Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Darbai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=34&t=302
Puslapis 11

Autorius:  Gintare [ Šeš Lap 23, 2013 11:04 pm ]
Pranešimo tema:  Darbai

Vis galvoju, ka cia dar reiketu padaryti pries ateinant ritmiems salciams, kaip pasiruosti ziemai?
Turime pasodine kelis zemaugius medelius, ar juos rimciau ir kuom uzmulciuoti, apristi kamiena nuo zvereliu ir ziemos saules, kuom?
kaip su vaiskrumiais?
kaip su darzais? visus uzmulciuoti?
ka dar reiketu padaryti?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Lap 24, 2013 8:54 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Visada kai kyla klausimai reikia žiūrėti į gamtą ir ten rasi atsakymus.

Medelių kamienui nuo saulės nieko neatsitinka, tai dėl to rišt jų nereikia. O jei bijoma, kad apgrauš žvėreliai, tada galima aprišti. Bet kuo aprišti. Aš tai surinkdavau aplink medelį esančius žolių stagarus ir siūlu apvyniodavau. Tai - paprasčiausias variantas, nes nereikia niekur eiti ir nieko atsitysti. Visos reikiamos medžiagos po ranka, prie pat medelio. Dar galima naudoti zuikbaidį. Jis padeda nuo visokių žvėrelių ir su juo galima patepti visokius mažiukus krūmus ir medelius, kurių neįmanoma aprišti.

Zuikbaidis perkamas veterinarijos vaistinėse. Perki Herbacerą ir žuvų taukus (taukų kuo mažiau). Sumaišai juos abu, kad gautųsi tokia kaip grietinė konsistensija. Kad liptų prie medžio, nebūtų per skystas. Labai mažai taukų reikia. Ir patepi kas penkiolika centimetrų po taškiuką. Mums keletą metų labai gerai veikė šitas dalykas.

Daržus galima užmulčiuoti, o galima ir neužmulčiuoti. Jei daržas buvo su mulčiu vasarą ir dar prisidėjo augusių augalų stiebai, tai jau ten ir taip yra mulčio. O jei pažiūrėsime į pievas, tai daugiau ten niekas nieko neprikrauna, tik tiek, kiek augo žolių. Tai vienas variantas - nieko nepridėti. Antras variantas, pridėti dar mulčio. Tada visi gyviai sušoks į tą mulčią ir jame peržiemos. Žemė po mulčiu ne taip giliai įšals, skaidymo procesas truks ilgiau. Bet jei storas sluoksnis ir neplatus, tai žemė pavasarį ne taip greitai sušils, nes įšalas bus apsaugotas stora mulčio antklode nuo saulės spindulių. Šiaip abu variantai geri, reikia tik sugalvot, kuris tau labiau tinka.

Dar galima pasisėti kai ką. Nes pavasarį laiko mažai būna. Pasėti galima nemažai:
viewtopic.php?f=34&t=277

Autorius:  povils [ Sek Lap 24, 2013 2:24 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Čia Lietuvos rusai aiškina kaip apsisaugoti nuo zuikių ir ne tik

https://www.youtube.com/watch?v=G5_FUgpLMtM
https://www.youtube.com/watch?v=ktSSf46sVTE

Autorius:  Gintare [ Sek Lap 24, 2013 4:54 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

galvoju kaip zinot, kad tie zuikiai ateis ar neateis iki musu. Mes ne miske gyvenam, ebt netoli 1ha pelke ir siaip laukai. Kartais matome zuikius laukais sokinejancius, bet niekada nesu uztikusi pas save zemeje

Autorius:  Eimute [ Sek Lap 24, 2013 5:05 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Jei turite jaunų obelaičių, šilauogių, jomis būtinai reikia pasirūpinti, kad neapgraužtų zuikiai. Jie pasmaguriauti ir į gyvenvietes ateina

Autorius:  Gabriele [ Sek Lap 24, 2013 5:32 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Bent jau pas mus, tai ne zuikiai pavojingiausi nugraužimo prasme :), bet peliukai, pelėnai. Padaro žiedą pažemėj ir jei aplink visą medelio kamieną nužievina, tai viskas, medis nebent iš šaknų atželia. Labai gerai po sklypą pasivaikščiot ir dažnai pavyksta pastebėt, kad jau nužievino ką nors. :) Tokiu atveju labai padeda moliu užtept, arba jei neturėdavau po ranka, tai nors žeme užlipdydavau. Ypač miškinės obelys tik ką pasodintos buvo pasirodę skanios, bet nutepiau moliu, ir visos atsigavo. Dar bukai ir pūkuotukės vyšnios ypač skanūs. :)
Kai giliai užsninga, tai aišku nepamatysi kur ką peliukai graužia, bet aptirpus sniegui labai gerai pasivaikščiot ir pastebėt.

Šiaip zuikbaidis ir nuo peliukų padėdavo, tik ne visais metais juo tepėm ir ne visus medžius. O pernai gal žuvų taukų padauginau. Buvau indelį su zuikbaidžio likučiais prieangy padėjus, tai atėjo peliukas ir švariai suvalgė visą. :D

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Lap 24, 2013 6:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Kai žmogus gyvena, tai jau ne taip eina gyvūnai. Bet saugokit, saugokit, kas brangu, atsarga gėdos nedaro. :)

Autorius:  Lowrell [ Šeš Gru 28, 2013 11:06 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Cituoti:
Medelių kamienui nuo saulės nieko neatsitinka, tai dėl to rišt jų nereikia. O jei bijoma, kad apgrauš žvėreliai, tada galima aprišti. Bet kuo aprišti. Aš tai surinkdavau aplink medelį esančius žolių stagarus ir siūlu apvyniodavau. Tai - paprasčiausias variantas, nes nereikia niekur eiti ir nieko atsitysti.Ačiū, labai patinka šitas būdas. Kiek laiko susitaupo :) Pas mus tai stirnos labiau nei zuikiai apgraužia medelius, ypač viršūnes jaunų medelių. Tai tokiu atveju įkalu kuolą, tada parenku stagarų aukštų žolių ir aprišu, nebesimato net viršūnės medelio.

Autorius:  Eimute [ Sek Gru 29, 2013 2:19 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

O tuose šiaudiniuose aprišaluose nesumano pelės apsigyventi ir žievę sau ramiai skanauti?

Autorius:  povils [ Sek Gru 29, 2013 4:27 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Cituoti:
Medelių kamienui nuo saulės nieko neatsitinka


Mano ilgametė skaudi patirtis sako ką kitą. Dabar aš šviesiai pilkais akryliniais dažais padažau kamienų ir storesnių šakų pietinę pusę. Manau, kad likę trys ketvirtadaliai žievės paviršiaus pakankami gamtiniams procesams

Autorius:  Lowrell [ Sek Gru 29, 2013 8:45 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Cituoti:
O tuose šiaudiniuose aprišaluose nesumano pelės apsigyventi ir žievę sau ramiai skanauti?


Aš tai nedaug stagarų aprišau. Tik tiek, kad paslėpt medelį nuo akių ir, kad bandant pagraužt neskanu būtų :) Nebent mulčiuje aplink medelį apsigyvens, nes ne visur atitraukiau jį nuo kamieno. Nu bus matyt pavasarį.

O prie kuolo pritvirtinu jaunus labai medelius, kad sniegas nepaguldytų, nes pas mus kartais užpusto ir nulaužia ką nors.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/