Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Pupos plius roputės (arba ridikėliai)
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=578
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Rgp 11, 2014 12:40 pm ]
Pranešimo tema:  Pupos plius roputės (arba ridikėliai)

Atradimą šiandien padariau. Labai specifinis, bet gal kam tiks, tai dalinuosi. :)

Pupas sėjam į standartinę metro pločio lysvę. Kai užauga - nušienauju. Tada išraunu šaknis ir į tą pačią vietą pasėju roputes, ridikus, jeigu pupos nusiėmė rugpjūčio pradžioje. Arba ridikėlius, jeigu pupos nusiėmė vėliau. Nieko daryti nereikia, nes lysvės standartizuotos, mulčias guli kaip gulėjęs - pirmai gulėjo tarp pupų eilių, dabar tarp ropučių. Viskas.

Jeigu negerai nupuvo, mažai mulčio buvo, tada pridygę piktžolių. Kaip šiemet man. Tada po pupų nurovimo nugrėbiu mulčią, prasieinu su ploskorėzu. Ir sudėlioju mulčią atgal.

Ant išrautų šaknų yra azotą fiksuojančių bakterijų. Būtų gerai visa tai palikti žemėje, bet jei nori sėti ką nors ant viršaus, tai jos trukdo. Todėl ir išraunu. Paskui jas nunešu ant saulėgrąžų lysvės ir apkraunu mulčiumi. Kitaip nesugalvoju ką padaryti, nes jas reikia užkasti, o nėra kur. Visos lysvės užmulčiuotos ir šios pupų šaknys lenkgvai užsideda tik ant saulėgrąžų. Ir gerai, saulėgrąžų gi nusiims daug masės, tai nors kiek sugrąžinama dabar su pupų šaknimis.

Yra kitas variantas. Nupjovus pupas jų šaknų nerauti, o sėti tarp jų ir mulčią krauti ant pupų šaknų. Tai būtų dar geriau, bet truputį nepatogu dirbti, tai man lengvesnis ir malonesnis pirmas variantas.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/