Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Trauklapis (gyslotis)
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=36&t=15
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Vas 11, 2013 11:24 am ]
Pranešimo tema:  Trauklapis (gyslotis)

Plačialapis gyslotis (Plantago major) kol kas yra vienintelė liaudies medicinos priemonė, kurią man pavyksta naudoti praktikoje. Su trauklapiu stabdau kraujavimą, jei įsipjaunu. Taip pat trauklapį pridedu, jei bitė įgelia. Prie įgeltos vietos dedu tris-keturis trauklapio lapus, kad vėsuma ilgiau išsilaikytų, priedo pirmąjį, kuris liečiasi prie odos, paseilėju. Kraujavimui stabdyti dedu vieną arba du vieną ant kito.

Autorius:  Smilga [ Pir Vas 18, 2013 2:50 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Jei jau susirgote peršalimo ligomis, bronchitu ar sloguojate, gyslotis nepamainomas komponentas į arbatas,pvz čiobrelis, avietė, gyslotis, ramunėlė.

Autorius:  Tadas Lomanas [ Ket Vas 21, 2013 4:49 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Gysloti pries dedant ant zaizdos geriau pakramtyti arba tarp delnu patrinti, tai sulciu daugiau issiskiria ir krauja greiciau sutraukia. Kraujazole panasiai veikia, taipat ir dauguma rugtiniu.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Vas 21, 2013 8:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Ačiū.

Autorius:  Vinga [ Ant Kov 12, 2013 10:31 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Vaikystėje gerdavau nestiprią trauklapių arbatą nuo pykinimo- padėdavo ir gana greitai (~30).

Autorius:  Nanett [ Pir Spa 06, 2014 1:51 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

O ką daryti įsipjovus žiemą? Ar džiovintas gyslotis taip pat veikia, kaip ką tik nuskintas?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Spa 06, 2014 5:21 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Ant žaizdų per karą dėdavo kukurdvelkio (pumpotaukšlio) sporas. Tokie grybai kur užmynus dūmus išleidžia. Tai pririnkdavo tų grybų ir dėdavo ant žaizdos. Tų grybų būna ir žiemą. Pavyzdžiui, aš savo sklype žinau kur auga gysločiai ir kur auga kukurdvelkiai, taigi visada prireikus galiu nueiti ir pasiimti. Kukurdvelkiai auga ir žiemą kol sniego nėra. Dar randu, kad dėdavo voratinklių ir sugrūstos anglies.

Jeigu tai namuose atsitiko, tai galima bandyti uždėti kambarinių gėlių. Jei nėra trauklapio, tai dedu kitas lapines šaltas žoles - kiaulpienes, šakinius, sibirinį barštį, bet ką. Gal ne taip gerai veikia kaip gyslotis, bet tikrai padeda. Taip pat galima augintis namuose gyslotį vazonėlyje. :)

O šiaip tai su tais įsipjovimais gi mažos bėdos - palaikai su pirštais uždengęs ir nustoja kraujas bėgti. O jeigu didesnė žaizda, tai reikia siūti, trauklapis jau nepadės. Turi trauklapį, tai panaudoji, jei neturi, tai sakau - užimi pirštais ir tiek žinių.

Autorius:  Fleitutė [ Tre Spa 08, 2014 2:58 am ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Aš tai skaitau ir galvoju, kad trauklapį labiau ant ištinusios vietos dėčiau, arba ugniažolę, o nuo žaizdos sugeriu kraują popierine servetėle, palaikau ir užtenka :) Vien tam, kad kraujas nustotų bėgti, nemanau, kad trauklapio priglaudimas kažkaip ypatingiau veiktų nei kitų lapų. Galbūt sulčių suvarvinimas į žaizdą kažkiek naudos duoda, gal yra dar kokių dezinfekuojančių augalų? Geresnių už seiles? :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Spa 08, 2014 6:04 am ]
Pranešimo tema:  Re: Trauklapis (gyslotis)

Taip, trauklapius dėti ant ištinusios vietos, arba jeigu įkando bitė ar kitas vabzdys. Bet juk kai susižeidi iki kraujo, tai ne tik kraujas bėga, bet ir patinimas atsiranda aplink žaizdą. Tai štai tą patinimą esantį prie žaizdos ir slopina trauklapis. Ne patį kraują, o patinimą.

Seilės tai jo - geriausias dalykas. Jų visada šalia yra. :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/