Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Aguonos
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=146
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bir 15, 2013 7:23 am ]
Pranešimo tema:  Aguonos

Kaip bebūtų keista, bet aguona yra labai rimtas produktas. Tai ne gėlė. Ir gerokai pralenkia daržoves savo kaloringumu. Tai - sėklos. Jos prilygsta riešutams, migdolams. Tik yra labai mažos. Bet šaukštelis aguonų yra tas pats kaip trys migdolai. Labai rimtas produktas.

Tik atrodo, jog jos auginti neapsimoka. Iš tikro - apsimoka. Iš metro galima surinkti pusę slojkėlio aguonų. O pusę slojkėlio po šaukštelį ar du kasdien galima valgyti labai ilgai.

Su aguonom yra dvi problemos. Pirma - yra uždrausta jas auginti. Toks geras augalas ir uždraustas. Antra, žmonės nemoka jų valgyti. Na, ką su jom daryti? Bandelę apibarstyti, per Kalėdas aguonpienio padaryti. Ir viskas.

O iš tikrųjų tai gali būti rimta strateginė kultūra. Auginti paprasta (neskaitant policijos reidų), derliai geri, produktas koncentruotas, lengvai sandėliuojamas - tiesiog slojkėlyje ar maišelyje, bet kur, šiltai ar šaltai. O valgyti paprasčiausia yra... tiesiog valgyti. Paimi šaukštelį aguonų sėklų ir kramtai. Ilgai kramtai. Trys šaukšteliai ir jau pavalgęs. Kaip sauja riešutų.

Taip pat galima darytis aguonpienį. Ir ne tik per Kalėdas. Kasdien. Kartą į savaitę. Kartą į mėnesį. Aguonpienis - skanus dalykas.

Autorius:  Tadas Lomanas [ Šeš Bir 15, 2013 5:21 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Aguonos

Aguonu auginimo pliusas, kad ekosistemos gyvunams jos nelabai idomios augimo ir dygimo metu, bet nokstant tai pasidaro labai idomios ivairiausioms pelems, jos tvarkingai lanko augalus ir renka visas prinokusias galvas. Man lapai labai skanus po du tris per diena, na i salotas ipjaustau, nors ten turetu buti ivairiu toksinu, bet matyt su lasteliena vartojant jie ne tokie jau ir toksiski :) ;)..

Autorius:  age [ Sek Bir 16, 2013 8:27 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Aguonos

Tokioj pat situacijoj kaip aguonos yra kanapės, kurios sakyčiau yra naudingesnės, nes panaudoti galima ne tik maistui sėklas, bet likusią augalo dalį virvių gaminimui ar kokiam pluoštui, bei įsivaizduoju, kad jos bųtu neblogas mulčius. Kaip suprantu kažkiek puoštines kanapes legalizavo, bet kaip supratau, kad labiau pramoniniam auginimui ...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 17, 2013 4:27 am ]
Pranešimo tema:  Re: Aguonos

Maistingumas tai praktiškai toks pats aguonų ir kanapių:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hemp#Nutrition
http://en.wikipedia.org/wiki/Poppy_seed

Po 500 kalorijų, kai bulvių 77 kalorijos, morkos 41 kalorija šimtame gramų.

Apie kanapes tai reikia atskirą temą iškelti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/