Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Medelių "tręšimas"
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=249
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Spa 01, 2013 6:12 pm ]
Pranešimo tema:  Medelių "tręšimas"

Buvau prie Rokiškio nuvažiavęs. Ten yra didelis ąžuolas. Kokių 300 metų senumo. O senelis sako: "aš jį pasodinau". Aš jam sakau, kad netikiu. O pasirodo tikrai jis sodino. Bet medelį tręšdavo. Iškasdavo griovį aplink šaknis ir pildavo Zuperio. Ir dar kalio. Pagooglinau, tai zuperis yra superfosfatas.

Pagalvojau, kad tikrai tiesa. Gerai patręšti medeliai duoda tris kartus didesnius prieaugius. Todėl šis šimto metų ąžuoliukas, gerai tręštas atrodo kaip trijų šimtų metų senumo.

Nebūčiau patikėjęs, jei nebūčiau matęs kaip medeliai pievoje skursta ir duoda mažiukus prieaugius, o pamulčiavus ar suteikus geras salygas duoda trigubai didesnius ūglius. Kai žiūri vienų metų perspektyvoje, tai nieko tokio ar ten trisdešimt centimetrų paaugo ar devyniasdešimt. Bet trijų metų perspektyvoje, kai vienas medelis paauga metrą, o kitas tris metrus, tai jau įspūdį daro. O čia beveik šimtas metų ąžuolui, tai tikrai daug padirbėjo. Ir reiškia galima ir didelį medį gerai užmulčiuoti ir įtakoti.

Nebūtinai trąšas pilti ar mulčiuoti. Galima ir kitaip suteikti reikiamas medžiui sąlygas. Turiu vieną obelį, kuri pralenkė visas kitas nors yra jaunesnė. Ji auga gauromečiuose, jai nė mulčio nereikia, gauromečiai panaikina velėną ir padaro, kad nepūstų vėjas į kamieną, aplinkui nėra medžių, tai visa šviesa obeliai. Sąlygos kaip miško progumoje, todėl gerai ir auga.

Šiaip nieko čia įspūdingo ir viskas paaiškinama, bet žmogus per savo gyvenimą nesusimąstai, kad galima per savo gyvenimą išauginti ąžuolą, kurį dviese vos apglėbia. Ir dabar visokios mintys apie sąlygų savo medeliams pagerinimą kyla.

Autorius:  LLaurynas [ Tre Sau 15, 2014 9:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Medelių "tręšimas"

Sveiki Laimi,

o kaip gaurometis dauginasi? Pas mane irgi jo yra, norėčiau dar daugiau - gerai bitėms, skani arbata. Bitininkistės forume kai klausiau, tai vienas atsakymas buvo, kad dauginasi šaknimis, kitas - sėklomis. Gal netyčia bandėt juos dauginti pats?

Laurynas

Autorius:  SauliusJ. [ Tre Sau 15, 2014 10:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Medelių "tręšimas"

Pramoninėse plantacijose gaurometį sodina šakniastiebiais.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Sau 16, 2014 10:56 am ]
Pranešimo tema:  Re: Medelių "tręšimas"

Dauginasi ir sėklomis, bet šakniastiebiais lengviau. Mes pernešam šakniastiebius. Prigyja lengvai.

Autorius:  Renata [ Pir Sau 20, 2014 1:34 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Medelių "tręšimas"

Kažkada vaikystėje/paauglystėje varčiau senelio žurnalus/knygas, dar tarpukario Lietuvoje leistus. Ten kaip tik buvo apie medžių (konkrečiai - vaismedžių) tręšimą. Tręšiama buvo palei vainiko perimetrą įkasant kibirus ratu, ar padarant griovelį, ir į jį dedant perpuvusio mėšlo. Gal ir kokių cheminių trąšų rekomendavo pilti, nepamenu, visgi senokai tą lektūrą varčiau.
Bet racijos yra - šaknys maždaug tiek tūrio užima, kaip vainikas, ir palei vainiko ribas yra aktyviausiai rezorbuojančios smulkiosios šakelės.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/