Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Polikultūra
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=39&t=500
Puslapis 11

Autorius:  Ingrida [ Tre Geg 21, 2014 11:18 am ]
Pranešimo tema:  Polikultūra

Pasidariau polikultūrinę lysvę. Vienoje lysvėje šiuo metu auga ridikėliai, agurkai, dumplūnės ir ropiniai kopūstai. Pirmi į pilvą iškeliaus ridikėliai, tada ropiniai kopūstai, agurkai pradės vyniotis ant pastatytos tvorelės (iš tinklinės tvoros likučio) ir pažemiui liks vietos dumplūnėms. Lysvė kol kas nemulčiuota, nes nebėra vietos, bet kai nusiraus ridikėliai, bus mulčiuojama jų lapais, o ir ropinių kopūstų lapai bus panaudoti mulčiui.
Prieš audrą buvo pasodinti pomidorai į lauką, tačiau po audros dalis buvo nulaužtomis viršūnėmis, nors sodinant buvo užkasta iki viršūnės :) Dalį teks atsodinti (daigų dar turiu), bet vėl nuostolis...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Geg 21, 2014 12:21 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Labai įdomu koks bus rezultaras tokios polikultūros. Lauksim atsiliepimų. Kažkada irgi tokias dariau. Maišiau ridikėlius, morkas, salotas, dar kažką. Man nepasiteisino, nes pas mus stiprios laukinės žolės, gal dirva buvo netobulai įdirbta. Ridikėliams trūko vietos, tai jie išėjo į žiedus, morkos pasiklydo tarp visko ir piktžolių, salotoms irgi sunku buvo augti. Ravėt sunku, nes augalai persimaišę, mulčiuoti irgi neįmanoma, o tada piktžolės pradeda želti ir dar daugiau problemų atsiranda. Nebent suderinus kokias kultūras, bet kol kas nesugalvoju ką ir kaip, todėl man paprasčiausia sodinti monokultūrą, mulčiuoti, o įvairovę kultūros gauna iš turtingų daugiamečių plačių tarpulysvių.

Autorius:  Ingrida [ Tre Geg 21, 2014 12:44 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Pas mane prie namų lysvės neilgos ir jų nedaug, tai per dieną kelis kartus praeini pro šalį (kai lietus nelyja), tai ir priežiūra nesudėtinga tampa.
Ridikėliai pasėti buvo anksčiau, didesniais tarpais, tai jie dabar jau paaugę, bet dar ropelių neturi. Po savaitės kitos juos jau reikės pradėti rauti. Po kokio mėnesio reikės pradėti rauti ropinius kopūstus.
Praeitais metais sodinau agurkus su kukurūzais. Labai patiko toks variantas. Nors agurkai ir nelipo į kukurūzus kaip tikėjausi, tačiau kukurūzai prilaikė juos iš šonų, kad šoniniai stiebai nekristų / negriūtų/ žemyn, t.y. negulėtų ant žemės, nes tarp dviejų lysvių buvo praėjimas paliktas. Šiemet agurkai lips ant tokios pat tvoros, tik apačioje bus kitos kultūros ir agurkai turės patys laikytis, o ir lysvė bus tik viena, nes šiais metais daugiau pasėjau žirnių :)

Prikabinti failai:
IMGP5273.jpg
IMGP5273.jpg [ 589.98 KiB | Peržiūrėta 3109 kartus(ų) ]

Autorius:  Vio [ Tre Geg 21, 2014 4:46 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Ingrida, ar agurkai patys lipo tvorele, ar vis tik reikėjo jiems padėti vyniotis?

Autorius:  Ingrida [ Tre Geg 21, 2014 6:34 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbai

Šiek tik lipo, bet daugumoje reikėjo padėti (viršūnę užkišdavau į tvoros tinklo tarpą, ir vėl kurį laiką lipdavo pats), nes agurkų virkščios storos ir jos linksta žemyn, jei ūsas ūsas nepagauna į ką įsikabinti. O kai pasidaro daug stiebų, jie ir nebesusigaudo kur čia galima įsikabinti :)

Autorius:  Vio [ Ket Geg 22, 2014 9:17 am ]
Pranešimo tema:  Re: Polikultūra

Šiemet ir aš noriu bandyti taip pasodinti agurkus, nes labai trūksta žemės.(Laimis aišku labai prieš :lol: ). Kai pradėjau mulčiuot, pajutau, kad viskas auga žymiai geriau ir atsirado noras sodinti įvairesnių daržovių ir eksperimentuoti, bandyti vis kažką keisti, kad vėliau atsirinkčiau, kas labiausiai man tinka. O agurkus tikriausiai galima sodinti tankiau, nei tada, kai virkščios driekiasi žeme?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Geg 22, 2014 9:58 am ]
Pranešimo tema:  Re: Polikultūra

Ne, aš ne prieš. :)

Autorius:  Ingrida [ Ket Geg 22, 2014 11:55 am ]
Pranešimo tema:  Re: Polikultūra

Aš sodinu normaliais atstumais, nes agurkai vijoklinis augalas ir kai priaugina daug šakų, jos susiraizgo ir tankiai sodinant trūks šviesos, o ir bitėms bus sunku žiedus rasti :)

Autorius:  Vio [ Pen Geg 23, 2014 8:36 am ]
Pranešimo tema:  Re: Polikultūra

Ačiū, Ingrida.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/