Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Braškės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=532
Puslapis 11

Autorius:  Fleitutė [ Ant Bir 03, 2014 3:16 am ]
Pranešimo tema:  Braškės

Laimis Žmuida rašė:
Kitas dalykas, paremtas ir patogiai atstatytas uogas paima paukščiukai. Jie nelesa natūraliai augančių aviečių, nes jas sunku paimt. O jei atstatai kaip paukščiui patogu, tai kodėl gi jis turėtų nelest?


Neradau braškių temos, bet bėda tokia pati kaip su avietėm - kol buvo nemulčiuotos braškės, kažkaip nesimatydavo jos ant žemės, o ant mulčiaus gražiai padėtos, švarios ir paukščiams atstatytos, pirmąkart pradėjo paukščiai jas lesti... Tiesa, kai tiesiai ant žemės gulėdavo, tada kartais vabalai išgrauždavo, bet mažiau.

Autorius:  Eimute [ Ant Bir 03, 2014 11:32 am ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

Kai mano braškynas mulčiuojamas per sezoną du kartus, tai jame spėja ir žolių virš mulčio prisigyventi. Tokia netvarka strazdams visai nepatinka. Pas mus iš braškyno gaunasi tokia kupstuota pieva. Braškių būna sočiai, nors ir įvairių varpinių žolių irgi netrūksta.

Autorius:  Gintare [ Ket Bir 05, 2014 9:18 am ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

O islindusiu zolyciu neparaunat? pas mane dabar pridyge ir varpucio, ir dilgeliu, tai galvojau gal saule uzstoja, ilgiau noks, galvojau aprausiu, bet tada pauksciams bus labau prieinama? nors pas mane krumai dideli, lapoti, tai gal ne taip smarkiai tos uogos kyso...

Autorius:  Eimute [ Pen Bir 06, 2014 12:31 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

Turint laiko tai nepakenks ir apipešt tas žoles. Bet aš tam neturiu laiko. Dabar ravėjimui nelabai geras laikas, nes ravint ir žalios braškės nusilaužo.

Autorius:  Gintare [ Šeš Bir 07, 2014 8:30 am ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

Na pas mane tu zolou ne tiek daug, kad ravejimu reiketu uzsiimti, daugiau aplauzyti didelias uzsnis, dilgeles, dar kokia garsva:))) bet maciau paukstukai lesa mano kysancias raudonuojancias braskes, tai nezinau ar tas zoles skabyt gera mintis:)

Autorius:  Fleitutė [ Ket Bir 12, 2014 1:22 am ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

Aš skindama braškes paraunu ir labiausiai kyšančias žoles, o paukštukai persimetė nuo braškių į trešnes, jiems ten saugiau atrodo :)

Autorius:  Paralele [ Ant Rgp 12, 2014 1:09 pm ]
Pranešimo tema:  Braškės

Norėjau paklausti dėl braškių? Ar tikslinga nupjauti lapus ir kaip dėl ūglių? Tradiciškai dabar būtų metas nukirpti lapus ir visus ūglius? ...
Ir kitas klausimas apie braškes - kaip atnaujinate braškyną? Iki šiol aš vis pasisodindavau naujus ūgliukus, taip po truputį mano braškynas vis migruoja...

Būsiu dėkinga už patarimus.

Autorius:  Eimute [ Tre Rgp 13, 2014 5:11 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Braškės

Jei senų braškių lapai negražūs, geriau juos nušienauti po derliaus nuėmimo. Reikia, kad jos dar atželtų. Rugpjūtį jos kopia medžiagas kitų metų derliui.
Braškyną galima atnaujinti čia pat vietoj mulčiuotame braškyne. Senus kelmus išrauname, jų vietoje nukreipiame jauną ūglį.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/