Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kiaunės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=17&t=158
Puslapis 11

Autorius:  Vinga [ Ket Bir 27, 2013 4:47 pm ]
Pranešimo tema:  Kiaunės

Pas mus šiąnakt, kaip įtariu, įsibrovė kiaunė (anksčiau išgąsdinome aptikus naktį prie gyvūnų aptvaro), nes radove vištą, kuriai nukąsta galva. Kolkas įtariame, kad višta gynė kiaušinius ant kurių sėdėjo , nes šalia jos radome praskeltą kiaušinį su nesubrendusiu viščiuku. Kaip manote ar dar kas nors be kiaunės galėjo šitaip pasielgti? Planuojame šunį laikyti laisvą, kad gintų vištas ar bent išgąsdintų įsibrovėlį. Gal turite savo metodų?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bir 27, 2013 7:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kiaunės

Konkrečiai aš apie naminius gyvūnus nieko neišmanau. Gal kas iš forumo patars arba kreipkitės į specialistus, pavyzdžiui, http://forumas.siaurespaukstis.lt.

O mane labiau domina laukiniai gyvūnai, jų stebėjimas, susidraugavimas su jais, leidimas jiems daryti ką jie nori. Na, bebras atėjo, tai pagrindines obelis prie prūdo aprišom sieteliu, bet visa kita jam leidžiam ir stengiamės netrukdyti laisvai gyventi.

Galvoju kai turėsiu laiko prisijaukinti laukines antis. Šiemet jos perėjo prie prūdo. Jomis nereikia rūpintis žiemą, jos išskrenda. Jei auginčiau vištas, tai rinkčiausi veislę artimiausią gamtos, kuri greitai bėga, skraido ir sunkiai pagaunama laukinių gyvūnų. Taip pat nepergyvenčiau, kad vieną kitą pagaus. Gi gamtoje taip būna. Bet stengčiausi sudaryti bruzgynus ar landas šalia namo kur gali patekti vištos, o kiaunėms, lapėms ir šeškams sunku patekti. Gaidžių girdėjau būna piktų, kurie gina vištas. O šuns nelaikyčiau, nes buvo pas mus čia vienas, tai jis jausdavo visus gyvūnus, kurių mes negirdim ir nematom, ir puldavo loti į miško pusę. Ir taip išgąsdindavo visus laukinius gyvūnus, kurie galėjo ateiti pas mus. Bet aišku čia tik mano pozicija. Jūs galit daryt kitaip. Gal kas iš forumo turi patirties ir patars, bet turbūt geriausia šiuo atveju kreiptis į šiaurės paukščio ar kokį kitą specialistų forumą.

Autorius:  vyturys [ Ket Bir 27, 2013 11:00 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kiaunės

Manyčiau, čia šeško braižas. Nuo jų puolimo vištoms reikia labai sandaraus aptvaro.

Autorius:  Vinga [ Pen Bir 28, 2013 12:29 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kiaunės

Aišku. Dėkui už patarimus. Vakar vištas radome sugulusias prie musų namų - išsigandusias ir dagiau nebenorėjo eiti miegoti į skerdynių vietą, bet gražiai sunešėm ir apsiprato. Tai šuo šiąnakt buvo kartu su vištomis. Buvo ramu, bet po visą kaimą skambėjo šunų balsai. Matyt, gynė savo teritoriją nuo įsibrovėlių. Mano nuomone, mūsų sąlygomis, šuo geriausias variantas apsaugai, nes man irgi nesinori kenkti laukiniams gyvūnams.

Autorius:  Vinga [ Sek Bir 30, 2013 10:10 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kiaunės

Šiandien suskaičiavome, kai višta nulipo nuo kiaušinių, kad iš po užpuolimo iš 15 liko 8 apvaisinti kiaušiniai (ir tai ne visus patikrinome). Šuniukas sargo vaidmenį puikiai atlieka (kad tik neprišnekėčiau).

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/