Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kaip sodina medžius dykumose
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=536
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 09, 2014 1:47 pm ]
Pranešimo tema:  Kaip sodina medžius dykumose

Na, va, pažiūrime filmuką. Žmonės ima ir sodina medžius smėlyje, dykumoje, kur dideli vėjai ir jokios drėgmės. Ir viskas auga. Tai labai keista, kai skundžiasi žmonės, jog jiems kažkas Lietuvoje (lietaus krašte) neauga. :)
http://www.permaculture.co.uk/videos/gr ... nas-desert

Autorius:  Tadas Lomanas [ Šeš Bir 21, 2014 10:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kaip sodina medžius dykumose

http://www.permaculture.co.uk/reviews/m ... desert-dvd

čia irgi į tą pačią temą ir iš to pačio puslapio. Torrentuose galima parsisiųsti visą filmą su priedais. Afrikietis beraštis fermeris, vienas sustabdė dykumėjimo procesą apie 40 ha plote, pasodino ten mišką ir gan sėkmingai moko aplinkinius ūkininkus ūkininkauti dykumėjimo sąlygomis. Jo istorija įkvepia individualiai prasmingai veiklai..

Gaila tik, kad didžiosios daugumos afrikiečių, kaip ir beveik viso pasaulio šiou metu, didžioji dalis jėgų nukreipta į technokratinio konforto siekimą. Dar su maisto užsiauginimu sau nesusitvarkė (gyvena iš kreditų ir "humanitarinės" "pagalbos", nemenka dalis badauja...), o trupučio sėkmės paskatinti jau svaigsta apie maisto eksportą į kitus regionus, o už gautus pinigus žinoma pirks blizgučius, šūdmaistį, techniką kurą ir ginkluotę... Bet gal bus kitaip :) :)...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/