Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 8:59 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Šeš Rgs 06, 2014 7:27 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Tai mainai bus?
:D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Rgs 09, 2014 9:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Gal kas turite patirties Coyote veislės pomidorų auginime?
Jos auginau antri metai. Tai plačiai išsibujojantis augalas, mezgantis daug mažų pomidoriukų. Tik jie man vėlokai ima nokti. Rugpjūčio pabaigoje. Aš jų negenėjau, tik priraišiojau. Bet jei jiems neleidžiant taip sutankėti gal pomidoriukus imtų anksčiau nokinti?
Šiemet supratau, kad kojotukus reikia sodinti retai ir geriausia tik vieną eilę lysvėje. Kai sodinu, daigai būna tokie nedidukai, kad apie tai nejučia pamirštu :roll: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Rgs 10, 2014 7:17 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Galima bandyti mėnesiu anksčiau pasėti nei įprastai ir pasodinti jau didelį augalą. O jeigu susodinot po dvi eiles į lysvę, tai galima juos "nuvesti" į tarpulysvius. Šaknys auga lysvėje, o pagaliukus kali toli tarpulysvyje ir nuvedi pomidorų stiebus vieną nuo kito, atsiranda daug vietos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Rgs 10, 2014 12:18 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Vas 18, 2013 12:51 pm
Pranešimai: 74
Šiemet pirmi metai sąmoningai auginu, bandžiau dar kažkuriais metais anksčiau, bet nieko apie juos neįsidėmėjau. Aš raišiojau ir genėjau, bet man irgi pirmas pomidoriukas pradėjo nokti gal rugpjūčio antroj pusėj. Na, aišku, šiemet visas birželis pas mus šaltas buvo, bet kitais metais vėl kas nors ne taip su oru būtų :). Kol kas nepasirodė jie kaip labai ankstyvi.
Va, dėl tų daug pomidoriukų :), tai mano pastebėjimu jie vos ne mažiausiai iš visų mano auginamų vyšninių veda. Labai jau palyginti derlius negausus, tik kad saldūs. Ir patys pomidorai labai jau maži, mažesni už kitus vyšninius. Žodžiu, kitais metais auginsiu gal tik kokį vieną krūmą, dėl įvairovės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Rgs 10, 2014 8:50 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, man irgi atrodo, kad nedaug pomidoriukų veda Coyote. Geriau pasirinkit kokius kitus vyšninius irgi skanius, bet geriau derančius, pavyzdžiui, laisvokaimiečio duotus, black cherry ar pan.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Rgs 12, 2014 12:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Na tie kojotukai daug pomidoriukų veda. Labai daug. Man tik norėtusi, kad jie noktu taip kaip laisvo kaimiečio pomidoriukai. Reikės kitąmet paeksperimentuot. Genėti, kad jų visoms šakoms būtų sočiai saulės. Na gal ir nuo tam tikro laiko žydėti neleisti... Gal tada noktų geriau...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Rgs 14, 2014 7:13 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
"Texas wild" gerai derlingi ir pakankamai skanūs.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Rgs 14, 2014 8:12 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Bir 30, 2013 8:04 pm
Pranešimai: 316
Šiltnamyje koyotai netinka visiškai. Bet lysvėje jau noksta šiadien kūliau sėklas. :D Ko gero tik ši viena veislė pas mane gali augti lauke , Kitos veislės užaugo priskyniau gal kibirą kokius 5 išmečiau ,skyniau nesunokusius ir tuos beveik visus išmečiau pajuodo.
Kam vargti auginti ir išmesti?
Reikia atsirinkti kurie garantuotai nebijo pajuodimo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Rgs 15, 2014 8:36 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Reikia atsirinkti kurie garantuotai nebijo pajuodimo.


Teisingai. Arba tuos, kurie spėja sunokti iki kol prasideda juodavimai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Šeš Spa 11, 2014 5:40 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
Tai kurie nebijo pajuodimo?
siemet lauke sunkiai pomidorai augo, tikslia primezge, sunkiai noko, nuskynus ir susandeliavus zalius, kaip jau minejo, pajuodo, supuvo, daug teko ismest. Tikrai baisiai gailo darbo....o tu veisliu nesiseka atsirinkti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Spa 15, 2014 1:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Bal 19, 2013 9:56 am
Pranešimai: 26
Gintare rašė:
Tai kurie nebijo pajuodimo?
siemet lauke sunkiai pomidorai augo, tikslia primezge, sunkiai noko, nuskynus ir susandeliavus zalius, kaip jau minejo, pajuodo, supuvo, daug teko ismest. Tikrai baisiai gailo darbo....o tu veisliu nesiseka atsirinkti.


Sveiki

Sutinku, kad šie metai pomidorams buvo nemieli(tiek šiltnaminiams, tiek laukiniams). Lauke bandžiau auginti keturias lietuviškas veisles: Balčiai, Viltis, Svara ir Rutuliai. Labiausiai buvau sužavėta Balčiais - ir daug ir dideli, tiesa reikėjo papildomų atramų, nes šakos neišlaikydavo vaisių(kai kurias nusvyrusias šakas taip ir palikau žolėje - nesusirgo). Tiesa, ant krūmo sunokti nespėjo, kaip visada pas mus pirmieji šalčiai rugsėjo pradžioje... Svara ir Rutuliai taip pat labai gerai derėjo(Svarą lauke auginu jau antri metai). Visi, išskyrus "Viltį" augo sveiki, nesirgo. Gana sėkmingai atlaikė birželio mėn pab. šalnas. Iš svetimšalių labai patiko "Marglobe" ir "Delicious", taip pat Rotkappchen. "Ola" krūmai buvo aplipę geltonais nedideliais, bet labai saldžiais pomidoriukais. Tiesa, pomidorai augo žolėje, gal tik "Balčius" pradžioje truputį ravėjau. Gal ir klystu, bet po kelerių metų eksperimentų su pomidorais, pastebėjau, kad atspariausi yra mažus vaisius auginantys pomidorai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Spa 15, 2014 10:16 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
O kur gavote tu lietuvisku veisliu seklu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Spa 15, 2014 10:18 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Taip, ir man tokia išvada peršasi: apsimoka auginti įvairius vyšninius pomidorus. Jie ir derėti pradeda anksčiau, geriau ir anksčiau noksta ir dar nebuvo pasitaikę neskanūs.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Spa 16, 2014 11:11 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Bal 19, 2013 9:56 am
Pranešimai: 26
Gintare rašė:
O kur gavote tu lietuvisku veisliu seklu?

Prieš kelerius metus dar spėjau įsigyti "Žalioje stotelėje". Iš visų lietuviškų pomidorų veislių dabar galima parduotuvėse įsigyti tik "Viltį" (deja, auginimas lauke kol kas vilčių neteikia). Visas kitas , kiek žinau, Lietuvos daržininkystės sodininkystės insituto prekybos paviljone(bent taip skelbiama internetiniame puslapyje). Galiu ir aš pasidalinti savo sėklomis(Vilnius arba Marcinkonys).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Bir 02, 2015 8:22 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Kov 27, 2013 10:36 pm
Pranešimai: 197
Iš giminaitės gavau tokį laišką:
Cituoti:
"Mano pomidorai šiltnamyje miršta, vieniems gal maras ant apatinių lapų atsiradę dėmės purškiau nuo maro, o kitiems geltonuoja ir džiūsta viršutiniai lapai prie stiebo ir žiedai"

Prašo patarti. Šiltnamiai ne GŽ, bet gal kas turite kokių minčių. Sakyčiau jie peršalę šaltomis naktimis ir praradę imunitetą. Gal kartais padėtų lapų skainiojimas? Nors kažin


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Bir 02, 2015 2:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Ir man reikėtų patarimo. Mano daigai masiškai gelst pradėjo. Pradžioje augo gerai. Greitai jie bus susodinti lauko lysvėse. Dabar jie lauke pratinasi prie lauko sąlygų. Ne, tai ne saulės nudeginimas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 05, 2015 12:13 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Kaimynai irgi skundėsi, kad visi pomidorai šiltnamy nugelto ir nudžiūvo. Mūsų kol kas ne, vėliau sodinom (gegužės 20 pradėjom). Gal tikrai per anksti pasodinti sušalo?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 05, 2015 10:24 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Nusprendžiau, kad matyt indeliuose jiems pradėjo vietos trukti. Žūt būt ko greičiau vakar visus persodinau į lauko lysves. Gal dabar atsigaus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Bir 07, 2015 11:10 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 30, 2013 3:38 pm
Pranešimai: 73
Manau buvo per šaltos naktys pomidorams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Bir 11, 2015 2:05 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Nejaugi su mano lauko pomidorininkystę šiemet psio :shock:


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007