Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Ąžuolai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=626
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Rgs 20, 2014 6:02 pm ]
Pranešimo tema:  Ąžuolai

Lietuvoje natūraliai savaime auga du ąžuolai - paprastasis ir bekotis. Paprastasis yra mūsų visų įprastas ąžuolas, o bekotis yra įrašytas į Raudonąją knygą kaip išnykęs ir neva auginamas tik dirbtinai. Bet yra versijos, kad yra viena vieta kur bekotis ąžuolas auga natūraliai, t.y. Trako miške (Lazdijų raj.).

Dar susidaro hibridai tarp bekočio ir paprastojo ąžuolų.

Paprastasis ąžuolas auga 500-600 metų, retai virš tūkstančio. Bekotis - 600-700, taigi iš esmės yra ilgaamžiškesnis, nors Lietuvoje nei vieno tokio amžiaus medžio nėra. O paprastojo yra ir tūkstančio ir pusantro tūkstančio metų senumo.

Man tai knieti nuvažiuoti į Trako mišką ir ten prisirinkti gilių. Arba gauti gilių iš šios natūralios augavietės surinktų kokio mokslininko. Visgi, šių bekočių ąžuolų genetika turėtų būti geresnė, nei dirbtinai sodintų.

Knygoje "Dendroflora" yra pateiktas žemėlapis ir nupaišyti konkretūs medžiai. Galima būtų pavažiuoti į Degsnės maumedyną (maumedžio sėklų), Trako mišką ir panašius objektus esančius pakelyje.

Autorius:  Gilė [ Ket Spa 23, 2014 10:08 am ]
Pranešimo tema:  Re: Ąžuolai

Sveiki

Šiais metais mano ąžuolai gilių nesubrandino. Džiaugiausi bent jau tuo, kad po šalnų vėl išleido lapus. Paprastai lapams nukritus, visada prisiringdavau gilių kavai. Tačiau šiemet radau kai ką, bet tikrai ne giles. Panaršius internete radau atsakymą, kad tai prie lapų prilipę "obuoliukai", tai Obuoliškoji gumbavapsvė. Taip pat buvo parašyta, kad tai parazitai, ir siūloma sugrėbus lapus, juos sudeginti. Gal kam teko susidurti su šiais "obuoliukais"?

Autorius:  Eimute [ Ket Spa 23, 2014 3:25 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Ąžuolai

Taip, žinau aš juos. Matot kaip ąžuolas gudriai juos nukenksmina savo audiniais, kad nepadarytų per didelės žalos. Todėl manau, kad nieko deginti nereikia. Nereikia ir mistinių siaubūnų matyti natūralioje gamtoje. Visi turi savo vietą gyvybės grandinėje.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Spa 23, 2014 4:24 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Ąžuolai

Būna daug kur tų obuoliukų, bet jie gi neišplinta ir visų ąžuolų neišskerdžia. Nemačiau ir, kad kokį vieną ąžuolą pasmaugtų. Tiesiog tai yra gyvybės forma ir ji gyvena ant ąžuolo lapų. Ąžuolas turi daug lapų. Tai nieko blogo tame nematau.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/