Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Gamtos medelynas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=648
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Spa 21, 2014 6:38 am ]
Pranešimo tema:  Gamtos medelynas

Paprastai medelynai įrengiami atvirose vietovėse, t.y. laukas suariamas ir jame pasėjamos medelių ir krūmų sėklos. Jeigu tai ne pramoninis medelynas, o asmeninis žmogaus, tai medeliai tiesiog sėjami į lysvę. Abejais atvejais bėgant laikui medelyną reikia prižiūrėti, o tai reiškia – pašalinti piktžoles. Pramoniniai medelynai nupurškia chemija, o asmeniniai medelynai ravi ravi ravi.

Pažiūrėkime kaip daro gamta. Sodinukai gamtoje auginami po medžiais. Ten nėra piktžolių. Antras dalykas, gamta medelyną įrengia visame turimame sklype, t.y. sodinukai auginami visame miško plote.

Kopijuojant gamtos principus galime panašų medelyną įsirengti ir pas save dirbtinai.

Po medžiais ar krūmais kur jau nėra velėnos prikišama sėklų. Pirmus metus nieko nereikia daryti. Antrais metais galima sodinukus išsodinti į atvirą vietą. Jie jau antramečiai, didesni, todėl išaugs virš žolės ir vėl nereikės rūpintis.

Arba galima palikti sodinukus augti ir antriems, tretiems metams, bet pomiškyje jie prastai vystysis, jiems truks šviesos ir didelė jų dalis mirs ir patręš mišką. Jei negaila sodinukų, tai galima ir toliau taip auginti, juk neįdėjome jokio darbo, tai jie tiesiog auga, vienetai išgyvena, bet kai reikia - išsikasam.

Kitas variantas, sėti po krūmais, pavyzdžiui, karklais. Pirmais metais sodinukai sudygsta kaip šepetys ir juos globoja krūmas. Antrais metais, krūmas iškertamas ir sodinukai gali augti toliau gaudami pakankamai šviesos.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/