Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Pupelės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=513
Puslapis 11

Autorius:  Fleitutė [ Šeš Geg 24, 2014 3:51 am ]
Pranešimo tema:  Pupelės

Ne apie veisles, o apie pačias pupeles turiu klausimą - kiekvienais metais, kai jos dygsta, kai kurios išdygsta be antrųjų lapelių, t.y. du pirmieji būna, o vidurys kaip nugraužtas, jos daugiau ir nebeauga. O tos, kurios su lapeliais išdygsta, jos ir užauga, daugiau joms niekas nekenkia. Kas toms pirmosioms atsitinka?

Autorius:  Fleitutė [ Sek Geg 25, 2014 1:38 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Šiemet iš pievos atkovojau 5 naujas lysves, prisėjau pupelių, nes jos visur gerai auga ir užauga, bet dygsta kaip niekad išgraužtos, vos viena kita sveika... Tyrinėjau tyrinėjau, iš žemės traukiau neišdygusias, bet nusikaltėlio neaptikau. Nes ir nežinau ko tikėtis. GŽ turėtų būti kenkėjams atsparūs augalai, bet kad tie kenkėjai neleidžia net sudygti sėkloms, tai čia dėl to, kad sėklos užaugintos negamtiškai, o paprastai, tradiciškai?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Geg 25, 2014 5:41 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

O kokiu būdu atkovotos lysvės?

Autorius:  Fleitutė [ Sek Geg 25, 2014 8:07 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Greituoju - sukasus ir pagrabojus, paliekant papuvusią velėną, nes pernai toj vietoj traktorius užstūmė žemę, bet dalis žolių buvo prasikalę į viršų.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Geg 25, 2014 8:55 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Pirmais metais sukasus, tai čia jokia gamtinė žemdirbystė. Gamtinė žemdirbystė, tai kai dirvožemis struktūruotas, t.y. purus ir pilnas negyvų šaknų, kanalėlių ir mikroorganizmų gyvenančių ant kanalėlių sienelių. Štai tada pradeda veikti mikroorganizmų burtai, tada ir augalai neserga, nes jiems užtenka maisto, priedo mikroorganizmai pradeda juos saugoti. O jei sukasėt ir pamulčiavot, tai nereikia galvoti, kad jau jūsų daržovės nesirgs.

Mulčiavimas irgi turi būti teisingas. Visada po juo turi būti drėgna. Tik tada nereikės laistyti, reikės mažiau ravėti, pranyks ligos ir t.t. Jeigu uždedi mažą sluoksnį, kuris neveikia, tai nereikia tikėtis gero rezultato. Taip pat, jei vieną dieną uždėjai, o kitą dieną nuėmė kita šeimininkė, tai irgi rezultato nebus. 8-)

Dirvožemis visada turi būti struktūruotas, pilnas mikroorganizmų ir mulčias turi būti teisingas. Tada galima pradėt šnekėt apie ligų nebuvimą, stiprius augalus ir didelius bei vitaminingus derlius.

O gal nuotraukytę įmestum kaip tos pupelės atrodo? Viduriniai liauni lapeliai gali būti pakąsti šalčio ar nudeginti saulės, ar kokiu vabaliukų pakąsti.

Autorius:  Ingrida [ Sek Geg 25, 2014 1:15 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Pas mane būna ta pati problema su šparaginėmis pupelėmis, bet aš kažkaip nelabai kreipiu į tai dėmesio, nes išlenda be lapų viena kita ir kai jos suauga nebelieka tarpų.

Autorius:  Fleitutė [ Ant Geg 27, 2014 1:23 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Pas mus irgi visąlaik tik kelios ar keliolika tokių išgraužtų pupelių išdygdavo (atrodo, kad tik užpernai tokie dalykai prasidėjo), tai vietoj tų išgraužtų pasėdavom naujas ir viskas gerai būdavo. Bet šiemet kaip niekad, didžioji dalis išgraužtų, viena kita tik su lapeliais. Įdomiausia, kad ir toj vietoj, kur jau seniai daržas, ir ten, kur ką tik pieva buvo. Kažin, būtų geriau, jei būčiau tiesiai į pievą susėjusi? Dar tiek nepažengiau, kad mokėčiau pievoj auginti :)
Tikrai ne šaltis ir ne saulė, o kažkokie vabaliukai išgraužia, tik nesimato, kokie ir ką daryt, kad neišgraužtų..? Galvoju, gal per vėlai šiemet tas pupeles sėjom ir spėjo prisiveisti daug tų kenkėjų... Ryt gal išeis nufotografuoti.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Geg 27, 2014 2:39 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Cituoti:
Kažin, būtų geriau, jei būčiau tiesiai į pievą susėjusi?


Ne ne, į pievą sėti nieko negalima. Pievoje auga tik pievos žolės, o kultūrinės daržovės auga kultūroje. Na, galima rasti tokių pievų į kurias galima pasėti ir užauginti. Bet čia labiau išimtis iš taisyklės. Geriau laikykim, kad pievoje niekas kultūringas neauga ir pradžiai reikia pievos gabalėlį įdirbti, velėną panaikinti ir tik tada sėti.

Autorius:  Fleitutė [ Ket Geg 29, 2014 1:31 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Bet tai jei pupas su kirviu į velėną sėja, tai gal ir pupeles galima? :) Dar liko truputis sėklų, pasėčiau, kur daug trūksta, tik nežinau, kaip apsaugoti, kad tas kažkas po žeme jų nesugraužtų.
Įkeliu savo vargšių pupelių nuotraukų...

Prikabintas failas:
P1.jpg
P1.jpg [ 298.74 KiB | Peržiūrėta 5700 kartus(ų) ]


Prikabintas failas:
P2.jpg
P2.jpg [ 96.67 KiB | Peržiūrėta 5700 kartus(ų) ]


Prikabintas failas:
P3.jpg
P3.jpg [ 106.24 KiB | Peržiūrėta 5700 kartus(ų) ]

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Geg 29, 2014 6:56 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Pupas, pupeles ir žirnius su kirviu galima sėti tik į silpną velėną. Pas mus tokiu būdu nieko nesigavo, žolės nugalėjo pupas. Bet Tadui Lomanui gavosi net su žirniais. Gal ateis papasakos. :)

Siūlyčiau pradžiai neprasidėti su velėna ir susikasti žemę.

Autorius:  Fleitutė [ Ant Bir 03, 2014 2:44 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Tai va, kad susikasus žemę ir pasėjus pupeles - va tokios sugraužtos išdygo... Ir nieks nežino, kas čia jas sugraužė...

Autorius:  Ingrida [ Sek Lie 13, 2014 10:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Sėklų mainuose gavau skirtingų pupelių veislių, kurias visas pasėjau vienoje lysvėje. Viena iš tų pupelių pasirodo labai ankstyva, krūminė ir gražiai žydi. Gaila, kad tik viena. Gal kas nors tokias auginate? Norėčiau daugiau tokių užsiveisti.

Prikabinti failai:
PICT01011.jpg
PICT01011.jpg [ 233.81 KiB | Peržiūrėta 5564 kartus(ų) ]

Autorius:  age [ Pir Lie 14, 2014 6:31 am ]
Pranešimo tema:  Re: Pupelės

Ingrida rašė:
Sėklų mainuose gavau skirtingų pupelių veislių, kurias visas pasėjau vienoje lysvėje. Viena iš tų pupelių pasirodo labai ankstyva, krūminė ir gražiai žydi. Gaila, kad tik viena. Gal kas nors tokias auginate? Norėčiau daugiau tokių užsiveisti.Sprendžiant iš žiedų, tai greičiausiai Hestia veislės Raudonžiedė pupelė(Phaseolus coccineus). Kita populiari nykštukinė veislė yra 'Pickwick', kurios žiedai yra pilnai raudoni.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/