Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Natūralus medelių pasisėjimas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=411
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Kov 18, 2014 7:36 am ]
Pranešimo tema:  Natūralus medelių pasisėjimas

Jau rašiau apie filmuką ir mokslininkų atradimus, kur kalbama, kad medis užauga toks, kokia aplinka aplink jį. Medis atspindi aplinkinį mišką, o miškas - aplinkinius medžius. Mokslininkai nuvyksta į natūraliai pasisėjusius šimtamečius miškus, nukerta medį, jį išmatuoja. Tada suskaičiuoja ir išmatuoja aplinkinius medžius, krūmus ir medelius. Ir mato, kad jų augimo kreivės sutampa, t.y. medis užauga toks, koks yra miškas, išleidžia tiek šakų ir tokio storio šakų, kiek aplinkui yra medelių, kokio amžiaus ir kokio storio.

Filmukas čia:
http://filmix.net/dokumentalenye/76683- ... -2008.html

Lietuvoje beveik visi miškai yra sodinti. Juos sodina eilėmis, ne gamtiškai. Ir medžiai auga ne harmoningai, ne gamtiškai. Pavyzdžiui, nuvykus į vietas kur žmogus nesikišo, o augalus susodino gamta - kalnai, pusdykumės, natūralūs miškai - apima geresnis jausmas nei paprastame sodintame miške. Vis tiek jaučiasi, kad gamtos tvarka yra malonesnė.

Todėl darau išvadą, kad yra svarbu ne tik pasodinti medį, bet svarbu ir kokia tvarka jie susodinti. Geriausia yra gamtinė tvarka. Todėl šioje vietoje gimsta tokios mintys. Savo sklype sodini tik gyvatvorę. Pavyzdžiui, dešimt, dvidešimt metrų pločio medžių ir krūmų juostą aplink sklypą. O sklypo viduje, nieko nesodini. Tegu užsodina gamta, taip kaip jai reikia. Tu prasimaitini iš gyvatvorės, ten susodini ir vaismedžius, ir vaiskrūmius ir viską ko reikia. O viduje nemažą sklypo dalį duodi gamtai. Štai toks - savaiminis miškas, net jei jis nevalgomas vis tiek jis yra didelė vertybė. Tokių jau kaip rašiau niekas neturi, nes visi miškai yra iškirsti ir pasodinti ne pagal gamtą.

Autorius:  Eimute [ Ant Kov 18, 2014 7:47 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Natūralus medelių pasisėjimas

Yra ir Lietuvoje savaiminių miškų. Pavyzdžiui, šalia manęs esančiame šile yra natūralių augimviečių ir yra sodintų. Kad natūralus miškas yra jaukesnis, tai tikrai. Ir kai grybų ieškai, tai daugiau rasi natūraliame miške

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/