Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Gyvūnų prijaukinimas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=17&t=714
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Kov 19, 2015 7:04 am ]
Pranešimo tema:  Gyvūnų prijaukinimas

Sėdžiu parke ant suoliuko prie prūduko ir žiūriu kaip antys plaukioja prūde. O štai pas mus sodyboje jos žmogaus bijo ir nuskrenda ryte man tik pasirodžius.

Taip yra todėl, kad antys mieste šeriamos. Jei pradėtumėt šerti savo prūde, tai ir pas jus antys priprastų ir nebėgtų. Ir žuvis pripratina žmonės tiek šerdami, kad jas galima paglostyti praplaukiančias, ir lesyklėlės pritraukia paukščius.

Prijaukinimas per maistą yra turbūt lengviausias ir įprasčiausias prijaukinimo būdas. Bet man kažkaip nesinori susirikšti su gyvūnais per maisto davimą.

Būna, kad ir be maisto gyvūnai ką nors gauna iš žmogaus ir pasilieka. Pavyzdžiui, kai kurios katės ir nešeriamos būna prie žmogaus. Jos gauna pastogę, apsaugą nuo plėšrūnų. Laukiniams paukščiams galima įkelti inkilėlių ir jie vėlgi bus arti žmogaus. Bet vėlgi nesinori per inkilėlius su gamta susidraugauti.

Dažnai žmogus susidraugauja su gyvūnais rasdamas juos sužeistus ar jauniklius paimdamas į globą. Jeigu augini nuo mažens tai ir katė su šuniuku gali sugyventi ir neskriausti vienas kito.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/