Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Dauginimas žaliais auginiais
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=14&t=89
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 16, 2013 8:57 pm ]
Pranešimo tema:  Dauginimas žaliais auginiais

Antanas Makūnas apie dauginimą žaliais auginiais. Deja, tik rūsų kalba:
http://sadisibiri.ru/gryadki-tscheren.html

Autorius:  Lowrell [ Ket Bal 18, 2013 9:20 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Kadangi jau perskaičiau rusiškai tai nutariau, kad kiti nesikankintu išversiu :)

Lysvės:
Lysvę darome saulėtoje vietoje iš rytų į vakarus. Žemės paviršius turi būti visiškai lygus, kitaip nutekės vanduo. Apačioje galima dėti sluoksnį smėlio, ant jo dedame derlinga dirvožemį. Lysvė turėtu būti puri, imli drėgmei, pralaidi orui. Kad pagerinti lysvės struktūra galima juodžemį sumaišyti su durpėmis arba smėliu.

Žaliųjų auginių sodinimas:
Žalieji auginiai pjaunami su 3-4 pumpurais. Ant viršutinio paliekamas lapas, jeigu labai didelis puse jo nupjaunama. Žalieji auginiai pjaunami ryte, o sodinami vakare. Žaliuosius auginius prieš sodinant galima apdirbti augimo stimuliatoriumi. Į vieną lysvę geriau nesodinti lengvai įsišaknyjančius auginius kartu su sunkiai įsišaknyjančiais. Po pasodinimo laistoma 10 litrų vandens į 1 kvadratinį metrą.

Lysvės uždengimas ir užpavėsinimas:
Po pasodinimo aplinkui lysvę iškasame siaurą ir negilų griovelį. Ant lysvės statome lankus iš tvirtos vielos ir dengiame plėvele. Visi plėvelės kraštai išskyrus šiaurinį dedami į griovelį ir užspaudžiami žeme. Toliau darome pavėsį, kalame kuoliukus ant jų ištempiame vielutes, ir prie vielučių pritvirtiname šakas kartu su žaliais lapais. Tvorelė daroma iš abiejų galų ir pietinės pusės. Tvorelė turi užpavėsinti visą lysvę. Pastačius tvorelę, plėvelės kraštas šiaurinėje pusėje taip pat dedamas į griovelį ir užspaudžiamas žeme. Griovelis aplink lysvę iš visų pusių palaistomas, kad geriau ją prispaustu.
Su laiku lapai ant žalios tvorelės džiūsta ir saulės spinduliai po truputi pasiekia lysvę. Po 10 dienų lysvė atidengiama ir vėl palaistoma. Tuomet vėl taip pat kaip prieš tai uždengiama.

Lysvės atidarymas:
Paprastai po 10-15 dienų pradeda formuotis šaknys. Kai pasirodo šaknys pradedame atidenginėti lysvę. Per 4-5 dienas pradedant nuo šiaurinės pusės po truputi atidenginėjama lysvės plėvelė. Ir jeigu žalieji auginiai nevysta po dienos kitos atidengiama visa lysvė. Dar po 3-4 dienų nuimama tvorelė.
Toliau lysvę prižiūrime tiesiog laistydami, ravėdami ir maitindami augalus :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bal 19, 2013 1:19 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Ačiū labai.

Autorius:  Ingrida [ Ket Lie 10, 2014 11:15 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Prieš karščius prisodinau augalų, kuriuos noriu padauginti žaliais auginiais: medlievų, juodųjų serbentų, agrastų, šilkmedžių, pūslenių ir uždengiau kopūstų lapais :) Gaila tik, kad atėjo vasara ir nemaži karščiai, todėl tikriausiai visas darbas nueis per niek :(, nes palaistyti dažnai nesigauna. Po karščių tikriausiai reikės iš naujo sodinti...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Lie 10, 2014 11:36 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Medlievų ir agrastų labai mažas procentas išleidžia šakneles. O serbentai ir šilkmedžiai lengviau. Tai pavėsį reikia padaryti ir būtina laistyti - kaip paveikslėlyje parodyta ir aprašyta.

Autorius:  Ingrida [ Ket Lie 10, 2014 11:45 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Medlievas dauginti bandau pirmą kartą, o agrastus dauginau jau anksčiau. Agrastai gal ir sunkiau, bet įsišaknijo iš kokių 15 vnt, gal 8 :). Šiais metais agrastus bandau padauginti ir kitu būdu. Į seną krūmą (į krūmo vidurį) rudenį supyliau karutį durpių su žemėmis, tai pavasarį, jis intensyviai pradėjo leisti naujas šakas, auginti uogas ir tikiuosi tos naujos šakos išleis ir šaknis. Aš nepyksiu, jei ir senos šakos išleis naujas šaknis :). Rudenį ar pavasarį krūmą padalinsiu.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Lie 10, 2014 11:49 am ]
Pranešimo tema:  Re: Dauginimas žaliais auginiais

Aha, šitas agrastų dauginimo būdas daug patikimesnis.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/