Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 8:43 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: G.Ž. patiekalų receptai
StandartinėParašytas: Pen Lap 22, 2013 10:57 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 30, 2013 3:38 pm
Pranešimai: 73
Priauginom daug įvairovės, tai gal galėtumėte kas pasidalinti su G.Ž. patiekalų receptais ir maitinimosi technologijomis ar panašiai: ką su kuo valgote, kaip dažnai valgote.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 23, 2013 5:06 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Labai gera tema, nes net jeigu žmonės užsiaugina visą savo maistą, tai vistiek gali likti nevalgę, jau vien todėl, kad nemoka suvartoti savo derliaus. Plačiau čia:
viewtopic.php?f=44&t=176

Todėl maistui skirtas visas skyrius forume. Jo sandėliavimui ir pagaminimui:
viewforum.php?f=22
viewforum.php?f=23

Koks yra GŽ maistas aptarinėjam čia:
viewtopic.php?f=23&t=293

Trumpai, tai kuo mažiau apdorotas maistas, sezoniškas, šviežias, nesumaišytas su kitais. Bet žmonės taip atpratę valgyti ir jau nebemoka. Reikia išmokti iš naujo. Laimei GŽ produktai yra skanesni ir kvapneni už įprastus, todėl juos valgyti vienus nesumaišius į mišraines yra lengviau.

Na, ir pagal tokią filosofiją atsiveria labai daug paprastų receptų. Pavyzdžiui, kepimas. Kepti keptuvėje galima bet ką. Paimi vien tik bulves, jas supjaustai ir pakepi. Ir pavalgai. Arba pakepi vien burokėlius. Pakepi moliūgą. Ir valgai moliūgą. Jauti tikrą jo skonį. Jei norisi galima paimti kokių nors daržovių šalia - raugintų kopūstų. Bet svarbu, kad kepamas produktas atskirai ir jaučiasi tikras bulvės, burokėlio ar cukinijos skonis.

Normaliems civilizuotiems žmonėms bulvių pasikepti ir jas suvalgyti atrodo nenormalu ir ne maistas. Bet GŽ karalystėje, tai kaip tik ir yra maistas. Tada atsiveria skonių karalystė. Ypač jei ne kepi, o verdi arba kepi orkaitėje. Tada skoniai dar geriau išlieka. Ir tada jais gali gėrėtis. Štai mes darome bulvių degustacijas:
http://gerazemdirbyste.wordpress.com/20 ... egustacija

Tiesiog paimi skirtingų veislių bulvių ir jas išverdi. Ir valgai po vieną ir aptinki skirtingus skonius. Įsigilini į juos. Ir jau žiūrėk po penkių, devynių bulvių jau jautiesi pavalgęs. Vien iš bulvių! Ir skonį patenkini ir pilvą.

Tą patį darom su pupelėm. Išverdam, ragaujam. Pasirodo ir burokėlių skoniai skiriasi. Ir moliūgų, netgi česnakų ar pupų.

Tai štai, nereikia jokių receptų. Imi vieną produktą ir į jį giliniesi. Nes toks yra GŽ patiekalų darymas. Nes gamtoje gi visi gyvūnai valgo po vieną produktą. Paskui po kurio laiko kitą. Ir žmogus, jei jis būtų gamtiškas ir neturėtų peilių ir virtuvės kombainų, tai nedarytų salotų ar stipriai apdorotų kepinių, pyragų. Jis tiesiog imtų ką nuo šakos suvalgytų, paskui eitų prie kitos šakos ir vėl suvalgytų. Bet esmė - jis jaustų to ką valgo tikrą skonį. Ir gamtos taip jau sukurta, kad vieną produktą organizmas virškina lengviau nei mišrainę.

Dar galima maisto skiltyje rasti ką daryti su kiekviena daržove atskirai. Kaip ją virti ar kepti. Tačiau patiekalų idėjų tikrai labai trūksta, rašykit savo kas tik galit, dabar žiema, tai daugiau rašysim apie maistą ir filosofiją, o vasarą rašom apie auginimą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 23, 2013 5:07 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Kaip dažnai valgyti pasako kūnas. Kai išalksti, tai ir valgai. Kai ištrokšti, tai geri.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 23, 2013 3:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tiesa, dar yra vienas būdas pajausti skonius. Darant mišinius, t.y. sriubas, troškinius ar kepinius galima daržoves supjaustyti dideliais gabalais. Tada irgi išlieka skonis. Imi morkos gabalą, jį valgai ir jauti morką, imi bulvę ir jaučiasi bulvės skonis, nors visa tai skendi sriuboje, virė kartu, bet paskiras skonis vis dar išlieka.

Minusas, kad reikia virti ilgiau, nes dideli gabalai, bet ant krosnies nelabai svarbu tas. O dideli gabalai priduoda tokio... gurmaniškumo. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007