Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Vynuoginės sraigės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=17&t=147
Puslapis 11

Autorius:  Tadas Lomanas [ Šeš Bir 15, 2013 5:36 pm ]
Pranešimo tema:  Vynuoginės sraigės

Kokia situacija pas kitus ekosistemose su vynuoginėmis sraigėmis? Pas mus tai mulčiuotam darže vidurį pievos tai sudėtingai. Saulėgrąžas ką tik išdygusias nugraužė, praktiškai visą lysvę, kokius 90 procentų daigų. Du kartus atsodinau ir tai dar nesu tikras ar nereiks ketvirto karto.. Agurkus trumpina, moliūgus, kopūstus, žirnius. Kukurūzus ne taip mėgsta, tai tų daugiau lieka. Kai sausa tai jos ant mulčo nelabai keberojas, bet palijus tai pilnu tempu. Į nemulčiuotą daržą tai mažiau lenda, gruntas matyt nepatinka. Kokia situacija pas kitus? Mes tai balansuojam daržo ekosistema jas mėtydami tolima trajektorija, bet kai kopūstą sprindinį iki šaknų per naktį nugraužia tai nebelinksma darosi ;(...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Bir 16, 2013 7:01 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Pas mus vynuoginių sraigių nėra. Bet mažyčių sraigučių ir šliužiukų pilna. Vienais metais net bandė žalą daryti. Reikės prisiminti ką ten darėm blogai, kad jos puolė. Dabar sraigių irgi labai daug, bet jokios žalos nedaro.

Pas jus tai ten į tokią skurdoką pievą sumesta daug organikos, tai visi valgytojai ten sulėkė, nes labai geros sąlygos palyginus su aplinka. Bet po kurio laiko turėtų susibalansuoti.

O šviežia žolele nemulčiavot?

Autorius:  nawjia [ Sek Bir 16, 2013 11:18 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

O kas dėl šviežios žolės? Kaip tik galvojau šian užmest, prieš keletą dienų nupjautos......bet turbūt susirinks ir valgytojai?

Autorius:  Tadas Lomanas [ Sek Bir 16, 2013 12:48 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

kolkas dar nemulčiavom šviežia žole, na truputį kiek ant mulčiaus priaugo.. Įdomiai ten su tom sraigėm. Tris metus problemos nebuvo - pirmus metus mulčiaus nebuvo, o po to pora metų mulčio buvo labai daug bet sraigės nesirodė. Šiais metais masiškai siaubia. Gal dėl greito pavasario? O gal ir ne.. Per daug faktorių, kad normaliai susigaudyti kolkas. Prieš mėnesį tai suprantu, šliaužiojo visur, nes buvo drėgna pakankamai, o iššliaužus ant mulčio ten praktiškai tik kultūriniai daigai, tai juos ir graužė - varpučio nemėgsta, o kitų žolių nelabai pas mus buvo - o dar ir nuravėjom kur buvo. Prieš savaitę, o gal dvi, pradėjo šliaužti į mulčą kiaušinėlių dėti, nes ten palyginus su priemolio pieva tai daug minkščiau toj organikoj - ypač jos mėgsta tas vietas kur mulčias patrauktas ir purioj žemėj daigai susodinti arba dygsta.. tai prie topačio prieš dėdamos kiaušinius ir daigus nuskabo.. na žodž.. pakankamas kiekis kultūrinių arba natūralių sideratų problemą kogero išsprestų. Bus matyt ateity :).

Autorius:  nawjia [ Sek Bir 16, 2013 2:22 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Aš sraiges matau, kad ant mano vijoklio lapų sėdi (tas vijoklis tai viską smaugia, bet dabar atleidau jam visas nuodėmes už tai, kad sraiges maitina :lol: ).

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 17, 2013 3:45 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Aha, priminė man kaip ten buvo su tomis sraigėmis. Vienais metais neturėjau laiko grėbot, tai nusipirkau šieno ir šiaudų. Tai turėjau daug daug mulčio. Viską stipriai užmulčiavom, kad aplinkui jokių piktžolių neliko, tik mulčio dykuma ir kur ne kur iš mulčio kyšo jauni liauni kultūriniai augaliukai. Tai va ir ėdė juos sraigės (ne vynuoginės) ir šliužai. Nes daugiau nebuvo ko ėsti. O visais kitais metais pilna piktžolių šalia, tai jokios problemos su sraigėm.

Autorius:  nawjia [ Pir Bir 17, 2013 10:21 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Bet turbūt su nupjauta žole mulčiuot pavojinga. Labai skani ji, nereik niekur laipiot - viskas po kojomis patiekta. Ne ne. Toliau dėsiu šieną.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 17, 2013 9:42 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Na, sraigės mieliau valgys nupjautą ir pavytusią žolytę, nei šalia augantį augaliuką. Mes visada apraunam piktžoles ir iš karto jas padedam ant lysvės. Ir jokių problemų su sraigėm ar šliužais.

Autorius:  nawjia [ Pir Bir 17, 2013 11:24 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Ooo, nežinojau, kad joms pavytę augalai yra skaniau, maniau kad gulintys tiesiog patogiau, nes lipt nereikia.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bir 18, 2013 6:24 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Gamtoje visada naikinami patys silpniausi. Vilkas pagaus pačią silpniausią stirną, liūtė - silpniausią gazelę. Augalų pasaulyje tas pats. Gyvas augalas sugeba sukaupti savyje medžiagas atbaidančias kenkėjus. Numiręs jau to nebegali, todėl lengvai įkandamas.

Autorius:  Eimute [ Ant Bir 18, 2013 9:59 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Man irgi su tais moliuskais prastai, nervai nelaiko. Tai grėbiuosi barstyti aplink kultūrinius augalus pelenus, kiaušinių lukštus. Šiuo metu padėtis kontroliuojama.

Autorius:  Gintare [ Ant Lie 30, 2013 7:58 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

o mes tai turbut visiska nesamone padarem. Vaikas rado sraigiu ir labai norejo pasiimti, tai mes kokias 4 parsivezem ir pas save paleidom. Jaute sirdis, kad nelabai geras cia sprendimas, betman rodos jos veisiasi, maciau vaikuciu...Darze kolkas nesirodo, bet turbut tai tik laiko klausimas...

Autorius:  Eimute [ Tre Lie 31, 2013 9:17 am ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Prisimenu ir aš laikus, kai mūsų aplinkoje vynuoginių sraigių nebuvo. Jų buvo panery, maždaug 1,5 km. Kartą iš panerio irgi gal kokias keturias parsinešiau. Nežinau, ar čia dar kokie dalykai prisidėjo, bet maždaug po 10 metų pas mus vynuoginių sraigių knibždėlynas. Šiemet pardavimo sezonas baigėsi, bet kitąmet turbūt reikės jas kiek aprinkti. Bet bėdos daugiau pridaro mažos sraigės ir šliužai. Vynuogines tai dar nurinkti galima ir numėtyti.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Lie 31, 2013 2:35 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Vynuoginės sraigės

Jo, vynuogines tai nors pririnkti galima ir priduoti arba suvalgyti. O iš tų mažiukių ką daryt? Nei surinksi, nei pavalgysi. :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/