Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 10:53 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Sek Lie 28, 2013 8:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Prikabintas failas:
burokeliai.JPG
burokeliai.JPG [ 93.16 KiB | Peržiūrėta 3783 kartus(ų) ]


Blyneliai pagal Laimio ir Gabrielės tešlos gaminimo būdą

Burokėlių blynai
Reikia:
[*]burokėlių lapų su lapkočiais. Tinka ir mangoldai. Galima pamaišyti. (Manau, panašiai tikti gali bet kokie valgomi lapai, tiek kultūrinių augalų, tiek laukinių augalų. Reikėtų išbandyti).
[*]kvietinių miltų;
[*]saulėgrąžų branduolių.

Lapus supjaustyti. Įberti saujelę saulėgražų branduolių. Užberti kvietinių miltų. Maišant masę apvelti miltais. Miltų nepadauginti, nes tuomet nesigaus traškūs kotletukai. Į masę po truputį vis pamaišant įpilti vandens. Jo reikia tiek, kad masė būtų lipni, tai yra būtų galima šaukštu formuoti kotletus (o gal tai blynai). Aš tai dar šią masę pasūdyčiau. Bet mano bičiuliai labai minimaliai vartoja druską, tai mane įtikino, kad nereikia. Iš pagamintos masės šaukštu formuojami blyneliai ir iškepama įpylus į keptuvę aliejaus. Gaunasi traškūs kotletukai. Valgant ant jų tinka užsidėti sviesto. Gali jie būt valgomi su bulvėmis, su agurkais. Mes valgėme vienus. Man labai patiko.

Dabar galiu drąsiai teigti kad šį tešlos paruošimo metodą galima panaudoti su bet kokiais valgomais daržo ar lauko augalais. Turėsime tik skirtingą kvapą, o skoniai kažkuo bus panašūs.

Galinsogų blynai
Reikia:
[*]galinsogos žolės daug (tai daržų įsibrovėlė dar liaudyje vadinama „amerikonka“ arba „rudenine“. Šis augalas valgomas, gero skonio, neturi pašalinio kvapo. Gali būti naudojama salotoms, žaliesiems kokteiliams ir kitur);
[*]svogūnas (tiks ir roputė, ir laiškai);
[*]kvietiniai miltai;
[*]saukėgrąžos (1-2 šaukštai);
[*]aliejus (kepimui).

Toliau viską daryti kaip su burokėliais. Sūdyti, jei norime, reikia iškepus. Tuomet blyneliai bus tikrai traškūs. Galizogos blyneliai man buvo skanesni už burokėlių

Kviečiu pasižvalgyti ir įsižiūrėti http://www.kitoksdarzas.lt/pasidairius-ir-isiziurejus

Eimutė


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Rgp 07, 2014 2:23 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
O būtinai saulėgrąžų reikia? Skaičiau, kad kaitinant aliejingas sėklas išsiskiria nuodingi junginiai, ir net į duoną jų nerekomenduojama dėti...
Mes, pagal močiutę, galinsogą vadinam minkštakaule, iki šito forumo atradimo maniau, kad ji iš tikrųjų taip vadinasi :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Rgp 07, 2014 6:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Pagrindas yra lapai sulipdyti su miltais ir vandeniu. Ir viskas. O visa kita - improvizacija. Kas ką nori, tas to dadeda.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Rgp 18, 2014 12:40 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Iš burokėlių lapų ir kotų vien su miltais ir vandeniu tikrai labai skanūs blynai išėjo, net vaikai valgė, nors jokios sriubos su lapais nevalgo. O antrą keptuvę su galinsogom kepiau - vaikai tik paragavo ir nevalgė, o ir man labai neįprastas žoliškas skonis. Po truputį žolių įmaišius į salotas ar blynus - susivalgo, bet vienos kol kas nelabai mums lenda, matyt, reikia ilgiau pratintis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Rgp 18, 2014 2:25 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Buroklapiai stori, tai rimtesnis blynas gaunasi, o iš žolių tai jie tokie traškūs ir ne tokie skanūs. Gal pabandykit pamaišyti buroklapius su žolėmis, gal taip valgys. Arba tiesiog darykit buroklapius, jei jau juos valgo, o kai užaugs vaikai, tai patys pradės valgyt žoles.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Rgp 19, 2014 2:50 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Jei mes pavyzdį rodysim, įpras ir vaikai, bet kad mums patiems sunku priprast prie tų žolių... :) Ne dėl blyno traškumo ar storumo, bet dėl paties žolių skonio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Rgp 20, 2014 2:19 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
O man kaip tik plonas traškus blynas skanesnis. Ir kam daviau ragauti, tai žolių blynai buvo skanesni. Man asmeniškai nepatinka buroklapių kvapas. Matyt čia skonio reikalas, o gal net pschologinė nuostata: daržovė - valgoma, o žolės - ne žmonėms valgyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Rgp 25, 2014 2:48 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Žolių valgymas - įpratimo ir skonio reikalas. Prie kokio maisto priprantam, tas ir skanus atrodo, o naujas iškart pamėgiamas turbūt tada, kai neturi ryškaus specifinio skonio. Vaikai, pvz., irgi vėliau įpranta valgyti aštraus ir specifinio skonio daržoves. Buroklapiai man visai neutralūs atrodo, o žolių skonis - labai specifinis. Ne visų, tikriausiai, bet galinsogos man prie tų aštresnių, kaip ir garšvos. Dilgėlės, balandos - prie neutralesnių, tik pažiūrėjus į balandą man vis akyse tas milžiniškas oksalo rūgšties kiekis stovi, nors tu ką :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007