Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Daigų auginimas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=459
Puslapis 11

Autorius:  Fleitutė [ Pen Kov 28, 2014 4:15 am ]
Pranešimo tema:  Daigų auginimas

Čia, forume, skaičiau, kad daigams geriausia miško žemė. Šiandien sugalvojau jos truputį pasikasti - ogi beveik neįmanoma, šaknų raizgalynas, kastuvėlis nelenda... Daugiausia garšvos ir ugniažolės (beje, ar šias žoles dar galima kaip nors kitaip panaudoti, o ne vien ant sutinusių vietų dėti?)... O rašyta, kad miško paklotė - viena geriausių :) Darže į tokią lygiuotis nenorėčiau :D

Autorius:  zoot [ Pen Kov 28, 2014 9:06 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Man toje miško žemėje sudygo bet niekas neužauga. Pražuvo visas pomidorų daigynas ...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Kov 28, 2014 1:39 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Cituoti:
Čia, forume, skaičiau, kad daigams geriausia miško žemė. Šiandien sugalvojau jos truputį pasikasti - ogi beveik neįmanoma, šaknų raizgalynas, kastuvėlis nelenda... Daugiausia garšvos ir ugniažolės (beje, ar šias žoles dar galima kaip nors kitaip panaudoti, o ne vien ant sutinusių vietų dėti?)... O rašyta, kad miško paklotė - viena geriausių :)


Gal kasėte pamiškėje arba stipriai valytame miške, praretintame, o normaliame miške garšvos neauga, ten primesta daug lapų ir beveik jokių daugiau augalų nėra, taigi ir šaknų nėra, o dėl lapų ir gyvybės po jais - žemė puri. Ta garšvyno žemė turėtų būti tokia kaip daržo žemė - sunki, įmirkusi ir nepuri. Pakasinėkit dar kur nors po medžiais kur storas lapų sluoksnis. Ne šiaip po medžiais, o miškelyje, ten turėtumėt rasti purios žemės. O štai ta puri tinka, nes ten daug oro ir mikroorganizmų.

Autorius:  Eimute [ Pen Kov 28, 2014 3:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

zoot rašė:
Man toje miško žemėje sudygo bet niekas neužauga. Pražuvo visas pomidorų daigynas ...


Šiemet ir aš bandžiau gaminti mišinį su miško žeme tiksliau su šilo samanų paklote ir tuo kas yra iš kart po paklote. Čia kitame forume Saulius rašęs, kad taip jis darąs. Mišinį dariau iš minėtos paklotės, žemės iš ne vienus metus mulčiuotų lysvių, biohumuso ir truputį pelenų. Pelenų pyliau todėl, kad turėjau nuojautą, kad ta miško paklotė gali būt rūkštoka. Pelenai turėtų neutralizuoti. Kol kas daigai gražiai dygsta, gruntas purus, gerai savyje laiko drėgmę. Matysim kaip čia toliau. Nenorėčiau prarast savo daigų...

Autorius:  Fleitutė [ Šeš Kov 29, 2014 2:43 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Matyt, miškas miškui nelygu, t.y. miškų žemės skirtingos... Nelabai toli gilyn į mišką ėjau, ir tas miškas netoli namų, bet jis kaip tik toks sužėlęs, kad nelabai įsibrausi giliau, o dar statokas šlaitas. Lapų sluoksnį nužėrusi ir bandžiau tą žemę kasti, tik kad tiek šaknų... Bet jei ta žemė pomidorams nepatiks... Gaila būtų...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Kov 29, 2014 10:38 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Sakiau imti purią žemę. Ji tikrai tinka daigams auginti. Jei ėmėte kitokią, tai čia aš jau nebeatsakingas. :)

Autorius:  Fleitutė [ Pir Bal 14, 2014 11:36 pm ]
Pranešimo tema:  Daigų auginimas

Iškilo klausimas apie daigų auginimą - ar jiems užtenka tik geros žemės, ar dar kuo nors gamtišku patręšti galima? Pvz., pomidorai auga 2 mėnesius ant palangės, ar juos irgi pamulčiuoti kažkuo galima..? Kas greit susiskaidytų..?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 15, 2014 6:58 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Galima ir mulčiuoti. Ir nebūtinai tam, kad susiskaidytų. Gali ir nesusiskaidyti, o tiesiog gulėti mulčias ir sudaryti sąlygas veistis žemėje mikro ir makroorganizmams, kurie daro kanalėlius ir išskiria drėgmę, bei "trąšas" augalui.

Bet iš praktikos pasakysiu, kad gamtiniai žemdirbiai tą jau bandė daryti, tai pas daug ką pomidorų daigai net mėlyni buvo ir prasčiau augo. Tai galbūt rodo, jog nereikia persistengti. Visgi vazonėlis yra uždara sistema, laistymas nenatūralus, ore mikroorganizmų, kurie valgo mulčią - mažai, tai ir mulčiavimas truputį kitoks turėtų būti. Kas ten žino koks, praktikos beveik nėra šioje sferoje. :) Ir nereikia. Reikia mokytis be daigų išsiversti.

Autorius:  povils [ Ant Bal 15, 2014 1:38 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Kažkur rusų gž skaičiau, kaip patręšia daigus. Paima žemės iš tos vietos, kur gyvena daugiau sliekų, inde užpila vandeniu ir paskui tuo vandeniu palaisto. Aišku vietoj žemių galima paimti ir irstančio mulčiaus.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 15, 2014 3:55 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Mulčių valgo bakterijos ir padaro tokį skystimą iš jo. Štai tuo skystimu ir maitinasi augalai. Tai jei užpilame tokią aktyvią žemę su bakterijomis, tai su vandeniu iš jos išbėga kartu ir tas skystimas, t.y. augalų maistas. Dirvožemio galima net nedėti. Augalai gali augti tiesiog ant vandens ir pilant šį skystimėlį.

O sliekų žarnyne gyvena irgi bakterijos, tik truputį kitokios. Ir irgi gamina tokį skystimėlį. Tai dėl to jie siūlo būtent tokią žemę paimti. Galima ir ne tik tokią. Galima ir visai be sliekų paimti. Svarbu, kad būtų daug bakterijų pridaryto skystimėlio. Tas skystimas tai bakterijų fermentais apvirškinta organika.

Autorius:  Fleitutė [ Tre Bal 16, 2014 12:49 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Tai taip supratau, kad apatinį papuvusį, apvirškintą, mulčių galima užpilti vandeniu ir juo laistyt daigus? O kiek laiko palaikyt užpylus?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bal 16, 2014 8:21 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Ir patį apatinį mulčio sluoksnį, ir žemę po juo, ir šiaip puveningą juodžemį. Palaikyti užpylus nereikia. Ten švieži maisto produktai augalams. Vanduo reikalingas tik tam, kad kažkaip iškrapštyti tuos maisto produktus iš žemės ar mulčio. Tiesiog į stiklainį ar kibirą dedi žemės, užpili vandeniu ir išmaišai. Gaunasi rudas skystis. Reiškia vanduo nusispalvino visokiu augalų maistu. Tai ir palieji juo.

Visa tai vyksta ir mūsų dirvožemyje po mulčiu. Tik mes to nematome, nes žemė trukdo matyti. O štai užpylus vandeniu pamatome, nes vanduo skaidrus.

Autorius:  Fleitutė [ Ket Bal 17, 2014 12:53 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Įdomus ir iki šiol negirdėtas būdas, būtinai išbandysiu :)

Autorius:  elena [ Tre Bal 23, 2014 10:48 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ant palangės

Tai gal cia atsakymas i mano klausima apie vazone augancius augalus? Tiesiog laistyt ne paprastu vandeniu,bet tokiu,kuris turetu tu bakteriju? Gal kas nors zino dar daugiau,kaip padet vazone augantiems,kuriu negalima sodint lauke?..

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/