamtos prieglobstį. Tai rašau todėl, kad labiau suprastumėt mano motyvus ir aklai nekritikuotumėt.

Apie viską trumpai iš pradžių. Kaip jau minėjau, pirminių sklypo nuotraukų neturiu, bet tai buvo tikrų tikriausias sąžalynas: laukinės avietės ir gervuogės, garšva, varputis, asiūkliai... Kitaip tariant - vos įmanoma praeiti. Tačiau su tėvuku per keletą savaitgalių rankomis (dalgiu ir trimeriu) nušienavome pasirinktą plotą. Negaliu tiksliai įvertinti, tačiau pridedu nuotraukos nuorodą, kad lengviau įsivaizduotumėt.
http://www.zalumosspektras.lt/wp-conten ... .20.11.jpg

Dar keletą dienų užtrukome, kol žolę sugrėbėme ir sukrovėme i krūveles, kur iki rudens ji jau buvo pradėjusi tręšti ir irti. Kadangi tai buvo pati pradžių pradžia, aplinkinių kaimynų dar nepažinojau, o žemę reikėjo kažkaip įdirbti, nusprendžiau, kad pasirinktame plote dalį bus skirtas daržui, dalis tranšėjoms, į kurias sodinsiu remontantines avietes. Taigi tai atrodė maždaug taip:
http://www.zalumosspektras.lt/wp-conten ... .19.54.jpg

Kiekvieną laisvą nuo miestietiško gyvenimo ritmo ir visų su tuo susijusių vargų minutę darbavausi kaip flintsounas savo žemėje. Rezultatas: per keletą mėnesių sukasiau apie 200 metrų ilgio, apie 30 cm pločio ir apie 20 cm gylio tranšėjas, į kurias vėliau sudėjau pradėjusias irti šakas, tą pačią nupjautą jau yrančią žolę, stiebelius, stagarus ir pan. - žodžiu visą organiką, kurią tik tuo metu aplink turėjau. Tarp tranšėjų buvo palikti apie 2 metrų tik nušienauti plotai. Galbūt skaitant neatrodo sudėtingas ar sunkus procesas, tačiau turėkit omeny, kad žemė buvo kieta it akmuo, sulaužiau ne vieną kastuvą, o kur dar velėnos šalinimas...

Tiesa, žiūrint iš dabartinės perspektyvos, man reikėjo velėna tik nukasti ir sukrauti kur nors į krūvą. Užuot tai darę, velėną išdraskėme, išpurtėme. Nenorėjome prarasti žemės, kuri iš akies žiūrint iš tiesų buvo derlinga. Tai kainavo daug papildomo laiko ir fizinių pastangų. Klausit kas čia tokio? Atsakymas vienas - garšva. Sudraskydami ir iš purendami vietoje jų šaknis šalia tranšėjų, palikome daug mikro šaknelių, kurios pavasarį labai sėkmingai suvešėjo ir užgožė visą iškastų tranšėjų plotą. Manau, kad didžioji mano darbo dalis nuėjo perniek, kadangi visa organika, skirta aviečių gerbūviui buvo aktyviai atakuojama laukinės augalijos... Pakoreguokit mane, jeigu klystu?
Taigi, kol "apsidirbau su avietėmis" - mano jėgos daržui jau buvo išsekusios. Kaip tik tuo metu pro šalį su savo nedideliu traktoriuku važiavo kaimynas, su kuriuo buvome ne per seniausiai susipažinę. Jam pagailo manęs, ir šis pasisiūlė likusį plotą išarti. Tai užtruko apie 15 minučių, nors net ir jis keletą kartų vos neužklimpo, nes šaknų tankumyną sunku nupasakoti žodžiais... Tuo metu mane aplankė mintis, kad aš vargtu kone visą vasarą, o štai jis paėmė ir įdirbo dirvą per keletą akimirkų.

Tiesa, darbas nebuvo atliktas kokybiškai - suarta per giliai, dideliais gabalais ir nekokybiškai. Pavasarį teko čiupti mini kultivatorių ir papildomai darbuotis. Be to, žinant garšvos gajumą - nusprendžiau nerizikuoti - rankomis papildomai išvarpiau visą plotą ir kiek įmanoma išrankiojau šaknis, nes kitaip neįsivaizdavau kaip dar atsikovoti žemę iš laukinės gamtos.
Praėjusią vasarą daržas atrodė maždaug taip:
http://www.zalumosspektras.lt/wp-conten ... 0_5075.jpg
Po kol kas nesismulkinsiu ir nerašysiu kaip kur ir kodėl sodinau - paliksiu kitoms diskusijų skiltims. Be to, ne viską spėjau užmulčiuoti, ne viską spėjau apžiūrėti. Žinoma, ne aš vienas viską tvarkiau - be savo antros pusės ir tėvų pagalbos nebūčiau spėjęs padaryti pusės to.

Rudeniop naujam aviečių sodinimu žemė taipogi buvo išarta, nors prieš tai teko apie 5 kartus draskyti laukinės pievos velėną, kadangi ne tik po savaitės laiko viskas pradėdavo žaliuoti, bet net ir traktorius vos galėjo darbuotis - tokios buvo šaknys.Išartoje žemėje avietes sodinau tuo pačiu principu kaip ir anksčiau, tik dėl įdirbtos žemės viskas vyko, vaizdžiai tariant, 10 kartų sparčiau. Beje, kad vėl nebeuželtų piktžolės, tarp aviečių tarpų pasėjau raudonųjų dobilų, kuriuos ne tik galės panaudoti šalia esančių aviečių mulčiavimui bet ir maistui ar arbatoms.

Likusią dalį ploto apsėjau žiemkenčiais rugiais. Niekaip iš galvos neišeina mintis, kad "nelaikyti žemės plikos nė akimirkai". Jeigu nemeluoju - berods iš to paties Kurdiumovo knygos. Ateinantį sezoną veikiausiai leisiu jiems sunokti, turėsiu ir šiaudų, o vėliau į ražienas sodinsiu avietes, vaiskrūmius bei vaistažoles.

Tiesa. Apie 1 ha yra visiškai nepaliesta ir nenušienauta. Jeigu nesugalvosiu idealesnio plano, ko gero remsiuos tais pačiais metodais.
Mano subjektyvus moralas ir išvada: žemės įdirbimas pagal GŽ principus yra labiau taikytinas asmeninio daržo poreikiams. Siekiant apdirbti didesnį žemės plotą, pradiniam įdirbimui kur pas paprasčiau pasirinkti techninį procesą - ne dėl to, kad kažkam trūktų valios ar pastangų, bet labiau dėl savo paties psichologinės gerovės.

Žinoma, žemė, kuri kartą buvo išarta ir sukultūrinta - daugiau nebebus liesta. Viskas bus stengiamasi įgyvendinti GŽ principais. Nesiteisinu, nesigiriu ir ne visais savo veiksmais didžiuojuosi. Galbūt tik mano atveju visas įdirbimo procesas buvo sudėtingas, galbūt taip būtų daugeliui, nežinau.
Žinau tik tiek, kad nepaisant visų alinančių darbų, vis dar esu kupinas entuziazmo ir idėjų :)

Beje, keletą papildomų nuotraukų galite rasti ką tik atidarytoje galerijoje:
http://www.zalumosspektras.lt/?page_id=978

Sezono metu pasistengiu padaryti daugiau foto ir kolekciją nuolat papildyti. Be to, vienoje nuotraukoje matyti įrengto pirmamečio šiltnamio vidus, kuriame žemė visiškai nebuvo sukasta, o iš ankstaus pavasario padarytas natūralus pūdymas(kartonas, žolė, šiaudai, maistinės daržovių atliekos). Būtų įdomu apie tai padiskutuoti kitoje temoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Vas 15, 2014 3:31 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Ajajai, kaip gaila, kad dingo pirminis tekstas. Man irgi dingdavo kartais. Nuo tada išmokau, kad jei parašau ilgesnį tekstą, tai iš karto išsisaugau jį ir tik po to spaudžiu mygtuką "siųsti".

Cituoti:
Mano subjektyvus moralas ir išvada: žemės įdirbimas pagal GŽ principus yra labiau taikytinas asmeninio daržo poreikiams. Siekiant apdirbti didesnį žemės plotą, pradiniam įdirbimui kur pas paprasčiau pasirinkti techninį procesą - ne dėl to, kad kažkam trūktų valios ar pastangų, bet labiau dėl savo paties psichologinės gerovės.


Taip, šeimos ūkeliai gali įsidirbti žemę ją nupūdydami, o jei norisi parduoti produkciją ir didelius kiekius tada lengviausia suarti vieną ir paskutinį kartą, ir po to mulčiuoti.

Ačiū už pasidalinimą, pateiktos nuotraukos ir informacija vertinga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Vas 15, 2014 7:22 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Zalumos spektre, noriu paklausti koks pas jus auga augalas prie tvenkinio, paskutinėje galerijos nuotraukoje. Panašus į gaurometį, bet tarsi ir ne jis... Labai gražus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Vas 15, 2014 8:38 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Vas 14, 2014 12:29 pm
Pranešimai: 11
Miestas: Klaipėda
Iš pradžių mes patys jį įvardijom kaip gauruometį, kol nepamatėm kaip tikras siauralapis gauruometis atrodo. Kiek mums pavyko išsiaiškinti - tai paprastoji raudoklė, augalas turintis antibakterinių savybių, taipogi visai malonaus skonio. Po tvenkinio kasimo pas mus jų pridygo kaip grybų po lietaus. Be to, augalas daugiametis, išvaizdus, auga kaip puskrūmis. Nusprendėme palikti. O kai sužinojom apie gydomąsias savybės, nesprendėm įdėti ir į arbatų mišinius :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Kov 14, 2014 11:32 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 14, 2014 11:09 am
Pranešimai: 3
Laba diena,

Norėčiau pasiteirauti, kaip reiktų elgtis toikioje situacijoje: lapkričio pradžioje atsikraustėme gyventi į nedidelį miestelį, turime savo sklypą. Prieš tai gyvenę žmonės turėjo labai mažą plotelį daržui - sakyčiau apie 20 kv.m. Esu visiškai žalia žemdirbystėje, tad esamą daržą padidinau nedaug - dabar jis užima apie pusę aro. Didinimas atrodė taip - esamą daržą uždengiau lapais (liepų ir ąžuolo), o šalia esančią velėną uždengiau kartonu bei tais pačiais lapais. Kartonas šiuo metu yra labai suplonėjęs, patrynus pirštais lengvai plyšta. Kaip suprantu, kartonu dengtoje vietoje šiemet galima sodinti tokius augalus kaip bulvės, moliūgo, cukinijų daigai ir pan. Jei klystu, pataisykite mane. O toje vietoje, kur buvo senas daržas, galima auginti tokias daržoves kaip morkos, burokai, salotos, ridikai ir t.t.? Norėčiau sužinoti, ar prieš sodinant moliūgus ir cukinijas būtina juos sudaiginti ir ar dar ne per vėlu tai daryti? Ar mulciavimas medžių lapais yra tinkamas? Kadangi visas sklypas buvo sukultūrintas, tai po žiemos nėra jokios sausos žolės, o ir šiaip pievoje nedidelė įvairovė. Be to, žemė yra labai drėgna, nors ir iškastas tvenkinys, tačiau žemiau esančiose vietose gana šlapia, o rūsyje vandens gal koks metras... Neramina tai, jog mulčiui turėsiu tik tuos pačius medžių lapus bei kiemo žolę. Taip pat idomu, ar reikia pašalinti lapus nuo senojo daržo, jei ten norėsiu auginti krapus ir salotas. Kaip supranu, medžių lapai yra per sunkus mulčias tokiems augalams.
Būsiu dėkinga už bet kokius patarimus :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Kov 14, 2014 12:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Labai teisingai, sukastame darže sėjat smulkius dalykus, o ten kur kartonas - daigus. Moliūgų ir cukinijų nebūtina daiginti. Galima bet nebūtina. Asmeniškai aš nesu gyvenime daiginęs moliūgų. Visada sėjam į vietą. Bet galima ir daiginti. Sėklos į vazonėlį, paskui pasodini daigą. Dar tikrai ne vėlu, žiūrėkite į fonologinius kalendorius, ten parašyta kada ką daryti. Taip pat čia kur mėnesiais suskirstytas forumas forumiečiai parašys ką kada daro.

Medžių lapus galima naudoti daržui mulčiuoti, bet geriau žolę. Bet galima ir lapus, jei žolės nėra. Tik ąžuolo lapai agresyvoki, tai jų stenkitės dėti mažiau. Paskui kai pasirodys žolė, tada mulčiuokite žole. Krapai mėgsta šiltą atvirą dirvožemį. Be mulčio. Bet žmonės išaugina ir mulčiuotose. O salotoms mulčiavimas tinka, jos gauna daugiau drėgmės ir būna nekarčios.

Liepų lapai smulkūs, tai jais malonu mulčiuoti, oras lengvai prieina. Tik kartais juos nupučia vėjas, tai geriau ant viršaus užmesti kokio šienelio, kad lapai neužkristų ant tos vietos kur pasėtos smulkios sėklos. Lapų sluoksnis neturi būti didelis. Visada turi prieiti oras iki dirvožemio ir dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Tai štai ir tikrinkit. Jei ne taip, tada didinti reikia arba mažinti mulčio sluoksnį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Kov 09, 2015 9:14 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Vas 28, 2015 1:05 pm
Pranešimai: 14
Kokios naudingos temos! Ačiū labai, kad rašote :)
Tokia įkvepianti žalumos spektro istorija ir iliustracijos :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Kov 25, 2018 6:27 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Kov 25, 2018 6:10 pm
Pranešimai: 2
Sveiki, rudenį numatėm vietą daržui, stačiakampio formos, bus koks 4x15 ploto. Iš nežinojimo uždengėme polietileno plėvele, kad panaikinti velėną. Ji išbuvo per visą žiemą, kovo mėnesį ją nudengėme. Liko plika kieta žemė. Kaip manote, ar galiu šiais metais kažką sodinti, pvz. bulves? Ar reikia papildomai purenti?


Prikabinti failai:
Failo aprašymas: Daržo vieta
WP_20180314_001.jpg
WP_20180314_001.jpg [ 617.83 KiB | Peržiūrėta 3031 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Kov 30, 2018 4:13 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Iš nuotraukos nesimato kokia žemė gavosi. Jei nupuvo velėna, tai viską galima sėti ir sodinti. Jei žolė mirė, o šaknys liko, velėna liko, tai ji neduos bulvėms eiti žemyn, o viršuje ant mirusios velėnos bulvėms truks drėgmės ir derliaus daug nebus.

Tai du variantai. Jei nenupuvo velėna, tai reikia ją pašalinti, supurenti ir tada galit viską sėti, sodinti. Antras variantas, šiemet visą plotą dengiate mulčiu, mulčiuje darote lizdus, tuose lizduose kastuvu prakasat velėną ir sėjat bei sodinat stambias kultūras - moliūginius, pomidorus, dumplainius, kukurūzus, saulėgrąžas, agurkus, kopūstus, dideles kaliaropes ir t.t. Šiais metais gausit tokį derlių, kitais metais jau bus tobulai nupuvus velėna ir galėsit bet ką sėti.

Perklauskit dar, jei neaišku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Kov 30, 2018 5:17 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Kov 25, 2018 6:10 pm
Pranešimai: 2
Ačiū už atsakymą, dabar jau aiškiau. Velėna dar nenupuvus, tai didžiajai daliai daržo ploto pasinaudosiu antruoju variantu, o nedidelį gabaliuką daržo susikasiu ir susipurensiu, nes norisi šiek tiek savų žalumynų, salotų šiemet, tai į tą dalį ir pasisėsiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Vas 01, 2019 4:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Lap 25, 2017 2:56 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Vilnius
Edita Marija rašė:
Ačiū už atsakymą, dabar jau aiškiau. Velėna dar nenupuvus, tai didžiajai daliai daržo ploto pasinaudosiu antruoju variantu, o nedidelį gabaliuką daržo susikasiu ir susipurensiu, nes norisi šiek tiek savų žalumynų, salotų šiemet, tai į tą dalį ir pasisėsiu. kalvis


O koks plotas ten gaunasi?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 34 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007