Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Ką sėjat į tarpus tarp stambių šakniavaisių ir kopūstinių?
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=16&t=98
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bal 25, 2013 11:46 am ]
Pranešimo tema:  Ką sėjat į tarpus tarp stambių šakniavaisių ir kopūstinių?

Pastarnokai, gelteklės, pūteliai sodinami eilutėmis kas 30-40 centimetrų. Tarp eilučių gaunasi didžiuliai tarpai, kurie porą mėnesių stovi tušti. Ką su tais tarpais darote? Sodinate, paliekate tuščius su mulčiumi ar sėjat sideratus?

Mes šiemet prisėjom į tarpus per mėnesį ar du užaugančių dalykų - ridikėlių, salotų, traukių, sultenių... Juos paskui nuimsim, o pastarnokai, gelteklės turės vietos plėstis.

Su kopūstiniais ta pati problema, ypač jei sėji į vietą, o ne augini daigais. Galiausiai jų galvos bus didelės, bet kurį laiką tarp jų galima auginti kitas daržoves. Kaip auginat?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bal 25, 2013 9:26 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Ką sėjat į tarpus tarp stambių šakniavaisių ir kopūstini

Šiandien sėjom visokius ridikus ir roputes užaugančias per du mėnesius. Tarp jų tarpai, kaip visada - 20, 30, o kai kur ir 50 cm. Žinoma norisi išnaudoti tuos tarpus. Sugalvojom į tarpus susodinti porų daigus. Gerai gaunasi, jau pernai taip auginau. Po poros mėnesių roputės išsirauna, o porai gauna daugiau vietos augimui. Porus irgi susodinau dvigubai tankiau. Kai užaugs pusės centimetro ar panašiai, tai kas antrą nupjausiu ir suvalgysiu, o likusius paliksiu augti iki žiemos. Taigi, ridikai ir roputės auga tarp porų. Tačiau eilutėse tarp ridikų dar yra dideli tarpai - po 10-15 cm. Tuos tarpelius irgi norisi išnaudoti. Ten sukišom pupas. Pupos auga, o kai pradeda maišytis - šalinamos. Azotas ir mulčias, plius piktžolėm neduos augti ir saulės šviesą kaups.

O kur tarp ropių reikia po 50 cm tarpueilius palikti, tai ten po dvi eilutes ridikėlių. Ridikėliai išsiraus, o ropės toliau augs.

Ryt dar bandysiu krapais tarpus naikinti tarp anksčiau pasėtų pastarnokų kur rašiau viršutinėj žinutėj.

Autorius:  Vapsva [ Pir Bal 29, 2013 10:43 am ]
Pranešimo tema:  Re: Ką sėjat į tarpus tarp stambių šakniavaisių ir kopūstini

Pastarnokus gali pazeisti morkines ir salierines museles, todel labai gerai tarpuose tarp ju sodinti svogunus arba porus. Viueni augalai apsaugo kitus

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bal 29, 2013 6:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Ką sėjat į tarpus tarp stambių šakniavaisių ir kopūstini

Aha, ačiū. Bet aš labiau klausiu ne dėl to, kad apsaugoti vieną augalą su kitu ar panašiai. Aš klausiu ką sodinti, kad išnaudoti plotą. Ne kas su kuo dera, o tiesiog kaip nuimti du derlius iš tos pačios lysvės. Bet aišku gerai, kai atliekamos kelios funkcijos, t.y. ir vieta užpildoma ir dar nuo muselių apsaugo. Porus pasodinau tarp ridikų ir ropučių. Jų muselės nepuola?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/