Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Malkų auginimas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=128
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 03, 2013 4:30 pm ]
Pranešimo tema:  Malkų auginimas

Kai užsiauginam daržoves ir vaisius, antras labai paprastas ir efektyvus žingsnis į nepriklausomybę - malkų užsiauginimas. Čia bandykime panagrinėti kokius medžius reikėtų auginti, kad greičiau užaugtų, kokie medžiai geriausiai tinka kurui, kiek jų reikėtų vienam būstui.

Iš greitai augančių yra beržai, karklai, drebulės, maumedžiai, klevai, liepos, pušys, maumedžiai... Pasodinus jau po penkių metų galima turėti savų malkų, o likusius palikti augti.

Galima medžius auginti ne atskirai, o kartu su vaismedžiais miško sode. Galima gyvatvorėje. Tai būtų pagalbiniai medžiai, kurie padėtų pasistiebti vaisinėm kultūrom, o vėliau, atlikę darbą, būtų pašalinti ir vaismedžiams būtų daugiau vietos.

Jei kas turit patirties šioje srityje, tai pasidalinkit.

Autorius:  Lowrell [ Pir Bir 03, 2013 8:34 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Sakoma, kad kūrenant drebulinėmis malkomis valosi kaminas nuo suodžių.

Autorius:  age [ Pir Bir 03, 2013 9:39 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Kiek žinau drebulės ir liepos malkom nelabai tinka , mažai šilumos duoda. Beržai pagal kaitrumą ir augimo greiti turbūt būtų pirmoje vietoje, planuojant malkų auginimą. Pagal kaitruma uosis ir neblogas , esu keliolika pasisodines jų , po 5 metų bus įdomų pasižiūrėt jų tinkamumą malkom pagal užaugintą masę. Kiek žinau klevas ir pušys tarp vidutinioku patenka, tik nesu tikras kiek jie efektyvus malkom būtų. Mane labiau domina juodalksniai , nors jie pagal kaitrumą vidutiniški, bet kaip suprantu jie greitai augantys ir kaip kad drebulės plinta efektyviai.
Kas dėl karklų, kiek girdėjau, jie gan populiarūs auginti kūrenimui, bet kaip suprantu jie labiau smulkinami, nei kapojami, nelabai įsivaizduoju juos malkom augint, visgi jie kaip suprantu stori neužauga.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bir 05, 2013 8:38 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Aš irgi daug ko girdėjau. Drebulė sako neužkemša kaminų, o dar priedo juos pravalo. Kodėl gi ne. O beržų malkos sako yra tokios kaitrios, kad krosnis pradegina. O karklų būna įvairių. Kai kurie užauga storesni už žmogų. O ploni karklai irgi gali būti naudingi, nes kartais reikia pakūrenti neilgai, kad tik maistas užšiltų, o patalpa neprišiltų. Tada ploniukai pagaliukai geriau, nes storos malkos kol sudega, tai per daug šilumos būna. Įdomiausia, kad kas iš praktikos papasakotų.

Autorius:  age [ Tre Bir 05, 2013 5:36 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Na, paprastai vien tik beržų malkų nenaudosi, o maišysi su kitomis, tiesiog jei naudosi vien tik nekaitrias, drebules ar liepas, tada ir šilumos nedaug teturėsi. Na ploni karklai mažai naudos duos, kadangi paprastai, kartu su malkom kaip pašalinį produktą gauni daug šakalių, tad karklus auginti šiuo tikslu nelabai tikslinga.

Autorius:  Vinga [ Ket Bir 06, 2013 12:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Galima į google.lt įvesti "medžio kaloringumas", "medienos kaloringumas" ir pateikia lenteles, kuriose nurodyta energija, degant tam tikroms malkoms. Truputi informacijos:

http://www.miskocentras.lt/lt/musu_stra ... vybes.html .

Manau, kad realiai reikia įvertinti medienos kainą (jei perkant iš tiekėjo)/medelio sodinimo kaštai (kiek vertinate sao darbą, priemonės), jos kaloringumą, vidutinį sunaudojimą per šildymo sezoną, įvertinti, kokiems poreikiams reikia (kūrenimui, maisto gamybai, vandens pašildymui ar kita), kritinės masės užaugimo laikas (tarkim, per kiek laiko užauga 200 kg masės berželis , dar galima išreikšti kg/metams), sakingumas ir pan. . Manau, kad čia tokie pamąstymai tikslesniems skaičiavimams. Paprastesniems, manau, kad užtektų kaloringumo, sodinimo/pirkimo kaina, augimo greitis. Gal kas buvote atlikę tokius skaičiavimus? Mano šeima vertino tik preliminariai, tikslių skaičiavimų neatlikome. Pasiteisino beržas(kaitra, kaina, augimo laikas), juodalksnis (kaina, augimo laikas). Dabar turim savo mišką, kuriame yra daug krituolių, tai dalis jų bus panaudotą kūrenimui. Kolkas nesodinam, o leidžiam pačiam miškui gyvuoti.

Autorius:  natis [ Ant Bir 25, 2013 12:39 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

beržais galit krosnis kūrent drąsiai, tikrai pečiaus nesudeginsit, nebent bus smaluoti kaip velniai :D Esu tik kartą matęs, kaip tėvas pakūreno senomis obelimis,tai net "rinkiai" paraudonavo. Man asmeniškai verta dėmesio mintis būtų vietoj tvoros palei perimetrą sodint gluosnius, karklus įsmeigiant 45 laipsnių kampu. Paaugusius stiebus perpina ir su laiku lietimosi vietos suauga , taip suformuojant tvirtą sieną. Nereikia metyt pinigų tvorai ,o ir kasmet genint galima pasirūpint malkomis. Turint kantrybės ir išmonės galima ir įdomesnių projektų prisigalvot. Vokietis taip bando augintis namą : http://www.youtube.com/watch?v=Rw9s0ivfn3w

Autorius:  nawjia [ Ant Bir 25, 2013 11:03 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Kiek metų užtrunka tokia tvora?

Autorius:  natis [ Sek Lie 07, 2013 12:23 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Praktiškai nesu bandęs ,bet žinom, kad karklas yra gajus padaras. Imant patį minimalistinį variantą, kad per metus po pusmetrį pasistiebtų, tai jau po gerų poros metų galima drąsiai vištas paleist. O jei dar kokiais vijokliniais augalais po to užleidus. Man tikrai pradeda patikt ši idėja .

Autorius:  Vinga [ Ant Lie 16, 2013 6:51 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

nawjia rašė:
Kiek metų užtrunka tokia tvora?

Nawjia, mano žiniomis per gerus tris metus užauga ~2 - 2.5 metro. O tiksliau galite pasižiūrėti google.lt paieškoje.

Autorius:  Guobis [ Ant Gru 29, 2015 12:08 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

As irgi noriu tokios tvoros.
Kaip gluosninius dauginti ? Tiesiog stiebus sukaisioti i zeme, ar reikia su saknimis ikasti?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Sau 02, 2016 2:26 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Karklus ir gluosnius galima sprindžio dydžio šakelėmis sukaišioti į žemę, kad tik galiukas būtų išsikišęs, o visas pagaliukas po žeme.

O jei norisi didelės tvoros iš karto, tai geriausia kreiptis į tuos, kurie tokią paslaugą siūlo. Jie duos ir sodinukus ir pasakys kaip sodinti.

Autorius:  Guobis [ Šeš Sau 02, 2016 12:06 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Na, kadangi reikia daug daug metru ir norisi paciam, tai pats.
Dar patarkite, kokio ilgio tie stiebukai mazdaug turetu buti, ir ar reikia kazkiek zeme paruosti - siuo metu yra lengva velena ?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Sau 03, 2016 6:54 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Sprindžio dydžio? Ar kažko kito klausiat?

Aš pats tame praktikos neturiu. Reikia informacijos ieškoti pas kažką kitą.

Autorius:  Fleitutė [ Pen Sau 15, 2016 1:00 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Nežinau, iš kokių medžių (ar krūmų) tėtis žirniams rykščių prikerta, bet labai dažnai jos, žmogaus ūgio ar net vos aukštesnės būdamos, įsišaknyją, išleidžia lapus ir gražiausiai žaliuoja, kai žirniai jau nudžiūva. Raut reikia su šaknimis :)

Autorius:  nawjia [ Pen Sau 15, 2016 6:54 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Fleitute, pasiklauskit tėčio, kas ten per stebuklingos rykštės, aš vis dar apie greitai augančią tvorą svajoju.

Autorius:  Fleitutė [ Šeš Sau 16, 2016 12:32 am ]
Pranešimo tema:  Re: Malkų auginimas

Tai ir jis nelabai pažįsta, lyg karklai kažkokie, galėsiu nufotografuoti, kai eisim pavasarį jų pjauti, tikrai bent pusė tų rykščių prigyja. Gal dar ir kad palaistom, kol žirniai mažesni ir kai karšta...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/