Ačiū už rūpestį.

Pagooglinau alkaloidus įeinančius į siauralapio vingirio sudėtį. Jų rasta šešiolika:
Cituoti:
Alkaloids of Thalictrum. XV. Isolation and identification of the hypotensive alkaloids of the root of Thalictrum lucidum.
Wu WN, Beal JL, Mitscher LA, Salman KN, Patil P
Lloydia.;39(4):204-12.
Abstract
Sixteen alkaloids, namely homoaromoline, obaberine, O-methyl-thalicberine, oxyberberine, thalidasine, thaliglucinone, thalrugosine, obamegine, oxyacanthine, berberine, columbamine, jatrorrhizine, magnoflorine, palmatine, thalifendine and base A chloride, plus the artifact, 8-trichloromethyldihydroberberine, were isolated from the alkaloid fraction of the roots of Thalictrum lucidum L. Of these, obamegine, thalrugosine, O-methylthalicberine, thaliglucinone, obaberine and homoaromoline were found to possess hypotensive activity in normotensive dogs. Thalidasine, homoaromoline, thalrugosine, thaliglucinone, obamegine, jatrorrhizine, and columbamine were found to possess antimicrobial activity against Mycobacterium smegmatis at a concentration of 100 mug/ml or less.
[Pubmed: 957909]
Pagooglinau alkaloidus, tai radau gal šešis iš jų įeinančius į raugerškio ir mahonijos sudėtį, t.y. į valgomų augalų sudėtį. Kai kurių neradau platesnių aprašymų. Bet neradau ir parašymų, kad toksiški. Radau keletą, kurie gydo įvairias ligas, įskaitant apsaugą nuo bakterijų ir piktybinių auglių stabdymą. Jei kas rasite arba išmanote chemijoje, tai parašykit prašau kuris konkrečiai iš išvardintų alkaloidas kenkia žmogui.
Savo mėgstamoje pfaf.org konkrečiai siauralapio vingirio nerandu. Bet randu septynis jo giminaičius iš kurių trys nurodyti kaip valgomi, o kituose nenurodyta, kad toksiškas. Tiesa, prie vieno valgomo yra nuoroda, jog augalas nuodingas (Triska, Augalų enciklopedija), bet šalia yra trys knygos, kuriose rašoma, jog augalas valgomas. Gali būti, kad lietuviškoji wikipedija irgi per daug nesigilindama nurodo, jog augalas nuodingas, bet iš tikro taip nėra. Literatūroje man tenka aptikti tokių variantų, kad vieni autoriai rašo, jog augalas nuodingas, o kiti rašo, jog valgomas.
Paragavus kai kurie vingiriai tikrai yra nevalgomi ir, sakyčiau, nuodingi, nes neįmanoma valgyti. Gamta saugo žmogų nuo nuodingų augalų visokiais šlykščiais, karčiais, sutraukiančiais, perdėm aitriais ir panašiais skoniais. O štai siauralapis vingiris iš skonio malonus, neturi tokių nevalgomo augalo požymių.