Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Darbai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=27&t=60
Puslapis 11

Autorius:  Eimute [ Ant Kov 26, 2013 3:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Dabar puikus laikas pasipešti mulčiaus nuo nutirpusių vietų, Šiuo metu, pernai nešienautos pievos, su grėbliu puikiai pešasi. Galima formuoti saleles, galima prisigriebti kupetėles. Atšilus bus reikalingas mulčias, o dabar labai smagu padirbėti lauke ir pasiruošti geros medžiagos.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Kov 26, 2013 7:08 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Jums gerai, pas mus dar sniego daugiau nei sprindis (vyriškas sprindis!) :)

Autorius:  Tadas Lomanas [ Pen Kov 29, 2013 12:20 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Pas mus dar 30-40cm :), bet neilgai jau :))))

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bal 12, 2013 7:20 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Na, va, o pas mus tik šiandien sniegą nuleido. Pagaliau ir aš pagrėbojau šieno. :)

Autorius:  snaige [ Sek Bal 14, 2013 6:36 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

O ar nepakenksime pievų gyventojams tais pavasariniais grėbojimais?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Bal 14, 2013 8:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Sugrėbiam šieną ir pernešam jį keletą metrų į šoną. Kas gali atsitikti? Visi vabaliukai žiemojantys žolių stiebuose išlieka, jie toliau sau gyvena. Tuos kelis metrus galės nuskristi pavasarį, jei norės. Nematau jokios žalos. Mikrobams tik kiek mažiau maisto lieka toje vietoje, bet su grėbliu nenupleši visko. Lieka ir šaknys ir didelė dalis žolės lieka.

O štai šienavimas su dalgiu kenkia. Pirmas dalykas, bioįvairovei. Nes šienavimą atlaiko ne visos žolės. Antra, rudeniui nelieka paklotės, nelieka kur žiemoti gyvuniukams. Trečia, pjaunamas nesubrendęs mulčias, kurio sudėtis skiriasi nuo subrendusio. O gamta, tai naudoja subrendusią žolę mulčiui.

Autorius:  snaige [ Pir Bal 15, 2013 5:08 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Na štai tau... o jau maniau šiemet atsisakysiu visokių žoliapjovių ir trimerių ir pjausiu žolę dalgiu 8-) Ir tada bus "smarkiai gamtiška"

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bal 15, 2013 8:15 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Dalgiu šimtą kartų gamtiškiau pjauti, nei žoliapjovėm ir trimeriais. Bėt grėbti šieną pavasarį yra dar gamtiškiau. O už grėbimą dar gamtiškiau yra išvis negrėbti, atrasti būdus kaip auginti be mulčio. O dar gamtiškiau išvis nieko nesoditi, o tik rankioti. :)

Autorius:  Gabriele [ Pir Bal 15, 2013 10:36 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Jei vietoj žoliapjovės ar trimerio naudosit dalgį, tikrai bus daug "gamtiškiau", t.y. geriau smulkiajai gyvūnijai. Nesusimals įvairūs vabzdžiai, sraigės, varlės ir pan. Mažiau gadinam šitiems gyvenimą, atsiranda galimybė formuotis stabilesnei ekosistemai. Aišku, dar žiūrint kokia sklypo aplinka.

Dėl šienavimo. Sena žolė grėbiama tik pavasarį, ir tik jei turit iš pernai likusios aukštos žolės. O jei vasarą reikia kokį takelį prasipjaut ar mulčio prisireikia, naudojam dalgį. Pavasarinis grėbojimas bent mūsų atveju šienavimo visiškai nepakeičia, vis tiek vasarą dar takelius prasišienaujam dalgiu.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/