Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Laukiniai valgomi augalai vasario mėnesį
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=19&t=27
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Vas 19, 2013 9:30 am ]
Pranešimo tema:  Laukiniai valgomi augalai vasario mėnesį

Šiuo metu visur sniegas, o žemė užšąlusi į ledą. Įvairios valgomos šaknys miega po ledu, o valgomi lapeliai taip apsnigti, kad sunku juos rasti. Tačiau yra ir lengvai pasiekiamų vitaminų. Žinoma to neprivalgysi iki soties, tačiau pasmaguriauti ir šviežumos paragauti galima.

Labai lengva rasti pušį. Nusiskini vieną pušies spyglį ir kramtai. Jei daug spyglių paimi iš karto, tai jie nesusikramto ir per stipru būna. O kramtant vieną spyglį jaučiamas įdomus ir malonus skonis. Vitaminų visai dienai. Kiti parsineša spyglių ir užpila karštu vandeniu, pasidaro arbatos. Taip pat galima valgyti arba darytis arbatos ir iš kadagio ar eglės spyglių.

Šiuo metu dar galima rasti putino uogų, kadagio kankorėžiukų-uogų.

Taip pat valgomi yra liepos pumpurai, tačiau jie dabar dar mažiukai, reikėtų palaukti pavasario kol jie išbrings, tačiau vieną kitą dietos paįvairinimui galima ir nusiskinti.

Jei žinote obelį, kurios obuoliukai išlieka po sniegu galima pabandyti pasikapstyti po ta obelaite.

Kas pažįstate antrametes nakvišas, tai jų stiebai patogiai kyšo iš po sniego ir jų sėklų dėžutėse vis dar yra nakvišų sėklų kaip aguonėlių.

Kai kurios uogos vis dar kabo, t.y. šermukšniai paprasti ir švediniai, erškėtrožės, gudobelės ir kitos. Tačiau dauguma iš jų jau supuvę, tačiau galima netyčia rasti ir raudonų, dar nesupuvusių uogų.

Autorius:  Vapsva [ Ket Bal 04, 2013 10:21 am ]
Pranešimo tema:  Re: Laukiniai valgomi augalai vasario mėnesį

Turint letaeige sulciaspaude, prisirinkus pusies ar egles spygliu, pusdieni pamirkius vandenyje, galima issispausti sulciu. Ju buna labai nedaug, bet daug ir nereikia. Saldytuve issilaiko apie savaite laiko. Arbatini sauksteli i stikline vandens.
"Iš eglės spyglių išgaunamas žalios spalvos augalinis pigmentas – galbūt viena iš geriausių kraujo valymo ir jo stiprinimo priemonių. Mokslininkų teigimu, žmogaus kraujotakos sistema, praturtinta chlorofilu, veikia daug efektyviau – geriau šalina šlakus, vaistų likučius, medžiagų apykaitos atliekas. Todėl nenuostabu, kad vartojant chlorofilą stiprėja ir imuninė sistema.
Pastebėta, kad chlorofilas padeda iš organizmo išvalyti radioaktyviąsias medžiagas ir tokius toksinus kaip sunkieji metalai, arsenas."
Pagooglinus galima rasti daug vertingos info apie tai.

Autorius:  skubus [ Tre Bal 10, 2013 8:29 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Laukiniai valgomi augalai vasario mėnesį

Niekada nebūčiau pagalvojes kad iš pušie spyglių galima gauti tiek naudos. ;)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/