Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Gyvūnai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=27&t=452
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 08, 2014 5:54 pm ]
Pranešimo tema:  Sėjame ir sodiname lauke

Na, va, lietus pakrapino, šalnos baigėsi ir kaip dėjo viskas augti po lietaus. Daug krūmelių pribrandino pumpurus ir jau kai kurie sprogo. Atsigavo ir varlės. Buvo dingę kai šalnos. Ir dar kai kas po lietaus atsigavo:
Prikabintas failas:
SAM_1666.JPG
SAM_1666.JPG [ 69.36 KiB | Peržiūrėta 4119 kartus(ų) ]


Šakės visiems, kurie piktžolių darže nepalieka. :)

Autorius:  Ingrida [ Ant Bal 08, 2014 8:19 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ir sodiname lauke

Pas jus pailgos, o pas mus apvalios. Jau irgi po kelias pasirodo ant takelių...

Autorius:  Fleitutė [ Tre Bal 09, 2014 12:02 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ir sodiname lauke

Laimis Žmuida rašė:

Šakės visiems, kurie piktžolių darže nepalieka. :)


Iki šiol nepalikdavom piktžolių ir niekad nei sraigių, nei slimokų darže nebuvo, visi patvory, pavėsy spiesdavosi, darže per saulėta :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bal 09, 2014 6:33 am ]
Pranešimo tema:  Re: Sėjame ir sodiname lauke

Taip, į sausą žemę jos neina, bet į sausą žemę neina ir pagalbininkai, kurie gamina vitaminus ir kitas reikiamas medžiagas. Be to, arimas alina dirvožemį. Tai nelabai yra ko džiaugtis sraigių nebuvimu. Kiekvienas organizmas yra reikalingas gamtoje ir darže, tik kiekis jų turi būti griežtai subalansuotas, kad jie nepadarytų pastebimos žalos.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bal 30, 2014 9:40 am ]
Pranešimo tema:  Gyvūnai

Jau buožgalviai prūde plaukioja.

Autorius:  Fleitutė [ Ket Geg 01, 2014 1:43 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

O aplink namus uodai zuja :) Kaip nuo jų apsisaugot? Vaikams kepurytes prakanda, guzai ant galvų, o vakarais taip norisi ilgiau pabūti lauke..

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Geg 01, 2014 6:56 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Pasitraukite giliau į miestą. Ten daugiau asfalto ir uodų nėra. :)

Autorius:  Justas Grigaliūnas [ Ket Geg 01, 2014 8:01 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Per augalų seminarą diskutavome apie erkes, uodus ir kitus padarėlius, kurie mėgsta kai kuriems žmonėms įleisti straublį, tačiau jie limpa ne prie visų (tą jau anksčiau pastebėdavau, bet galvodavau tiesiog sutapimas kažkoks) ir paaiškino, kad tiesiog vieni žmonės skleidžia vieną kvapą/aromatą/išskyras kiti kitą, taigi ir ne visus puola, rekomenduoja palaikyti tinkamą B vitaminų balansą ir dar kažką, tam tikros žolelės padeda, nes atsimenu anksčiau kai daug negyvo maisto valgydavau tai prakaitas baisus būdavo, tai visi lipdavo ir skrisdavo prie manęs kaip nežinau prie ko, bet pakeitus maistą, situacija pasikeitė, nes ir apie erkes sako laipiot laipioja, bet ne į visus įsisiurbia, keik čia tiesos, praktikoje pamatysite.

Autorius:  Fleitutė [ Pen Geg 02, 2014 12:55 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Kad mes atvirkščiai pasitraukėm, pas uodus :D O gal yra kokių natūraliai augančių augalų, kurių kvapo uodai nemėgsta, gal būtų galima pasitrint jų lapais ir ne taip pultų :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Geg 02, 2014 5:15 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Internete yra siūloma įvairiausių natūralių priemonių. Pas mus į svečius atvažiuoja žmonės išsitepę įvairiausiais gvazdikėliais, citrinomis, cinamonais, kardamonais, kedro aliejumi ir panašiais dalykais, bet išvadą padaro tik vieną - niekas neveikia. :)

Bet yra ir geroji žinia. Pas mus uodų labai daug, nes gyvename tarp miškų, šlapynėse, vėjas nepučia, bet uodais nesiskundžiame. Todėl, kad kažkaip įpranti prie jų. Jau vien tas gerai, kad mus mažiau kanda nei atvažiavusius svečius, bet ir kai vieni būname, vis tiek mums mažiau problemų. Gal dėl natūralesnio kvapo, gal dėl ramesnio gyvenimo, gal, kad išmokom apsirengti, judėti tuo metu atitinkamai kai uodai puola... Tiksliai nežinau, bet, kad jie puola mažiau, tai faktas. Kartą keliavome po Dzūkiją, tai ten pilna moškių, tokių mažyčių musyčių, kurios gelia dar skaudžiau nei uodai ir be garso. Mums tai buvo didžiulė problema, o štai vietiniai žmonės stovėdavo su mumis vakare, kalbėdavo ir jiems nieko. Mes sakom - kaip jūsų nekanda. O jie sako - ai, kažkaip pripranti, vietinius mažiau kanda.

Autorius:  Ingrida [ Pen Geg 02, 2014 8:22 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Kažkur skaičiau, kad graikiško riešutmedžio lapų kvapas atbaido kraugerius.

Autorius:  Fleitutė [ Šeš Geg 03, 2014 1:59 am ]
Pranešimo tema:  Re: Gyvūnai

Taip, pastebėjau, kad skirtingus žmones skirtingai puola, be to, skiriasi žmonių alergiškumas vabzdžiams. Manęs tos musytės nepuola, o jei ir įkanda - nelabai tinsta,o mamą atvirkščiai - ir puola, ir jai tinsta. Uodai irgi ne kas vakarą ir ne kiekvienoj sklypo vietoj puola. Bet vaikų tai gaila, kai sukanda, jie dar nemoka apsigint... Prie jų visi uodai ir suskrenda, dėl to ir mus mažiau puola :)
Bent vienas atšalusio oro pliusas - dingo visi uodai ir kol kas ramu :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/