Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Varnalėšos
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=432
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Bal 13, 2014 8:27 am ]
Pranešimo tema:  Varnalėšos

Kaip tik metas užsiveisti varnalėšų.

Imame tranšėjinį kastuvą su siaura, bet ilga geležte, kad pasiektume kuo giliau, nes varnalėšų šaknys gilios. Susirandame vietą kur pridygę varnelėšų. Kasame tik pakeldami žemę ir ištraukiame šaknį. Dirvožemis ir lieka struktūringas, nereikia jo apversti ar perkasti, tiesiog pakeliam, išraunam, o visą dirvožemį su visom šaknelėm gražinam į tą pačią vietą.

Prisikasam ir didelių ir mažų šaknų. Dideles pasiliekam valgyti, o mažiukes pasodiname.

Sodiname į vieną liniją, viena, dviem, trim eilutėm, nes pirmais metais reikės prižiūrėti, t.y. vieną kartą nupjauti aplinkui žoles, kad jos įsitvirtintų. Tą patį pirmais metais darom topinambams. Sodiname varnalėšas tarp dviejų pagaliukų ar dviejų medžių, tam, kad rastume kur pasodinta, o į vieną liniją, kad lengva apšienauti. Vėliau jos išsiplės ir nebebus linija, tik pradžioje taip.

Vasarą kol neiškilo žiedynas valgome lapkočius. Juos pjaustome grežinėliais ir kepame su bulvėmis kartu. Rudenį ar pavasarį kasame šaknis.

Autorius:  Gintare [ Sek Bal 13, 2014 3:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Varnalėšos

Nors zinojome, kad jos valgomos, bet nedrisome:) pas mus sklype priauge tiek, kad vyras vienais metais buvo susimotyvaves apmazinti ju skaiciu. Jauciu nepavyko:)) reikes bandyt paragauti lapkociu, susigundziau:)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/