Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Degsnės maumedynas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=639
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Spa 12, 2014 8:09 am ]
Pranešimo tema:  Degsnės maumedynas

Degsnės maumedynas yra tarp Prienų ir Alytaus. Privažiuoti ganėtinai patogu ir viešuoju transportu. Važiuoti iki Žydaviškių stotelės, o ten paeiti mišku du su puse kilometro. Rodyklės sudėtos, rasti paprasta.

Pabūti malonu, nes medžiai stori ir aukšti, nesimato viršūnių. Šis miško gabaliukas dvigubai aukštesnis nei įprastas miškas. Lietuvoje tokia vieta galima sakyti vienintelė ir unikali. Nors maumedynų yra ir kitur, bet šitie aukščiausi ir seniausi.

"1849 m. dirbtinai įveistam Degsnės maumedynui yra 165 metai (2014 m.), o saugomas nuo 1960 m, dabar tai botaninis draustinis. Manoma kad maumedyną pasodino dvarininkas, o Europinių maumedžių lenkiško porūšio ("Larix decidua" subsp. "polonica") sodmenys čia buvo atvežti iš Lenkijos. Tai našiausias medynas Lietuvoje – tūris hektare virš 1600 m³. Per vienerius metus viename hektare priauga daugiau kaip 10 m³ medienos."

http://lt.wikipedia.org/wiki/Degsn%C4%97s_maumedynas

Čia auga lenkinis maumedis, t.y. tas, kuris natūraliai Lietuvos pietuose vis dar augo prieš du šimtus metų. Žodžiu, mano manymu, tai yra viena iš nedaugelio vietų iš kurios geriausia prisirinkti sėklų maumedžių auginimui.

Autorius:  Gintare [ Sek Spa 12, 2014 4:55 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Degsnės maumedynas

o kokios seklos maumedzio?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Spa 12, 2014 11:54 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Degsnės maumedynas

Nesuprantu klausimo, bet atsakymai į daugelį klausimų gali būti čia:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Europinis_maumedis

Autorius:  Gintare [ Pir Spa 13, 2014 6:31 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Degsnės maumedynas

Na, kiek suprantu, tai kankorėžiai yra maumedžio sėkla, bet ar tą konkorėžį tiesiog imi ir sodini? nereikia jo niekaip paruošti?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Spa 13, 2014 9:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Degsnės maumedynas

Kankorėžyje būna gal kokia penkiasdešimt sėklyčių. Padedi kankorėžį sausai ir jis prasiskleidžia. Tada lengvai išpurtai sėklas. Jos tokios mažos, su sparneliais, panašios į eglės ar pušies. Pušies tai tikrai niekaip neišimsi, reikia padžiovinti kankorėžį ir iškratyti sėklas, o maumedžio ar eglės kankorėžiai yra minkštesni, tai gali juos sulaužyti rankomis ir nereikia laukti kol jie atsiskirs.

Pažiūrėk nuorodoje, vikipedijoje, ten nupaišytas ir kankorėžis, ir žvynelis kankorėžio, ir sėklytė.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/