Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Trako miškas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=646
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Spa 20, 2014 7:05 am ]
Pranešimo tema:  Trako miškas

Tarp Alytaus ir Lazdijų, netoli Seirijų yra Trako miškas. Jis įspūdingas tuo, kad jame yra vienintelė Lietuvoje bekočio ąžuolo natūrali augavietė. Bekočio ąžuolo gilės prisitvirtinę prie šakų be kotukų. Šis ąžuolas įrašytas į Raudonają knygą ir yra ilgaamžiškesnis už mūsų paprastąjį ąžuolą. Pastarasis tradiciškai gyvena 500 metų, o bekotis - 600 metų. Nors realybėje turime paprastųjų ąžuolų užaugusių iki 1500 metų, o bekočių, bent jau Trako miške, nėra nė 600 metų pasiekusių.

Bekočių ąžuolų galima rasti parkuose, kad ir toje pačioje Obelynėje prie Kauno, tačiau čia jie yra pasodinti, o Trako miške jie auga nuo senovės natūraliai. Pagal įstatymus negalima rinkti ir transportuoti Raudonosios knygos augalų, tad negalima iš čia ir gilių imti. Bekočiai ąžuolai auga sausuose smėlynuose.

Iki šio miško patogu privažiuoti ir viešuoju transportu. Išlipama stotelėje Ročkiai prie pat miško. Jei link bekočių ąžuolų, tai reikia eiti miško keliuku palei asfaltuotą kelią ir paskui sankryžoje sukti ne į girininkiją, o dešiniau - į pažintinį taką. O ten žemėlapis yra arba tiesiog eiti pažintinių taku ir rasit ženklą, jog čia auga bekočiai ąžuolai. Taip pat tame take galima pamatyti ir kitus įdomius objektus, pavyzdžiui, seną skroblyną, kuris yra galutinė mūsų miškų stadija, t.y. taip atrodytų mūsų visi miškai, jeigu jų ilgai nekirstų. Taip pat pažintiniame take galima pamatyti šlapžemių ir dar kai ko. Tikrai įdomus miškas.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/