Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Soja. Gauruotoji soja
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=661
Puslapis 11

Autorius:  Ingrida [ Šeš Lap 15, 2014 7:43 pm ]
Pranešimo tema:  Soja. Gauruotoji soja

Per sėklų mainus gavau sojų sėklų. Sudygo, augo, užaugo ir paneigė mitą, kad soja Lietuvoje beveik neauga, o jei auga - nesunoksta.
Tik problema tame, kad paskaičius literatūrą apie soją - pasirodo, norit ją valgyti reikia fermentuoti. Ar fermentuojate ir ką gaminate?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Lap 15, 2014 8:43 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Soja. Gauruotoji soja

Auga soja paprastai kaip ir kitos pupelės. Valgoma irgi paprastai, kaip ir kitos pupelės. Fermentuoti galima, bet nebūtina. Išsiverdi ir valgai. Galima paskui sutrinti su prieskoniais ir paštetas gaunasi. Tik skonis kitoks nei pupelių. Man tai patinka.

Autorius:  Fleitutė [ Sek Lap 16, 2014 2:03 am ]
Pranešimo tema:  Re: Soja. Gauruotoji soja

Man tai atrodo, kad kuo ilgiau fermentuojasi ar kaip kitaip apdirbamas augalas, tuo daugiau praranda. Aišku, jei praranda ir blogų medžiagų, tai gerai, bet tiek vargo... :) Sako, ir sūriai daug sveikesni nefermentuoti. Gal yra sojų veislių, kurioms nereikalingas fermentavimas?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Lap 18, 2014 3:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Soja. Gauruotoji soja

Fermentavimas yra kai bakterijos truputį apdoroja augalą. Gal fermentuojant ir prarandamos kai kurios medžiagos, nežinau, bet fermentuojant dėl bakterijų veiklos prisideda naujų medžiagų. Tas pats vyksta rauginant. Bakterijos sugeba pagaminti naudingų medžiagų, todėl rauginti kopūstai vitamino C turi daugiau už šviežius kopūstus. Nes bakterijos prigamina daugiau vitaminų.

Tai rauginimas ir fermentavimas yra vieninteliai apdorojimo būdai kada vitaminų padaugėja, o ne sumažėja. Kiti apdorojimo būdai tik nužudo vitaminus, bet neprideda.

O sojos fermentuoti, kaip rašiau, nebūtina. Galima tiesiog išvirti ir valgyti. Visas veisles.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/