Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Burokėlių lapai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=23&t=169
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Lie 09, 2013 8:18 am ]
Pranešimo tema:  Burokėlių lapai

Vasarą dar nėra labai daug šviežios įvairovės, tai burokėlių lapai yra puikus maisto paįvairinimas. Juos galima valgyti liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Nuskiname tik dalį lapų nuo buroko. Vėliau jis išleidžia dar naujų. Ir taip skiname iki rudens. Burokas šakniavaisį vistiek užaugina. Tai gaunasi dviguba nauda - iš buroklapiai vasarą ir burokėlis žiemai.

Geriausias mūsų patiekalas burokėlių lapų kotletai. Supjaustai buroklapius, sumaišai juos su miltais ir vandeniu (tik tiek, kad suliptų) ir pakepi. Dar dedam mangoldų šiek tiek lapų, kad praskiesti buroklapių skonį ir saulėgrąžų dėl įdomumo. Tokius kotletus valgome su virtomis bulvėmis.

Kitas patiekalas - buroklapių sriuba. Jų gali būti įvairių. Priklausomai ką tuo metu turi darže. Gali dėti bulves, cukinijas, česnakus, svogūnus, morkas, kopūstus, šparagines pupeles ir žirnius, paprastas pupeles ir žirnius, pupas ir bet ką kita.

Taip pat buroklapiai gali eiti į troškinius ar kepinius.

Autorius:  nawjia [ Ant Lie 09, 2013 4:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių lapai

Ir į salotas papjaustyt galima.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Lie 09, 2013 7:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių lapai

Žali liuosuoja vidurius arba per viršų valo organizmą, tai į salotas nebent nedaug. Mes stengiamės kuo daugiau apdoroti, kad neliuosuotų. O šiais metais per naktį palaikiau, nes negalėjau iš karto kept, tai jokio liuosuojančio poveikio nebuvo. Galvoju gal tik šviežūs tą efektą turi. :)

Autorius:  nawjia [ Ant Lie 09, 2013 7:48 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių lapai

Rimtai? :lol: Gerai, kad įspėjai.
Beje, nevaikštantiems ir šiaip senukams geras dalykas :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/