Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Bebrai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=17&t=138
Puslapis 13

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bir 11, 2013 9:06 pm ]
Pranešimo tema:  Bebrai

Kurmiai, pelėnai - smulkmė. Pas mus prūdelyje apsigyveno beriukas. Nugriaužė berželį ir keletą karlų. Ką patartumėt daryti protingieji kurmiai. 8-)

Autorius:  Kosmėja [ Tre Bir 12, 2013 9:27 am ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Aš ne kurmis, bet patarčiau susirasti Pilkosios Pelėdos knygelę "Girių piligrimai" ir ją perskaityti. Tai puikus indėno pasakojimas, kaip jis susidraugavo su bebrais ir net kartu su jais gyveno. Turėtų būti ir dokumentinis filmas, bet aš nesu mačiusi.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bir 12, 2013 3:30 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Aha, girdėjau apie tą indėną. Bet jie buvo medžiotojai, medžių neaugino, kuriuos gali nugriaužt bebrai, ane? Na, gal toj knygelėj bus parašyta ką jie valgė.

Autorius:  Kosmėja [ Ket Bir 13, 2013 10:50 am ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Jei gerai atsimenu, tai Pilkosios Pelėdos bebrai labiausiai mėgo valgyti jaunas šakeles. Indėnas juos ir obuoliais pavaišindavo.

O prie mūsų sodybos esančios užtvankos statytos iš to, kas auga šalia - krūmai ir jauni medžiai. Kad į rimtus beržus bebrai nepradėtų kėsintis, mes tuos medžius vieline tvorele apjuosėme.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bir 13, 2013 10:54 am ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Taip, mes svarbiausius medžius prie prūdo esančius irgi metaliniu tinkleliu aprišom.

Autorius:  Kosmėja [ Ket Bir 13, 2013 10:57 am ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Taip, Laimi, indėnas buvo medžiotojas, medžių specialiai neaugino bebrams.Bet jis rinkosi tokias gyvenamas vietas, kur būtų geriausia jo bebrams: miške ar pamiškėje prie vandens telkinių. O medžiotojas jis buvo iki tada, kai pamatė, kokie protingi, gudrūs, draugiški yra bebrai. Vėliau jis savo gyvenimą paskyrė bebrų apsaugai.

Autorius:  snaige [ Pir Bir 17, 2013 11:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Dar apie bebrus patarčiau paskaityti E.Koljero "Trise girios glūdumoj". Nuolat grįžtu prie jos.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bir 21, 2013 5:30 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Mūsų bebras ir toliau griaužia medžius ir kažką statosi kitoj prūdo pusėj. Dar knisa urvus.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bir 21, 2013 9:28 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Pasodinau pupų prie prūdo. Paūgėjo, reikia pagaliukus susmaigstyt ir paremt. Atsinešiau pagaliukų,bet buvo karšta ir nuėjau pailsėt į namą. Ateinu už dešimt minučių, o bebras jau mano pagaliukus rakinėja. Nušvilpt norėjo ir panaudot kaip statybines medžiagas. Gerai, kad spėjau ateit. Tai kaip pliūkštelėjo su uodega per vandenį. Pirmą kartą ne pėdsakus, o patį jį pamačiau.

Autorius:  nawjia [ Pen Bir 21, 2013 9:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Xaliavo i uksus sladkij :lol:

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Rgs 04, 2013 12:19 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Bebriukas į rudenį pradėjo siautėt. Nuleido du didžiausius karklus. Na, ne tokie jau ir dideli - po 15-20 gal diametro, bet vistiek nusižiūrėjo didžiausius ir nuleido. Šakas dabar skabo ir skandina arba kažką stato, nežinau, aiškinsimės. :)

Gerai, kad va taip natūraliai nupjauna. Nes man žalio medžio nebūtų ranka kilus pjauti, o štai dabar turėsiu medienos. Storgalius galvoju gal grybams auginti panaudoti, o plonesnius - malkoms.

Autorius:  Gintare [ Pir Rgs 09, 2013 6:01 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

O tai is bebru atimsi medelius? tada tikrai tau nugraus kitus:) mes prie pelkes gyvenam, bet esam tokia tarsi sulaukejusiu slyvu giraite atitverti nuo jos. Iskart musu senasis vaismedziu sodas. Bet bebrui matyt uztenka to, kas auga pelkeje, nes dar nera pas mus nieko nugrauzes. Tiesa, visi mus gasdina, kad reikia su jais kazka daryt, bet mes nelabai zinom ka:))

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Rgs 09, 2013 6:55 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Bebras graužia medį tam, kad jis nukristų ir jis pasiimtų šakeles. Tas šakeles jis pasiima, o stuobrys lieka gulėti. Bebrui jis nereikalingas. Va jį ir paimsiu. Teisingiau juos. :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Lap 18, 2013 6:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Bandau surasti būdus kaip sugyventi su bebru. Dabar einu kuo dažniau ten ir pasiimu pagalius, kurių jis priruošė. Galvoju, jei būčiau ėjęs dažniau, tai būčiau daugiau prisirinkęs. Prigriaužia visokio dydžio, tiek kaip malkos dydžio, tiek didesnių, kad patogu parsinešti ir dar reikės padžyrinti į gabaliukus. Jeigu taip sugyventi, tai bebras tikrai neblogas pagalbininkas, priruošia medienos. O didesnius gabalus galvoju užkrėsti grybų miceliu ir pasiauginti grybų. Žiūrėsim. :)

Galvoju, kad išprotauti kuo čia bebras gali būti naudingas yra sunku. O štai lengvesnis būdas pagal praktiką. Tiesiog eini ir pasiimi jo darbo vaisius. Ir per praktiką kažkaip išmoksti kiek galima imti, ką bebras apie tai galvoja, kaip reaguoja. Ir atrandi simbiozę per praktiką.

Galvoju, kad visi gyvūnai sau prisineša aruodus ir dar kitiems. Tiek voverės, tiek bitės, tiek peliukai, visi prisineša tiek, kad nesuvalgo. Tai štai ir iš bebro galima kažkiek pasiimti. Dabar įdomu kur ta riba. Šiaip kol kas jis nepyksta, tai manau viskas gerai. :)

Autorius:  Eimute [ Ant Lap 19, 2013 3:18 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

:D Įdomu

Autorius:  Gintare [ Tre Lap 20, 2013 7:17 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Mes va gyvenam visai netoli pelkes ir bebru ten tikrai yra. Tik iki musu jie neateina, o ir mes neinam iki ju. Gal reiketu kada apsilankyt, susipazinimo tikslais. O gal ir malku bus padare:)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Lap 20, 2013 8:51 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Cha, bet tai toli nešt malkas tada. Bebrą reikia prisiviliot kuo arčiau namų, tada jis malkas gamins vietoje.

Autorius:  Gintare [ Tre Lap 20, 2013 9:40 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Nu cia ta pelke nuo namu kokia uz kokiu 150m. Tai ne itin toli. Si pavasari elektrikai ispjove pelkeje berzu nemazu (nes laidams trukde), tai susipjovem ir parsivezem (su karuciu)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Lap 21, 2013 7:08 am ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Tada labai geras atstumas, nes ir netoli, ir bebras jūsų medžių nenugriauš.

Autorius:  Gintare [ Ket Lap 21, 2013 12:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Bebrai

Tai mes dziaugiames tuo atstumu labai:) o dar mus skiria tokia nesienaujama pieva, tai kazi ar bebras listu ten, na nebent is pelkes ji kazkas isvytu. O dabar tikrai ramu, nors gasdino mus cia visaip.

Puslapis 13 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/