Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kamanės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=17&t=533
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bir 06, 2014 12:04 pm ]
Pranešimo tema:  Kamanės

Prie bičių stengiuosi kuo mažiau lįsti, labai retai atidarinėju avilį, tad labai malonu ten virš avilio, kur paprastai vasarą įsideda meduvės apsigyventi pelėms. O po pelių, į jų buvusius lizdus ateina kamanės. Tai štai dviejuose aviliuose vietoje pelių lizdų apsigyveno kamanės. Radau tik perus, medaus neradau. :) Gal reikia palaukti, gal vėliau medus bus. Ir nežinau kur dabar dėti tuos kamanių perus. Reikia gal kokį namelį sukonstruoti, gal dar gyvens, neišsilakstys. Kol kas tai padėjau po medžiu kol sukonstruosiu ką geriau. Kas nors ką nors išmanot apie kamanininkystę? :)

Autorius:  Tadas Lomanas [ Pen Bir 06, 2014 10:49 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kamanės

seniai skaičiau, kad rastą kamanių lizdą norint perkelti į inkilėlį, geriau palaukti lietingos dienos, kad kamanė motinėlė (ir kitos) būtų lizde ir perkelti į iš anksto paruoštą inkilą (aviliuką), vietoj lakos kamanės mėgsta ilgą vamdzelį, kad būtų panašu į urvelį (galima sukalti iš lentučių. Nu o tai kam išėmei? Tai jei jos ten apsigyveno tai joms tinka. Turbūt medaus vogti ėjai ;)? Negerai... Arba turbūt galima naktį perkėlinėti (vėlai vakare) kai jau dauguma kamanių (svarbiausia motinėlė) lizde. Pas mane tai pernai darže po mulčium tarp morkų kamanių šeima gyveno, tai tik dūgzdavo nepatenkintos kai žolę kokią šalia raudavau ir sujudindavau, gali ir tu pas save po mulčiu įkasti tai ir gyvens sau ramiai jos :).

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bir 07, 2014 5:29 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kamanės

Kadangi pas mane pusiau GŽ bitininkystė, tai pernai sumažinau erdvę bitėms. Tai dabar padidinau, išėmiau diafragmas. Todėl ir lindau. O medų išiminėju rugsėjį, kada jos jau miega ir nesimaišo. Ten kur jų nėra, reiškia mano medus. Ne vagystė. ;) Jos gi prineša sau ir dar kitiems.

Pagalvojau pagalvojau, kad iki rudens nelįsiu į avilį, taigi kamanės gali ten gyventi toliau ir gražinau. Motinėlė, tai susinervavus kai nešiau link medžio išskrido kažkur, bet gal dar grįš? Bet yra darbininkės, kurios sėdi ant kiaušinių ir dar tranai turbūt, nes didesni. Kai gražinau atgal į avilį, tai mačiau, kad darbininkės radę keletą perų ir juos šildo. Ir gina. Tai pridėjau dar. Svarbu dabar, kad motinėlė sugrįžtų. :) O rudenį bus ką patyrinėti.

Autorius:  Tadas Lomanas [ Šeš Bir 07, 2014 9:26 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kamanės

Kiek skaičiau tai kamanės tranus tik rudeniop perina, o šeima vystosi etapais: iš pradžių motinėlė susiranda lizda ir nulipdo pirmus kelis koriukus kuriuose pati užaugina pirmąsias darbininkes, tada kartu su pirmos vados darbininkėm lipdo dar koriukų, šį kartą didesnių (pirmos darbininkės būna mažiausios) ir taip vis didėja koriukų akutės ir stambėja tiek šeima tiek naujos darbininkės, o paskutinę lygtai vadą jau sudaro stambiausios vaisingos motinėlės su tranais.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/