Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Optimali tara
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=22&t=737
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Geg 19, 2015 8:34 pm ]
Pranešimo tema:  Optimali tara

Šiemet pasimokiau, kad reikia pasirinkti optimalią tarą. Sukonservavau grybus, šparagines pupeles į puslitriukus, o per vieną valgymą suvalgome 750 ar litrą, tad tenka plauti du slojkėlius. Kitais metais pereisiu prie litrinių.

Net nežinau ką su puslitriukais daryti. Galvojau medų pilstyti, bet ir medui geriau didelė tara. Jis gi negenda, galima vieną kubiliuką ir kabinti visą žiemą, ir nieko nereikės plauti.

Kopūstus irgi neapsimoka sudėlioti į slojkus. Reikia didelės taros - kaip kibiras ir iš jos nuolatos pasiimti.

Su grybais ar šparaginėm pupelėm tas nesigauna, nes pradarius jie ima gesti greitai. Jiems reikia tokios taros, kad per kartą suvartotum.

Ai, tiesa, kas turi šaldytuvus, tam gal neaktualu, nes įkišus į šaldytuvą galima laikyti kurį laiką pradarytus grybus ar kitus konservus.

Autorius:  Fleitutė [ Pen Geg 22, 2015 3:29 am ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Aš į puslitriukus uogienę pilstau - kai saldi, ne tiek daug jos prie košės reikia :) Arba šaldymui uogas į juos sudedu - vis geriau nei į plastmasę...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Geg 22, 2015 5:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Uogas mes džioviname, gaila į uogienes dėti. Darom tik obuolienes. Bet obuolienės tai suvalgau iš karto daugiau nei puslitriuką. :)

Autorius:  Fleitutė [ Pen Geg 22, 2015 11:02 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Ir serbentus, ir agrastus džiovinat? Ir vyšnias, trešnes? Kažkaip neįsivaizduoju :) O džiovintas kame laikot? Popieriniuose maišeliuose ar kur kitur? Man ir džiovintiems vaisiams laikyti stiklainiukai patinka, matosi, kas yra :)
Gaila, pas mus obuolienių nieks nevalgo :( Tai tik blynus iš jų kepu...
O košių be uogienių vaikai neįsivaizduoja, kol maži, tai tik be uogyčių valgydavo (spausdavau serbentų, aviečių sultis ir išsukdavau - sustingdavo), o dabar tik su visom uogom valgo :) Šaldyt turbūt sveikiau, bet šaldiklio vieta ribota...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Geg 23, 2015 12:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Ir serbentus, ir agrastus džiovinam, o trešnių ir vyšnių tai dar neturim tiek, kad uogienes daryt. Bet šitas irgi suvalgyčiau litrą iš karto ir nereikėtų dviejų slojkėlių. 8-)

Autorius:  Fleitutė [ Pir Geg 25, 2015 12:31 am ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

O mes trešnių ir vyšnių turim tiek, kiek spėjam nuo paukščių nuvogti. Reikia labai greitai nuskinti, kitaip nebelieka :) O tuo, ko nedaug, geriau dažnai ir po truputį pasimėgauti :) Aišku, galima suvalgyti litrą, o galima du kartus po puslitrį ar 10 kartų po 100 gramų :)

Autorius:  Tadaslan [ Sek Lap 20, 2016 4:53 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

As taip pat ziovinu ivairias uogas ir vaisius taciau tenka susidurti ir su didesniu maisto produktu laikymu, ivairiu pasaru kaupimu ziemai. Labai geros kokybes rezervuarai, cisternos, talpos http://jansvis.com/projects/konstrukcijos-is-nerudijancio-plieno/.

Autorius:  santaitis [ Ket Kov 23, 2023 4:54 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Fleitutė rašė:
O mes trešnių ir vyšnių turim tiek, kiek spėjam nuo paukščių nuvogti. Reikia labai greitai nuskinti, kitaip nebelieka :) O tuo, ko nedaug, geriau dažnai ir po truputį pasimėgauti :) Aišku, galima suvalgyti litrą, o galima du kartus po puslitrį ar 10 kartų po 100 gramų :) patalynė


O tinklų nebandėt dėti?

Autorius:  Fleitutė [ Ket Kov 23, 2023 5:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Optimali tara

Labai aukšta ir šakota trešnė, neišeina tinklų panaudoti.
Geras priminimas apie džiovinimą, įsigijom geresnę džiovyklę, pabandysiu šiemet įvairias uogas džiovinti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/